Rozpalovanie briketiek

Všetko o briketkách

Moderátori: garant, remus, wladas

Poslaťod cartman » Str Júl 23, 2008 1:12 pm

sak to tam poloz na ten (plynovy) sporak, ono sa to rozpali dost rychlo..
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod ShishaQUEEN » Str Júl 23, 2008 1:19 pm

ja som to tam pokladala, dokonca to aj otacala a furt niha
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod Fizzy » Str Júl 23, 2008 1:38 pm

ShishaQUEEN píše:ja som to tam pokladala, dokonca to aj otacala a furt niha


ale je potrebne ho aj zapnut :k :cha
Bez ciernej by nebola biela.
Fizzy
Light Star
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:05 pm
Bydlisko: Poprad-Zilina

Poslaťod ShishaQUEEN » Str Júl 23, 2008 1:42 pm

coooo? naco? nestaci ked pod neho polozim zhasnutu zapalku? resp. keby som sa poliala benzinom nepomozem tomu???

vopred dakujem za odpoved
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod Fizzy » Str Júl 23, 2008 1:46 pm

OT: Sorry ale nemohol som si odpustit tuto poznamku ;)
Bez ciernej by nebola biela.
Fizzy
Light Star
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:05 pm
Bydlisko: Poprad-Zilina

Poslaťod ShishaQUEEN » Str Júl 23, 2008 1:51 pm

cize sa nemam akoze polievat tym benzinom? odpis rychlo uz na seba hadzem iskry z kresadla (ale dufam ze nefadi ze je vlhke) :nos:
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod Fizzy » Str Júl 23, 2008 2:04 pm

Nie, este nie...vyzeras ako schopny clen fora, tak by ta bolo skoda ;)
Bez ciernej by nebola biela.
Fizzy
Light Star
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:05 pm
Bydlisko: Poprad-Zilina

Poslaťod ceero » Str Júl 23, 2008 8:29 pm

len take OT
super vec je pri grilovani alebo opekani vybrat tak 4x4x4cm kus poriadne rozpaleneho dreveneho uhlia alebo dreva z ohna a vydrzi to tliet celkom slusne, navyse ziadna blba pachut ani nic podobne.
ceero
Light Professional
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str Júl 23, 2008 7:13 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod ShishaQUEEN » Sob Aug 02, 2008 11:24 am

hej drevo pri grilovacke je alternativa ale ked chvilu netahas tak to (na moj vkus) celkom rychlo vyhasne
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod remus » Sob Dec 20, 2008 11:55 am

Nazdar, som tu úplne new a chcel by som sa spýtať niečo na tému kokosových uhlíkov a shisha burneru.
Kúpil som to spolu, lebo vraj to ide s burnerom normálne rozpáliť aj doma. Skúšal som to na balkóne, bolo celkom veterno, ale nejak sa to nie a nie rozpáliť. Občas mi už kúsok tej kocky aj svietil načerveno, ale keď som išiel na inú stranu, opäť mi tá prvá zhasla. Máte nejaký grif ako na shisha burner a cocobrico ? Hlavne ako dlho asi, a či sa oplatí nechávať veľký plameň.

A čo šporák ? To normálne chytíš do klieštikov, zpneš plynový šporák a rovno do ohňa ? Nezasviní sa potom šporák od toho odpadávajúceho uhlia ?
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod martinpn » Sob Dec 20, 2008 12:57 pm

ta kocka musi svietit cela trva to cez 20 minut cize do krbu alebo do ohna stym inak zapalovacom strasne trapenie
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod wostrey » Sob Dec 20, 2008 3:15 pm

Ja uz mimo domova rozpalujem kokosaky turistickym plynovym varicom. Konkretne tymto :-D
Obrázok

Da sa to kupit do 1000 sk + plyn, vyuzivam to aj na horach a je to male lahke (cca 100 g). Komfort rozpalovania kokosakov stoji ale za to :-)
Always outnumbered never outgunned.
wostrey
Light
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pon Feb 18, 2008 8:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod POtkan » Sob Dec 20, 2008 5:51 pm

to vyzera ultra prenosne

pouzivam nieco podobne, i ked lacnejsiu a tym padom i vasciu verziu
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod cartman » Sob Dec 20, 2008 7:47 pm

remus píše:Nazdar, som tu úplne new a chcel by som sa spýtať niečo na tému kokosových uhlíkov a shisha burneru.
Kúpil som to spolu, lebo vraj to ide s burnerom normálne rozpáliť aj doma. Skúšal som to na balkóne, bolo celkom veterno, ale nejak sa to nie a nie rozpáliť. Občas mi už kúsok tej kocky aj svietil načerveno, ale keď som išiel na inú stranu, opäť mi tá prvá zhasla. Máte nejaký grif ako na shisha burner a cocobrico ? Hlavne ako dlho asi, a či sa oplatí nechávať veľký plameň.

A čo šporák ? To normálne chytíš do klieštikov, zpneš plynový šporák a rovno do ohňa ? Nezasviní sa potom šporák od toho odpadávajúceho uhlia ?


ad shisha burner: Nepotrebujes cely rozpalit. Treba najprv jednu stranu a trocha po bokoch. Ja tom robim tak ze prechadzam po hrane kocky jednej strany. Najlepsie asi kruzivim pohybom po celej jednej strane, nie moc rychlo. ked je uz jedna strana dostatocne rozpalena - cervena, tak to uz mozes dat na korunku - s rozpalenou stranou dole, s tym ze to niecim podlozim aby prudil vzduch. Je samozrejme nutne to silno roztahavat aby to nezhaslo ale da sa to zvladnut..
Myslim si ze sa oplati velky plamen. Zatial mam taky pocit aspon..

ad sporak: kludne to tam mozes hodit do ohna. iste nejaky ten popol tam zostane ale to sa lahsie cisti ako olej, mastnota co zostava niekedy povareni ;)
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod Rooster » Ned Dec 21, 2008 10:14 am

Ja som kupil tie coco brico v smokeshope za 120Sk (72 kusov) a nevedel som pochopit preco su take lacne v porovnani s RZU kedze maju vacsiu vyhrevnost, dlhsie vydrzia a ze neobsahuju siru tym padom su ekologicky nezavadne a organizmu menej skodlive no a ako bonus zhoria takmer bez zbytku. Zatial som s nimi spokojny
Moj postup je taky ze si jednu briketku sekacikom alebo velkym nozom predelim na tri casti, na sporaku polozim na tu najmensiu platnicku a necham zohrievat 10-15 minut samozrejme ich aj otacam aby sa zohriala hlavne ta plocha ktora bude zohrievat tabak. Zasvini to sporak ale co uz
Myslim ze sa ich oplati kupovat ale zrejme je dobre mat obcas pri sebe aj RZU podla stupnice lenivosti
Rooster
Beginner
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv Dec 18, 2008 12:11 am
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Briketky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron