Meduse Pipes

Diskusia o všetkom

Moderátori: garant, remus, wladas

Meduse Pipes

Poslaťod Maki » Str Jún 01, 2011 6:49 pm

Zdravíčko,

dnes som mal vzácnu príležitosť navštíviť showroom Meduse Design v Brne. Dostal som sa tam ako slepé kura k zrnu a už sa to zrejme tak skoro opakovať nebude, ale viem, že po dnešnej návšteve Medusu rozhodne v budúcnosti vlastniť chcem.

pre tých, čo sa s Medusami ešte nestretli - oficiálny web >>> http://www.medusedesign.com/ <<<

Nejaké postrehy a názory - mal som možnosť bafkať z predvádzacej Mirage Grande Trinity, v ktorej bol naložený Starbuzz Blue Mist. Vodnica zo 7 mm hrubého fúkaného bohemia skla, bez akýchkoľvek viditeľných spojov, prvé čo ma prekvapilo bola masívnosť tej vodnice - vonkajšia váza s objemom 18 litrov, to ktorej sa bez akýchkoľvek tesnení nasadí vnútorná váza, do nej zasa bez tesnení korunka, a šlauchy... všetko tesní vďaka zábrusom na skle s presnosťou na 1/100 mm, korunka z odolného skla, ktorá má spodné aj vrchné sitko z chirurgickej ocele (narozdiel od sitiek ktoré pridáva napr. aladin k svojim fajkám je to neporovnateľná kvalita), šlauchy zo silikónu, so sklenenými koncovkami (egeglass je kópia), ktoré boli navrhnuté so špecifickým priemerom, aby prietok vzduchu bol "tak akurát" a aj sa to podarilo... samoupchávací mechanizmus vybavený veľkými sklenenými guličkami...
toľko k stavbe vodnice - nemám jedinú výtku... čakal som, že hoci samotná vzdialenosť tabaku od hladiny vody je tak 30 cm, že sa to bude prepaľovať a slabo chladiť, tak som sa mýlil - výborná stavba korunky, široká rúrka a veľké množstvo vody vo vonkajšej váze, udržiavali správnu teplotu tabaku a dymu, ktorý sa neprepaľoval hoci vzdialenosť sitka od tabaku bola minimálna a boli použité cocobrico uhlíky. + veľmi jednoduchá manipulácia celkovo

čo sa týka vizuálneho zážitku - nikdy už po tomto nechcem fajčiť z obyčajnej vodnice... špeciálny prášok, ktorý zafarbí vodu vo vnútornej váze, špeciálne chameleon svetlo ktoré sa dá pod vonkajšiu vázu ktoré má veľký farebný rozsah a dokáže vďaka zabudovanému mikrofónu vnímať okolité zvuky a podľa nich blikať a meniť farby (pri pesničke od Tiesta to bola nehorázna bomba) + miešanie farieb vnútornej a vonkajšej vázy...

+ celkový vizuál showroomu s vystavenými modelmi v sklených vitrínach... proste zážitok ako sa patrí... keď nebudete vedieť čo s peniazmi, tak najlacnejšie modely zo Sepia série idú od 700€

verdikt... hoci som sa na to tešil, mal som pochybnosti, že to je iba designová nefunkčná a hlavne predražená faja... avšak môžem zodpovedne povedať, že po rozhovore s chlapíkom z meduse designu a zistení čo všetko to obnáša vyrobiť medusu a koľko vývoja a testovania bolo na to treba + fakt, že to je ručná výroba všetko tak už chápem aj tie ceny a že to bolo to najlepšie bafkanie za celých vyše 6 rokov čo mám s vodnicami skúsenosť...

pár fotiek z dneška tu - >>> https://picasaweb.google.com/1159470655 ... _S2dPU5wE# <<<
Naposledy upravil Maki dňa Str Jún 01, 2011 6:55 pm, celkovo upravené 1
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod Flash » Str Jún 01, 2011 6:55 pm

Moj celkovy dojem z toho: Mysacie kino

Ale proti gustu ziaden disputat, kvalita spracovania je urcite na dobrej urovni tomu nasvedcuje uz len to bohemianske sklo ale mne tento design absolutne nesmakuje a este tie vysvietene vazy :mrgreen:

Ale aj tak by ma nieco zaujimalo, daju sa tam pouzit lubovolne kotle alebo iba ten ktory je k tomu dodany?
Flash
Expert
 
Príspevky: 320
Registrovaný: Štv Sep 02, 2010 3:04 pm

Poslaťod Mardy » Str Jún 01, 2011 8:19 pm

Ach Maki, ty jedna stastna marha :mrgreen: Tiez by som chcel ist oprobovat medusy :lol:
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod Maki » Str Jún 01, 2011 8:26 pm

Flash: iba ich kotle... čo by si na to chcel dať vortex? ... :D
1) bolo by to ako päsť na oko
2) ten kotol išiel úplne parádne hoci bol klasickej stavby => melasa stekala...
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod Flash » Str Jún 01, 2011 8:51 pm

Nie, jasne ze nie keramiku na fajku zo skla. Myslel som kotle zo skla, ako crown phunnely atd
Flash
Expert
 
Príspevky: 320
Registrovaný: Štv Sep 02, 2010 3:04 pm

Poslaťod Merco » Str Jún 01, 2011 9:54 pm

Ani mne sa nepáči výzorom,ale chcel by som z nej tahať už len podla toho ako to Maki opisuje,určite to bol zážitok ;-) No 700€ tak to mám peknú KM a zásoby tabaku na celý život :mrgreen:
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod serverka » Str Jún 01, 2011 10:28 pm

ty vole, to akoze za tych 700eur ta fajka aj honi, ci je k tomu dodavana aj naka fesna cernoska?
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Poslaťod wladas » Str Jún 01, 2011 10:29 pm

keby len jedna cernoska :)))
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Maki » Štv Jún 02, 2011 12:46 am

flash: aha... no aj tak pochybujem, že by tam niečo iné išlo.. jedine keby to oni vyrobili zasa..

merco: cca 550€ na doživotné zásoby tabaku? nehrozí...

a tých 700€ je minimum... tá Mirage Grande Trinity ide okolo 3400€.. to už dodajú celý hárem :D
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod Mardy » Štv Jún 02, 2011 5:37 am

Tak ako kebyze ma clovek volnych 700€ na vodnu tak mu bude aj pasovat do super moderneho interieru :lol:
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod comix » Str Jún 08, 2011 6:23 pm

krasny doplnok do moderneho bytu, kvalitne spracovanie, podsvietenie tiez pre mna velke plus..brutal..toto chcem! kludne obetujem aj tych 700e ved na VF uz tolko evracov padlo...
comix
Beginner
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Uto Jan 12, 2010 9:51 am
Bydlisko: Bratislava 5

Poslaťod serverka » Str Jún 08, 2011 8:55 pm

kaaaaaaaaaamo ked nemas co s prachmy tak sa hlasim prva do radu, zisla by sa mi uz umyvacka :S
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Poslaťod Mardy » Str Jún 08, 2011 10:15 pm

Mne staci 100€, studentovi sa vzdy zide :S
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod comix » Štv Jún 09, 2011 4:59 pm

serverka píše:kaaaaaaaaaamo ked nemas co s prachmy tak sa hlasim prva do radu, zisla by sa mi uz umyvacka :S


vidis to..niekto si zaobstara umyvacku a niekto medusu :x: radsej umyjem riady rucne strucne a potom zasadnem do gaucu a budem spokojne bafat z najlepsej fajocky aku som kedy videl :L
comix
Beginner
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Uto Jan 12, 2010 9:51 am
Bydlisko: Bratislava 5

Poslaťod serverka » Štv Jún 09, 2011 5:23 pm

tak ale maki pisal ze 700eur je najnizsi model, tak to podla mna musi stvat ked mas za tolke prachy najnizsi model a pritom za rovnake prachy mozes mat z vyssich modelov umyvaciek :p:
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron