Rozpalovanie briketiek

Všetko o briketkách

Moderátori: garant, remus, wladas

Rozpalovanie briketiek

Poslaťod martinpn » Ned Feb 17, 2008 12:42 pm

výhodou briketiek je ?e vydr?ia horie? pribli?ne 2 hodiny
Malý problém je s ich rozpalovaním doporučujem rozpalovat pokial nebude briketka úplne červená pribli?ne asi 20 minút
rozpalova? na elektrickom variči, ?poráku, v krbe .... zapalovačom nedoporučujem a ani tými čo predávaju originál nato

Obrázok
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod sisel » Ned Mar 16, 2008 2:03 pm

no s kamosom sme skusali obycajne drevene uhlie do grilov, to je zrejme to iste, ale nemam na to dobre spomienky, lebo to lahko zhasinalo, tazko sa rozpalovalo, velmi sa to rozpadavalo, vsade bol z toho bordel :b
sisel
Light
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned Mar 16, 2008 1:25 pm
Bydlisko: Podolínec, 31km od PP

Poslaťod martinpn » Ned Mar 16, 2008 2:22 pm

tot vydrzi horiet asi 2 hodky vkuse bordelu stoho moc neni ale musí sa to dobre rozpápi? musí to by? úplne červené inak to zhasne ja to rozpalujem v sporaku co mame na chate to tam hodim na chvilku a hned to je rozpalene a je jemnejsia chut je to super vec na opekacky napr.
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod sisel » Ned Mar 16, 2008 2:32 pm

no na opekacky je to genialne, ale len tak na doma nie. s kamosom ked sme takto rozpalovali, ono to cele ani nerozpalis pokial to drzis v niecom kovovom, lebo kov odobera teplo. to je nas pripad. a ono to potom vkuse zhasina, a ked do toho fukas tak z toho odletuje popol jak svihnuty. cely stol bol ako po vybuchu sopky. vtedy tiez pada popol :lol:
sisel
Light
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned Mar 16, 2008 1:25 pm
Bydlisko: Podolínec, 31km od PP

Poslaťod martinpn » Ned Mar 16, 2008 2:33 pm

to je rpavda naj to je hodit do ohna alebo do rozpaleneho grilu a potom to len vytiahnut
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod sisel » Ned Mar 16, 2008 2:37 pm

tam je problem, ze kamos rozpali v kuchyni, ale izbu ma na poschodi, a kym stihne vyjst hore schodmi tak aj klieste odoberu dost tepla a zase treba rozfukavat a to ma ide slak trafit
sisel
Light
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned Mar 16, 2008 1:25 pm
Bydlisko: Podolínec, 31km od PP

Poslaťod martinpn » Ned Mar 16, 2008 2:44 pm

tak nad sporakom to trva si 20-30 minut on sa musi uplne rozhavit a ked sa rozhavy on vizera po chvilke ako keby nehori ale hory je zneho citit teplo ked sa rozpali zle nebude cely cerveny tak zhasne pocase
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

OK zase nieco proti

Poslaťod foreiner » Ned Apr 06, 2008 10:10 pm

Cocobrico su zatial najlepsie uhliky co mame - nesmdia, dlho horia, davaju potrebne teplo a cena je prijatelna. S tym rozpalovanim Vam trochu pomozem a dam v priebehu tyzdna na smokeshop video ako sa spravne rozpaluju a ze to ide aj tymi posranymi zapalovacmi. Viete preco? Lebo vsetko skusame pred tym ako to predavame cigary,vodne fajky, bonga a ine veci.
foreiner
Beginner
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 8:57 pm

Re: OK zase nieco proti

Poslaťod martinpn » Pon Apr 07, 2008 6:11 am

foreiner píše:Cocobrico su zatial najlepsie uhliky co mame - nesmdia, dlho horia, davaju potrebne teplo a cena je prijatelna. S tym rozpalovanim Vam trochu pomozem a dam v priebehu tyzdna na smokeshop video ako sa spravne rozpaluju a ze to ide aj tymi posranymi zapalovacmi. Viete preco? Lebo vsetko skusame pred tym ako to predavame cigary,vodne fajky, bonga a ine veci.


ja to pouzivam len na chate a tam sa kuri drevom tak o rozpalovanei mam postarane skusal som to na sporaku dlhych 20 minut to trvalo
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod sisel » Sob Apr 19, 2008 11:21 am

s kamosom sme prislo na to, ze dlhsie vydrzia ak ich dame viac trosku mensich kuskov, aby na kotol vosli tak 3-4. oni sa potom zohrievaju navzajom a nevyhasnu ani ked nie su celkom rozpalene
sisel
Light
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned Mar 16, 2008 1:25 pm
Bydlisko: Podolínec, 31km od PP

Poslaťod POtkan » Ned Jún 08, 2008 5:32 pm

Cocobrico netreba rozpalovat az tak dlho, uz vobec nie do uplneho zapalenia

Vzdy staci aby horela aspon cast jednej strany, tak aby sa to dalo rozhlulit, doma samozrejme sporak - nieje problem, ale da sa to zapalit v pohode tymi zapalovacmi co nato predavaju, len musi clovek vediet roztahavat

ja tie kocky 2x2x2 rozpolim na 2 casti a davam ich na korunku tak, aby neboli tou plochou stranou dole (aby tam realne prudil vzduch pod nimi)

inak podarilo sa mi to uz aj zo svieckou rozpalit (rozhulit) vonku ked mrzlo
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ShishaQUEEN » Pon Júl 21, 2008 9:46 am

:-! tie uhle mi pridu sice ekonomicke a zdravotne najnezavadnejsie ale tabak straca vyraznost chuti, je z nich citit tu istu coco-maslovu aromu ako ked sa rozpaluju.

Mne viac vyhovuje ked je citit poriadne prichut tabaku...
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod cartman » Pon Júl 21, 2008 4:29 pm

Divne, ja nic take nevidim, nemoze to byt tym ze tam mas malo tabaku? pripadne ze ti hori tabak?

Mne sa bezne stavalo s RZU ze tam citim uhlik. pri tychto kokosovych to citim az ked mi uz konci tabak..
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod POtkan » Pon Júl 21, 2008 8:52 pm

pokial ten uhlik nieje uplne rozpaleny, citit taku divnu chut, ale aj to len obcas, nechapem moc ten dovod, mne to robi tak par tahov a potom je to ok

mam novu davku tych uhlikov (tie vascie) a mam dojem ze vyhrevnost isla hore, tabak casto hori, cize ako pisal cartman.....
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

asi nie...

Poslaťod ShishaQUEEN » Str Júl 23, 2008 12:11 pm

dik za snahu ale urcite je tam tabaku akurat ked s inymi uhlami nemam problem (ani s tymi nesamozapalnymi) len pri tychto sa mi to stava a nechce sa mi moc travit pol hodku pri sporaku, proste nie su moj typ :r (btw ani fukat do nich 5 min.)
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Ďalší

Späť na Briketky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron