Rozpalovanie briketiek

Všetko o briketkách

Moderátori: garant, remus, wladas

Poslaťod remus » Pia Jan 02, 2009 3:50 pm

Ja rozpalujem v kuchyni na šporáku. Žiaden problém, 2 3 minúty z jednej strany, potom chvílku z druhej. Dám na korunku, nechám ohriať, potáhnem pár krát a ide to. Osobne mi chutia viac ako RZU. Neni v tom cítiť také uhlie akoby. Také spáleniny.
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Rooster » Ned Jan 04, 2009 10:36 pm

je lepsie ako RZU jasna paka
ja vzdy rozpolim kocecku a nahrievam na platnicke sporaku cca 12 minut ale z oboch stran.

Je zaujimave ze su vyhrevnejsie, dlhsie vydrzia, neobsahuju siru cize su menej skodlive, popol ostane ovela menej ako pri RZU a predsa stoja len 120 SK za 1 kg co je 72 kociek
Rooster
Beginner
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv Dec 18, 2008 12:11 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod martinpn » Ned Jan 04, 2009 11:03 pm

neviem rpeco ale mne sa RZU pacili vzdy viac ja si fajku nalozim a taka super chut je cca pol hodku potom sa straca ale nestipe neni to zle ale ja to uz nefajcim radsej nabijem dalsi kotol a s briketamy volako mi spabo hriali a to som ich rozpaloval v krbe do cervena
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod ceero » Ned Jan 04, 2009 11:30 pm

tak uznavam ze briketky su ovela lepsie, no skrz tie nervy co to stoji rozpalit preferujem samozapalne :mrgreen:
ceero
Light Professional
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str Júl 23, 2008 7:13 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod remus » Pon Jan 05, 2009 8:32 am

Ako to rozpoľujete ? Rukou sa to nedalo. To treba asi rozseknúť nožom, čo ?
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod miroslaw » Pon Jan 05, 2009 11:41 am

no raz ked som bol u kamosa dal mi tuto jednu briketku ze to mam ist rozpalit nad sporak.....ja som mal uz nervy bo sa to dlho rozpaloalovalo ked to uz bolo konecne zerave z jednej strany normalne som bol happy ze si opet zahulim :z:
miroslaw
Light
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str Dec 03, 2008 10:52 am
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod cartman » Pon Jan 05, 2009 6:47 pm

Ja si hodim briketu na sporak a medzitym pripravujem fajku..akurat mi to vychadza..
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod Andrey » Pon Jan 05, 2009 7:30 pm

ceero píše:len take OT
super vec je pri grilovani alebo opekani vybrat tak 4x4x4cm kus poriadne rozpaleneho dreveneho uhlia alebo dreva z ohna a vydrzi to tliet celkom slusne, navyse ziadna blba pachut ani nic podobne.


uplne suhlasim, je to dost dobre :lol: hlavne na grilovackach
žijeme iba raz! treba si užívat...
Andrey
Beginner
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 2:19 pm
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozpalovanie briketiek

Poslaťod PaNdiCkA » Str Jan 07, 2009 10:47 pm

Site admin píše:výhodou briketiek je ?e vydr?ia horie? pribli?ne 2 hodiny
Malý problém je s ich rozpalovaním doporučujem rozpalovat pokial nebude briketka úplne červená pribli?ne asi 20 minút
rozpalova? na elektrickom variči, ?poráku, v krbe .... zapalovačom nedoporučujem a ani tými čo predávaju originál nato

Obrázok



tak akurat dnes som splasil to balenie co je tu odfotene... 1kg za 117sk ale este som nestihol vyskusat.. chcel som to rozbehat na plynaku.. ale po 10 minutach ma ruka bolela.. :D tak som to picol na fajz jednou stranou co vyzerala najviac rozpalena.. ale tlelo to mozno 10 minut a potom to zhaslo.. :D uvidime co to bude az to rozbeham na opekacke.. :D alebo urobim stojancek na uhlik nad plynak nech sa to rozpece pol hodinku a potom len sup na faju.. ale myslim ze kilo uhlikov za 117sk je dobre :S
Sedy svet je nudny...co moze nech je FaReBNeeee ----Graffity change the world----
PaNdiCkA
Beginner
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Jan 07, 2009 10:32 pm
Bydlisko: Košice - Rio De Jazero

Poslaťod Edon » Ned Feb 01, 2009 11:20 pm

Najlepsie riesenie ohnisko bachnes uhlik a ides po svojom potom si nan spomenes riadne sa dopalis ked ho vytahujes ale uhlik je krasne rozpaleny sice kym som ho preniesol od ohniska ku fajke poomt som ho este musel jemne rozfukavat ale inak krasa dlha vydrz a minimum zapachu
Edon
Beginner
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned Feb 01, 2009 10:40 pm

Poslaťod Kamui » Pia Feb 13, 2009 1:39 pm

ja to ted po dlhej dobe skusam zapalovat kua ale uz som 3krat naplnil zapalovac ten taky s troma triskami kua ide to pomali ale ide mate kto lepsi bo my mame doma sporak co je ale s platnickami ktore su porcelanove nedodrbem ich nechcem matke domrdat sporak. Mate skusenost istymito sporakmi ??
Kamui
Light
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:15 pm
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Poslaťod POtkan » Pia Feb 13, 2009 9:27 pm

mas plynovy sporak?

ja mam teda shisha burner (ten dlhy) a zapalit sa to da
samozrejme doma pouzivam prenosny kempingovy horak, pripadne sporak, ten zapalovac je na pripady kedy nemas ako

tusim som tu uz ja alebo cartman pisal o tom ako sa to da robit, ide v rychlosti o to nazhavit aspon 1 stranu, alebo nejaky vasciu plochu a nasledne pouzit tarbus (zavetrie) a intenzivne tahanie (samozrejme uhlik nemoze byt polozeny na rovnej strane, aby sa to neudusilo
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Pia Feb 13, 2009 10:15 pm

POtkan píše:uhlik nemoze byt polozeny na rovnej strane, aby sa to neudusilo

Akože ho podložíš alebo ako ? Alebo stačí keď máš pod ním dierky v alobale a tým pádom cezeň ide vzduch.
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lopuch113 » Pia Feb 13, 2009 10:28 pm

ja som to robil ako u nas v kostole s uhlikmi do kadidla ... postavil som si z ocelovej rurky komin a pod kominom male ohnisko kde zapalovacom trocha rozpalim uhlik a pustim motorcek ktory mi zenie vzduch zo spodu a kedze tam je komin ma to dobry tah z uhlik pekne roztiahne do cervena a potom mozem bafkat :x:
Obrázok
Lopuch113
Light Professional
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia Feb 06, 2009 12:25 pm
Bydlisko: Orava, Bratislava

Poslaťod POtkan » Pia Feb 13, 2009 10:57 pm

ja osobne ten uhlik delim na 2 casti (ktore potom nie su rovne), cartman pouziva dalsi kurzok, tie dierky pod rovnou plochou nestacia
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Briketky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron