Vodna fajka ?kodí rovnako ako cigarety

Vaše názory a postrehy

Moderátori: garant, remus, wladas

Vodna fajka ?kodí rovnako ako cigarety

Poslaťod martinpn » Ned Feb 17, 2008 9:24 am

martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

RE: Vodni dymky skodi stejne jako cigarety

Poslaťod tomo-boss » Ned Mar 30, 2008 12:26 pm

Výskum dokazuje, ?e fajčenie vodnej fajky, ktoré trvá okolo 45 minút priná?a 36 krát viac dechtu, 15 krát viac oxidu uhožnatého (CO) a 70 % viac nikotínu ako jedna cigareta. Táto ?túdia sa v?ak dostala pod silnú kritiku, preto?e pou?ívali nerealisticky vysoké teploty pre tabak (600 a? 650 stupňov Celzia) a pou?ívaním žubovožných hodnôt pre stupeň dechotvej filtrácie. Tieto nepresnosti žahko priná?ajú skreslené výsledky, preto?e karcinogénne a toxínové stupne pre dym sa so zvy?ovaním teploty dramaticky zvy?ujú (Wynder 1958). Be?ne by sa mali hodnoty teploty pohybova? okolo 100 a? 150°C (Chaouachi K: Patologie associate all'uso del narghile). Následky týchto nízkych teplôt na dechte nič nedokazujú, aj keď Chaouachi indikuje, ?e decht bude menej ?kodlivý.

Iné výskumy indikujú, ?e fajčenie vodnej fajky mô?u eliminova? komparatívne riziko vzniku rakoviny, av?ak väč?ina ?túdií nepou?íva nezvratné dôkazy (Hoffman, Rakower, Salem 1983 and 90, Gupta Dheeraj 2001, Tandon 1995, Lubin 1992, Hazelton 2001, Stirling 1979). Hladina oxidu uhožnatého vytvoreného počas fajčenia vodnej fajky sa vežmi odli?uje závisaic od typu pou?ívaného uhlíka. Av?ak existuje výrazný rozdiel v oblastiach s absorbciou oxidu uhožnatého, kde cigarety majú výrazné následky viac na malé respriačné trakty a vodné fajky na hlavné dýchacie cesty (Bakir 1991, Kiter). Znamená to zní?enie pomeru FEV (Forced Vital Capacity- nútená ?ivotna kapacita- je tocelkové mno?stvo vzduchu, ktoré sa dá násilne vydýchnu? po úplnom nadáchnutí, merané v litroch) ku FEV1/FVC (FEV1 - Forced Expiratory Volume in 1 Second- Nútený výdychový objem za jednu sekundu- je to mno?stvo vzduchu, ktoré sa dá násilne vydáchnu? za jednu sekundu, merané v litroch. FEV1 / FVC ? pomer FEV1 ku FVC, u zdravých dospelých žudí je to aproximatívne 75 a? 80 %) porovnaný s cigaretami, čo je menej ?kodlivé pre dýchacie cesty (na dlhú dobu). Av?ak nesmie to by? pova?ované ako menej ?kodlivá verzia fajčenia cigariet.

Bylinkový sirupový roztok, čoho fajčenie obsahuje nikotín oxidu dusnatého (NO) a decht oxidu dusnatého (0% ka?dého). Toto je najbezpečnej?í spôsob fajčenia a stále obsahuje rovnaké arómy, ale bez nikotínu, čo práve dodáva tabakový sirupový roztok. SOEX (http://www.soex.com/herbalbidi.html) je známa obchodná značka, ktorá poskytuje bezpečné fajčenie. Neexistujú ?iadne vedecké ?túdie, ktoré by dokazovali, ?e bylinkový sirupový roztok (bylinková vodná fajka) ?kodí zdraviu. SOEx v?ak neposkytuje ingrediencie obsahnuté v bylinkovej vodnej fajke a fajčenie byliniek nebolo dokázané bezpečenj?ie ako fajčenie tabaku.


[url]http://sk.wikipedia.org/wiki/Vodná_fajka[/url]
Naposledy upravil tomo-boss dňa Pon Dec 29, 2008 8:19 pm, celkovo upravené 1
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Hodnoty skodlivosti

Poslaťod foreiner » Ned Apr 06, 2008 10:28 pm

Hmm realita je taka ze nikto nemeral skodlivost ani obsah skodlivin vo vodnej fajke.Existuju len pristroje na meranie skodlivosti cigariet ALE nie vodne fajky a to je odost ine preto ze tieto pristroje pracuju na inom principe aky je potrebny pre vodnu fajku. Pohrabem sa v pracovnom compe a pridam clanok o merani takymto pristrojom.
foreiner
Beginner
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 8:57 pm

Re: Hodnoty skodlivosti

Poslaťod martinpn » Pon Apr 07, 2008 6:09 am

foreiner píše:Hmm realita je taka ze nikto nemeral skodlivost ani obsah skodlivin vo vodnej fajke.Existuju len pristroje na meranie skodlivosti cigariet ALE nie vodne fajky a to je odost ine preto ze tieto pristroje pracuju na inom principe aky je potrebny pre vodnu fajku. Pohrabem sa v pracovnom compe a pridam clanok o merani takymto pristrojom.


moja rec to je rpavda a ked to meraju s pristrojmi tak namiesto uhlika co ma asi 100 stupnou tam davaju 400 ako cigareta a pristroj predsa nevie kedy je tabak vyhoreny a nechuti je to vlastne kravina to aj merat
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: RE: Vodni dymky skodi stejne jako cigarety

Poslaťod Kajuska » Str Apr 09, 2008 4:04 pm

Je to blbost...ved tabak do vodnej fajky neobsahuje takmer ziaden nikotin (okolo0,001) pricom jedna cigareta obsahuje priblizne 0,2%. a vodnu fajnu tahame cez vodu, cize sa takto aj fitruje.Podla mna viacej skodi, ked sme v nejakom zadymenom prostredi napr. v klube take 3 hodiny, to akokeby sme fajcili neustale 3 hodiny. A vodnu fajku predsa nefacime vkuse 45 minut, vdychujeme mozno 3 minuty. :x:
Kajuska
Beginner
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 3:44 pm

Re: RE: Vodni dymky skodi stejne jako cigarety

Poslaťod sisel » Sob Apr 19, 2008 9:46 am

Kajuska píše: A vodnu fajku predsa nefacime vkuse 45 minut, vdychujeme mozno 3 minuty. :x:


no to by si chcela vidiet, ja dokopy za 45 minut prefajcim aspon 15 min, ked ratam len nadychy
sisel
Light
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned Mar 16, 2008 1:25 pm
Bydlisko: Podolínec, 31km od PP

Poslaťod tomo-boss » Str Apr 23, 2008 7:21 pm

ved predsa najskodlivejsie na cigaretach je papierik...z papiera je ten skodlivy decht a preto najpodstatnejsie plus ma na svojej strane vodna fajka. dalej "tabak" do vodnej fajky obsahuje tak 5-7% skutocneho tabaku, zvysok tvori melasa a aromaticke prisady. dalsou skutocnostou je ze tabak je mokry a nikdy nezhori az do tla, vzdy len obschne a troska ocernie od uhlika a je troska aj zadrbany od popola. tak mi niekto vysvetlite ako moze byt rovnako skodliva vodna fajka ako cigarety? jedine minus je ze vo vode sa sice cisti, ale aj chladzuje cize nejde hore ale dle a dostane sa hlbsie do pluc, lenze krasny a cisty :)...teda aspon v porovnani s cigaretami
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod Peter » Str Apr 23, 2008 7:40 pm

este doplnim ze vo filtri na cigaretach su tiez pekne svinstva
Peter
Light Star
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Pia Apr 11, 2008 2:05 pm
Bydlisko: Ko?ice

Poslaťod David091 » Uto Sep 02, 2008 1:32 pm

http://www.youtube.com/watch?v=TtKchm4KyVY
kontrolujte to video
asi uz mnohi videli ale to co chcem povedat je ze ked som fajcil VF tak ta voda nebola vbec taka spinava
ale to je len moja skusenost a mozno bolo daco zle ale ti co sa vyznate si to pozrite a porovnajte s cigami
David091
Medium
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 9:09 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod The Devil » Uto Sep 02, 2008 8:43 pm

To je kruteee, co s toho vzniklo. Fuj :b :b :b
Ludia nejafcite !!!
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod cartman » Str Sep 03, 2008 10:29 am

Presne tak! Hulte :D
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod David091 » Str Sep 03, 2008 12:37 pm

len som sa chcel spytat ci mavate aj pri VF taku ciernu tu vodu
David091
Medium
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 9:09 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod cartman » Str Sep 03, 2008 12:53 pm

Ja nie.
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod David091 » Str Sep 03, 2008 1:02 pm

potm mi z toho vyplyva ze by tam mohl byt menej bordelu
David091
Medium
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 9:09 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Fizzy » Str Sep 03, 2008 1:06 pm

ja ked som nevymenil dlhsie vodu tak bola tak jemne zlta (asi 5x fajcena). Cize ono urcite je tam menej toho bordelu, ale utesovat sa tym nebudem, kedze je ho tam stale omnoho viac ako v cistom vzduchu :r
Takze moja rada, hor-sa na hory a do prirody...!!!
Bez ciernej by nebola biela.
Fizzy
Light Star
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:05 pm
Bydlisko: Poprad-Zilina

Ďalší

Späť na Jak moc (ne)škodí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron