Da sa s cajovnou "uzivit"?

Kam radi chodíte a kde sa da zabafkat?

Moderátori: remus, wladas

Da sa s cajovnou "uzivit"?

Poslaťod marci003 » Ned Okt 19, 2008 10:44 pm

Tak ma napadlo, ze by som si v buducnosti otvoril nejaku cajovnu/klubovnu/kaviaren.. To viete, mam v hlave taku predstavu ako rano varim cajik a pritom niekto cudzi vojde dnu a ja si s nim pokecam alebo zahrm na gitaru :mrgreen: OK, asi zijem v oblakoch ale chcel by som vediet, ci poznate niekoho kto ma cajovnu, resp. co si myslite, je realne sa s niecim takym uzivit v dnesnej dobe :) ?
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod JamiROQaI » Pon Okt 20, 2008 6:17 am

tak ked predavas fajku za 130+ a pritom ta stoji nejakych 45 sk alebo zovretu vodu s vysusenou travickou ktoru predavas za 60+ pricom ta stala 20 sk, tak ano da sa uzivit, najme ked mas plne mesto hypikov a roznych podobnych typkov ,vies keby to bolo stratove tak by to asi nikdo nerobil :S
Mam to rad, aj vas
JamiROQaI
Light Star
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 5:20 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Poslaťod mato63 » Pon Okt 20, 2008 5:11 pm

No mojho bratranca babka ma cajku v Martine , uvazovala ze ju rpadá a mala kopec zaujemcov. :)
Cize podla mna sa da,ak mas zaujemcov,vies podnikat a mas ludi co to chcu.
DoSka
mato63
Medium Star
 
Príspevky: 251
Registrovaný: Štv Mar 13, 2008 5:26 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod martinpn » Pon Okt 20, 2008 5:12 pm

presne ale v PN medulienka je cajovna kde sa nemoze fajcit VF a uzivi sa vsak caje mas od 50 vyssie vyrobna cena 10sk ked t beru vo velkom ale zas musis mat klijentelu a HLAVNE VYBAVENIE JE DRAHE od sedaciek stoliciek a cajoveho naradia to ide do stotisicov ak sa nevinajdes
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod plusminus » Ned Okt 26, 2008 2:53 pm

okolo roku 99-2001 sme uvazovali cajovnu otvorit, k zariadeniu sa vies dostat aj cez inzeraty ze darujem sedacku... predsa v cajovni nemoze byt kazdy stol rovnaky :)

ale ako sa pisalo, chce to isto klientelu..
Obrázok
plusminus
Light
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Ned Sep 14, 2008 8:03 pm

Poslaťod mato63 » Pon Okt 27, 2008 10:05 pm

A este jednu vec,tu najdolezitejsiu: POCHOPIT CAJE. vediet ich pochopit, proste ich poznat.
A v KE je dost vychytený Smallvile nie?
DoSka
mato63
Medium Star
 
Príspevky: 251
Registrovaný: Štv Mar 13, 2008 5:26 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod marci003 » Uto Okt 28, 2008 3:24 pm

smallwille sa teraz premiestnil niekde, este som tam nebol teraz v tom novom.. a ja som uvazoval skor o niecom atypickom.. nieco na styl - cez den kaviaren/cajovna.. ku veceru skor "klubovna" kde by si ludia mohli zahrat na gitary (povinne by som mal vo vybave 2 a este nejake to bongo :D), ak by boli hladni tak by si objednali hrncekovu polievku :mrgreen: a tak.. rozne tematicke veceri napr o meditacii.. premietanie nezavyslich filmov a dokumentov..

a suhlasim.. nabytok vpodstate nejaky stary.. urcite by sa to hodilo viac ako nejake moderne kovove stolicky..

skor sa obavam prave toho, ze taky vysoky prenajom v kombinacii s nie zas az tak originalnymi sluzbami by sa v kosiciach neoplatil..

(a sakra.. som vam vela vykecal :mrgreen: )
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod shally » Uto Okt 28, 2008 10:41 pm

smallwille je teraz tam kde bol akurat na druhej strane ulice ... niesom si isty ale je to proste v okoli toho miesta ... :lol:
"Wars Come And Go, But My Soldiers Stay Eternal." (Tupac "2pac" Shakur)
shally
Light Star
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Pon Júl 28, 2008 11:21 pm
Bydlisko: Košice - Okolie

Poslaťod The Devil » Pon Nov 03, 2008 9:52 pm

Smallville je teraz na mieste, kde bola Euforka.
Zriadiť si nejaký podnik/čajovňu je celkom good, ale skôr by som sa obával iných vecí ako je zariaďovanie interiéru. V dnešnom svete nevieš ako dlho budeš podnik vlastniť, alebo či neskrachuješ, prípadne ti nevyhorí a pod...
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod mato63 » Uto Nov 04, 2008 9:53 pm

Poistka... :D

No ono, je to super ako pise Marci,pokial sa to nezvrhne na hipies grupák. :)
A este jednu vec, pri tom jedle, nebolo by robit egypske jedla, prip. to tuniske jedlo, u nas to robia v cajke,ale nepredavaju,no ani za boha si teraz nespomeniem na nazov. :D
DoSka
mato63
Medium Star
 
Príspevky: 251
Registrovaný: Štv Mar 13, 2008 5:26 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod jaffar » Pon Nov 10, 2008 11:49 am

Základ je spraviť niečo, čo ešte nie je. Teda nie čajovnu na štýl, aké sú už ďalšie 3 v meste, ale niečím originálnu (zariadenie, ponuka, akcie...).

Ďalej treba rátať zariadenie + čaje... pre rozumne veľkú čajovnu (+/- 40 ľudí) cca 300 000 (rozumné minimum, dá sa aj menej, ale čím viac tým lepšie).

A ďalšia vec sú priestory. Buď prenájom, vtedy treba mať rezervu aspoň na polročný nájom, lebo ziskové to od začiatku 100% nebude, alebo zohnať nejaké slušné priestory na hypotéku...

Čo sa týka ziskovosti, čisto čajovna, či už s fajkami alebo bez nevynesie milióny, budeš rád keď zaplatíš náklady + nejakých zamestnancov (nedá sa sám robiť 7 dní v týždni...) a ostane ti na pivo...

Treba začať s čo najväčším kapitálom, nakúpiť aj čaje na predaj, keramiku, prípadne vyriešiť nejaký eshop (o 10 ráno ti na čaj nikto nepríde, ale cestou do práce si čaj kúpi x ľudí...)

A keď sa chceš tým seriózne živiť, teda zisk viac než pár tisíc mesačne, nie je iná voľba ako si vybaviť vlastné dodávky čajov priamo z miesta produkcie a tu ich predávať ďalej... (zároveň môžeš dohodou získať nižšiu cenu u iných dodávateľov...) - ako príklad si vezmi Čajovňu dobrých ľudí v Nitre (jediná na svk vozí vlastné čaje), prípadne v Čechách Teanet, Lu-Yu tea a ešte nejaké by sa našli, ale neviem z hlavy...

A hlavne, tak, ako na akékoľvek iné podnikanie sa treba pripraviť, nedá sa to rozumne zo dňa na deň riešiť.
Nejakých 5 rokov príprava na hypotéku, nech ťa vyjde čo najmenej atď, na to sú už iní ľudia čo poradia financie (tiež takého mám) :mrgreen: Čajovňu v Ba otváram za cca 3 roky...
jaffar
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Máj 20, 2008 12:13 pm

Poslaťod ____bast_____ » Ned Okt 11, 2009 6:53 am

mato63 píše:No mojho bratranca babka ma cajku v Martine , uvazovala ze ju rpadá a mala kopec zaujemcov. :)
Cize podla mna sa da,ak mas zaujemcov,vies podnikat a mas ludi co to chcu.


v martine..?:D a da sa tam, fajcit..?:D ci ako..?:D
____bast_____
Beginner
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Okt 10, 2009 11:52 am


Späť na Čajovne a SHISHA bary

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron