Rozpalovanie briketiek

Všetko o briketkách

Moderátori: garant, remus, wladas

Poslaťod NefroniK » Uto Apr 28, 2009 10:19 pm

Ked si chces ale tu druhu polku odlozit velmi ti to nepomoze :r
NefroniK
Light Star
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Uto Apr 14, 2009 8:51 pm
Bydlisko: Praha - Košice

Poslaťod mareksk » Str Apr 29, 2009 1:07 pm

jj ale ja som scel rozdelit aspon na 4 kusky abo 3 a polozit to po obvode korunky bo som nekde cital ze je to lepsie. a ete k tomu rozpalenemu uhliku ja nwm ale ja ho zdy rozpalim ako keby len z vrchu a v nutry je stale taky nerozpaleny tak nwm ci by sa mi to s tymi kliestami podarilo rozbit
mareksk
Light
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon Mar 23, 2009 3:28 pm

Poslaťod Maki » Pon Jún 08, 2009 11:54 pm

nechcelo sa mi citat celu temu - ale cocobrico mam na intraku rozpalene dozerava za 5 minut - na horucu dvojplatnicku polozite uhlik a na to domcek z alobalu nech kumuluje teplo... obcas to neho trosku fuknut a je to.... pokial je plynovy sporak, riesil som to tak, ze som rozpalil jednu stranu a tou som to polozil na korunku, nato domcek a roztahaval... roztahavalo sa to sice asi 3-4 minutky, ale potom uz isiel pekne...
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod cartman » Str Jún 10, 2009 10:05 am

To mi uz tiez napadlo ale nexcelo sa mi verit, ze by to slo. Nuz asi to skusim, kedze nemam plynovy sporak :(
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod Maki » Str Jún 10, 2009 10:23 am

len pozor na to ak mas sklo-keramicku dosku - taku tu modernu - videl som uz na nej ze sa alobal roztiekol chlapikovi a neslo to dole....
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod cartman » Str Jún 10, 2009 12:20 pm

Klasicky platnovi sporak..
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod Maki » Str Jún 10, 2009 12:22 pm

tak potom nevidim ziaden problem :) fajke zdar :P
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod kemci » Str Jún 10, 2009 7:16 pm

a myslis ze to pojde aj na tom moderno skleneno-keramickom? bez poskodenia a pouzitia alobalu?
Enjoy!
kemci
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 10:10 pm
Bydlisko: Bratislava, DNV, Slovakia

Poslaťod cartman » Str Jún 10, 2009 7:25 pm

Nuz mozem len potvrdit. Funguje to. :) aj ked som to neoalobaloval, ale troska som tomu este prikuril potom tym fajnym zapalovacom a bolo...tak si teraz bafkam. :)

Otazka je, ze ci to neskodi tym platniam ked to bezi len tak "naprazdno"..
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod Maki » Str Jún 10, 2009 7:28 pm

ako rozpalit to pojde urcite, len to bude dlhsie trvat

cartman: niekedy ti nafotim ako robim domcek - hlavne nech ma uhlik okolo seba miesto a nech ma ten domcek "komin" aby to aj bralo vzduch
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod cartman » Str Jún 10, 2009 7:29 pm

no nevim ci sa mi bude xce stavat "barak" pre to :)

casom kupim varic a nebudem mat problem s tym ani vonku ;)
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod XtremeQTXX@Gmail.com » Pon Júl 13, 2009 10:13 pm

Takze kokosove uhliki rozpalujem hlavne zapalovacom HyperTorch trva to tak 8-10 minut rozpalim 6 rohou potom to hodim na korunku na to zrobim tarbus s alobalu (treba ho zrobit s alobalu tak aby hore bol otvor 1*1 Cm a vysoki aspon 6-8 Cm) za 10 minut je uhlik uplne rozzeraveny a dam tam originalny tarbus (lespie to vyzera ;)).
Ked som niekde na xate alebo opekacke tak uhliki rozpalujem v ohni alebo na 2 platnicke (ale treba na ten uhlik dat nieco podobne ako ten tarbus s alobalu nex sa tam drzi teplo).

//Pocul som ze sa daju rozpalovat aj v mikrovlne trva to cca 8 sekund kym je cely rozpaleny len to treba vcas vypnut lebo potom sa moze pokazit mikrovlna. Sam som to este neskusal ked to uz niekto skusil moze sa podelit o skusenosti.
XtremeQTXX@Gmail.com
Light
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Ned Júl 12, 2009 11:40 pm

Poslaťod nZL » Uto Júl 21, 2009 5:52 pm

No kupil som si Cococha uhliky 3kg balenie ale je to strasne peklo rozpalovat na plynovom sporaku. Najprv som to tam len nehal polozene ale nerozpalilo sa to rovnomerne - tam kde slahal plamen boli vypalene take priehlbiny a dym nesiel ziadny, tak som ho rozbil a rozpaloval vsetky kusky z viacerych stran.

Druhy pokus bol este horsi, na zaciatku som ho rozbil na 2 casti a nahrieval, no musel som to chodit rozpalovat asi na 6x lebo to vzdy vyhaslo (uz som si precital ze som to nemal davat tou uplne rovnou stranou aby tam prudil vzduch). Poriadne to islo az ked som to rozpalil zo vsetkych stran a bol rozpaleny aj zvnutra, vtedy uz to bolo v pohode, len tolko nervov a bordelu a casu to zobralo, ze som si povedal ze pokym nemam nejaky krb tak serem na to a budem pouzivat RZU :D

Myslite ze ked spravim z alobalu take nieco ako tarbus a dam to na plynovy sporak tak sa ten alobal roztopi?

edit: nevydrzi :D

Alebo som este rozmyslal ze to dam do elektrickej rury - ta ma hore taku spiralu, tak ju rozpalim na 300°C a dam uhlik uplne k tomu, to by mohlo ist ne?

A na tu mikrovlnku som uplne zabudol, musim tiez vyskusat.
nZL
Medium
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Str Jún 10, 2009 7:55 pm
Bydlisko: Brussels (Belgium)

Poslaťod kemci » Uto Júl 21, 2009 6:17 pm

skusenosti s mikrovlnkou:

trva to o dost viac ako 8 minut :) hlavne odporucam polozte to na nejake taniere stare lebo jak sa rozohrieva dost cih to zajebava a ostavaju cmuhy aj po cisteni

prvy krat som to rozpaloval len na jednom tanieri a ten mi v ruke vybuchol jak som ho vybral (zmena teploty) preto taniere mente, a asi po prvych 20-30 sec kazdych 10-15 sec vypinajte mikrovlnku a otvarajte nech sa vyvetra straaasne to vnutri cmudi, a pripravte sa ze mirkovlanka ten zapach potom bdue mat tak 2 mesiace :)

ak to tam nechate dlho chyti sa horiet, toho sa bat nemusite ja to chvilu nechavam horiet aj nech sa rychlejsie rozpali

odhadom tak 2-5 minut trva rozpalenie

este odporucanie je jednoduhsie ked ich rozpolite na mensie casti konkretne ja na tri to delim, cim je to tam dlhsie tym horsie pre mikrovlnku, tanier a smrad (ten smrad je este horsi jak pri RZUckach ale na uhlikopch sa neprejavi)

cim mensie casti tych rychlejsie sa rozpoaluju, logicke ;)

jo a fakt pozor na vybuch toho taniera ak by sa to stalo v mikrovlnke moc to nepotesi, hlavne to ropalujte na niecom o com viete ze to vydrzi dost vysoke teploty kedze ne len mikrovlnka zohrieva ten tanier to je v poho bo ho zohrieva rovnomerne, horsie je jak uhliky rozohrievaju ten tanier nepravidlen bodovo tj ked to rozpalujete zakazdym ked vetrate po tych 10-15 sekundach posunte uhliky na ine miesto
Enjoy!
kemci
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 10:10 pm
Bydlisko: Bratislava, DNV, Slovakia

Poslaťod Maki » Uto Júl 21, 2009 6:36 pm

nZL: 3kg balenie => taky kvadrik, vsak? s tymi skusenosti nemam a ani nechcem - ja kupujem vzdy 1kg balenie, tam su pekne kocoky 2,5x2,5x2,5cm a tie idu vpohode aj na plynovom... ved tak uz mesiac doma fungujem... proste necham na plyne nech do zerava mam aspon 2 rohy a aj to mi uz staci, polozim na nieco nehorlave tepluodolne, dam na to domcek alobalovy a za 3-4 minuty davam na korunku zeravy uhlik

a jo, alobal sa rozteka na plyne :D
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Briketky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron