Dalsi smiesny clanok o "skodlivosti" vodnej fajky.

Vaše názory a postrehy

Moderátori: garant, remus, wladas

Dalsi smiesny clanok o "skodlivosti" vodnej fajky.

Poslaťod Loco » Ned Júl 18, 2010 12:04 am

Nedalo mi to sem nedat. Trochu som sa na tom aj nasmial :D

Kód: Vybrať všetko
http://www.stopfajceniu.sk/index.cfm?DocumentID=8719&module=ActiveWeb&page=WebPage


Podla mna su to riadne kraviny co je tam napisane :D
Ale co si o tom myslite vy ?
Loco
Beginner
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Júl 17, 2010 11:13 pm

Poslaťod Maki » Ned Júl 18, 2010 8:07 am

clanok sa tvari mudro, ale je tam par blbosti... hlavne som sa pobavil na tom ze fajcenie vodara sposobuje podrazdenie, kasel a dychavicnost - zaujimave ze vodaro fajcim 5 rokov a podrazdi ma iba ked je zle nalozene, zakaslem iba ked mam dym natiahnuty v sebe a vtedy ma niekto rozosmeje atd... okrem toho chcem vidiet nejake fakty na ktorych autor clanku podklada svoje tvrdenia.... lebo sa mi zda ze iba plieska svoje antifajciarske nazory do vzduchu
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod serverka » Ned Júl 18, 2010 9:13 am

z osobnej skusenosti musim povedat ze toto:

sladký a ochutený tabak používaný vo vodnej fajke môže znamenať začiatok fajčenia, najmä pre mladých ľudí., ktorý by inak nezačali fajčiť.

je strasna kravina, nikdy mi to ani len nenapadlo asi u znie som mlada :D

toto ma zasa relativne potesilo:

Vyfajčenie 1 vodnej fajky sa rovné 10 cigaretám!

kedze vyfajcim tak jednu fajku maximalne do tyzdna, to znamena ze vyfajcim len 10 cigariet :-)

Okrem toho dala som sa pred rokom testovat tym "zdruzenim" ze za pomoc proti fajceniu ci co to bezi teraz v reklamach a vysledok bol 0 neverili ze fajcim vodnu fajku.
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Poslaťod POtkan » Ned Júl 18, 2010 9:31 am

odporucam si dat spravit ten test, tu je zoznam akcii kde budu testovat
http://sk-sk.help-eu.com/pages/page-age ... 45-18.html

idealne je dat si VF predtym :-) hadat sa s nimi o vysledku nema vyznam, ti ludia su nauceny ze vf = 10 cigariet a koniec ;-)
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Loco » Ned Júl 18, 2010 12:57 pm

Skoda ze sa to neuskutocnuje v kosiciach, vysmial by som ich :D
Loco
Beginner
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Júl 17, 2010 11:13 pm

Poslaťod Maki » Ned Júl 18, 2010 1:37 pm

serverka: hej to s tym, ze to vedie k fajceniu cigariet, tam som sa tiez riadne zasmial.... zaujimave ze ja tu potrebu za dlhe roky nemam.... a co sa obsahu nikotinu tyka... blbost nie? ked kamos si potrebuje kedykolvek pocas a po vodare zapalit cigu, lebo chyta abstak...
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod serverka » Ned Júl 18, 2010 1:57 pm

Loco tak to si asi premeskal ja som sa nechala testovat blizko dargova v kosiciach ked som mala v rupsaku na chrbte asi 1kilo tabaku :-D.
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Poslaťod Loco » Ned Júl 18, 2010 3:50 pm

pekne :D
Loco
Beginner
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Júl 17, 2010 11:13 pm

Poslaťod wladas » Ned Júl 18, 2010 6:06 pm

uplna strata casu nieco take citat
nikdy takyto typ clanku nebude objektivny
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Loco » Ned Júl 18, 2010 9:17 pm

Strata casu a srandy je ten clanok brat vazne, no pobavit sa na tom a vysmiat tych ludi co to trepu je uz ine :D teda aspon podla mna..
Loco
Beginner
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Júl 17, 2010 11:13 pm

Poslaťod wladas » Ned Júl 18, 2010 10:20 pm

skoda ze sa tam nedaju pisal nazory na clanok
bola by aspon sranda :smoke:
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

bozeee

Poslaťod rudys207 » Štv Júl 29, 2010 5:16 pm

to je len mlatenie prazdnej slamy sak vodna nema dech navyse je to dvojmo filltrovane vo vode a ccez filter tak nech mi nejaky k.... povie ze je to ako cigareta tak mu nasikam do ust :D to je fakt o nicom vydel som na discovery test a nema to skoro ziadny vplyv a hlavne to nezatazuje telo ak sa to beree s mierou takze kurte het :k
rudys207
Beginner
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Júl 29, 2010 5:03 pm

Poslaťod cartman » Štv Júl 29, 2010 9:50 pm

aky to bol program?
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod maher787 » Pia Aug 06, 2010 5:55 pm

Ja som realista neverím že to neškodí ale určite to škodí menej ako o tom vravia tý takzvaný odborníci a je naozaj zaujímavé že sa nikdy neuvádzajú žiadne výsledky od renomovaných doktorov ktorý sa zaoberajú životosprávou dýchaním a podobne veď skúste si dať pod hadicu alebo pred ústa keď ťaháte biely kapesník alebo odličovací tampón či niečo a uvidíte že nejaký sajrajt do seba určite nasávate ale určite to bude menej ako z nejakej cigarety.
PS: dosť často sa spomína že to spoôsobuje rakovinu a podobne zo školy viem že pri akomkolvek fajčení nejde o množstvo ale o expozíciu (dobu vystavenia)teda čím dlchšie držíte dym v plúcach či už z vodnej alebo z cigarety tým je to horšie takže dobrá správa pre tých čo netahajú moc hlboké nádychy alebo fajčia cigarety moc rýchlo škodí vám to menej
maher787
Beginner
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv Júl 30, 2009 7:32 pm

Poslaťod ceero » Štv Aug 12, 2010 12:55 am

Z toho clanku pomaly vyplyva ze vodna je chemicka zbran. Ak vas nezabiju tazke kovy, nanocastice, smrtelne neviditelne plyny a rakovinotvorne zlozky toxickeho dymu, dostanu vas miliony bakterii z nakazenych slin z hadice a ak neskoncite koli dymu na chemoterapii, poda si vas zltacka a tuberkuloza. Hrozi vam to aj pri jedinom fajceni vodnej fajky, cize sa obcasneho fajcenia vyvarujte, a pre istotu sa fajky ani nedotykajte. A viete co ? Radsej sa na nu ani nepozerajte. *SIGH*

Ono logika hovori, ze tahat do seba dym zdrave urcite nie je, a urcite si je toho vedomy kazdy, kto vodnu fajci. Ale urcite to netreba prehanat s takymito antikampanami. Je sice pekne, ze bojuju proti fajceniu, ale nebolo by zle vyvarovat sa vsetkej tej demagogii a zamernemu prehananiu. Sanca, ze dostanete koli vodnej tuberkulozu je asi taka, ze vas zajtra na ceste do roboty zabije padajuca vesmirna sonda a oni to tam daju ako zavazne riziko.
A ze vyfajcenie jednej vodnej sa rovna 10 cigaretam, z toho sa stala uz tak trapna urban legend ze si to zasluzi obdiv. Ale lezie mi to na nervy. Uz len porovnavanie cigariet a vodnej je hlupost. To je ako jablka a hrusky, vodna sa fajci z inych dovodov ako cigarety, pri inych prilezitostiach, pri inej intenzite, inak casto, nesposobuje zavislost a kopa dalsich faktorov, voci ktorym su odporcovia vodnej slepi. Inac celkom by ma zaujimalo ze z kadial typek prisiel na to ze vodna sposobuje kasel a dychavicnost. To ju asi skusal sam a vazi 40 kilo a je chorlavy od skolky, inak dychavicnost nehrozi.

Ach, keby tak ludia hovorili len o tom, o com nieco vedia, bolo by tu zrazu strasne ticho.
ceero
Light Professional
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str Júl 23, 2008 7:13 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Ďalší

Späť na Jak moc (ne)škodí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron