Objednavanie z ameriky

Diskusia o všetkom

Moderátori: garant, remus, wladas

Poslaťod agrashi » Pon Jan 12, 2009 2:13 am

nemam skusenost s dovozom tabaku ale kamosi pravidelne objednavaju z tretich krajin hry , HW a same somariny na ktore sa vztahovalo nejake to CLO a nebolo najmensie. Riesilo sa to bud ako oznacenie Gift a vela razy to preslo. Ak sa stalo ze ani to nepomohlo tak ty nie si poviny CLO zaplatit. Proste povies nech to odoslu spat. Posta to ma aj vo svojich info ohladom takychto zasielok. "V pripade nevyhovenia colnych podmienok bude zasielka oznacena ako nedorucena", tak mi z toho vychadza ze bude poslana spat. Kazda posta si v cene urcuje aj prepravne spat.A to teda zalezi ci aj dany obchod odkial nakupujes ti povoli zasielku vratit spat k nim a tebe peniaze. Je to o komunikacii s predajcom. Vravim chalani co poznam toho pobrali haldy a zatial vzdy s uspechom, nikoho penazenka nebolela :lol:
agrashi
Beginner
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 3:34 pm

Poslaťod POtkan » Pon Jan 12, 2009 10:00 am

Nemozes porovnavat CLO a spotrebnu dan, na veci kde je spotrebna dan, sa bezcolny limit nevztahuje, cital som ten zakon.

Ja som tiez nakupoval veci do limitu - tj nezaplatil som nic naviac, kupoval som i veci nad limit - zaplatil som clo + dph, to ci ti nadlimitne veci prejdu len tak je na nahode (samozrejme mas trestnopravnu zodpovednost). Gift a podobne somariny realne nepomozu, bez ohladu na to ci je to dar, si zo zakona povinny zaplatit dlh a samozrejme DPH (znie to blbo ale je to proste tak)

Byt na mieste predajcu tak ti vratim v najhorsom pripade len cenu po odpocitani postovneho+balneho obojsmerne (vascinou je to i v podmienkach), co si dobre zrataj pretoze vascina postovneho je dotovana, ale prave pri tychto problemoch platis plnu cenu, co je logicke kedze natebe nic nezarobil predajca.

Ale skusat to samozrejme mozes, jedine negativum je ze az na to niekto dojde, pojdu po kazdom baliku, co znamena dokladat doklad (fakturu, potvrdenie z banky a podobne) ku kazdej somarine co kupis, za co budeme dakovat spekulantom
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod agrashi » Uto Jan 13, 2009 9:49 pm

pocuj a ako to je s tou danou? lebo ved dan predsa nemozes platit v dvoch statoch ale iba v jednom. tu na SVK ti k Clu uctuju aj Dph vo vyske 19% ale je blbost ju platit aj tu ked napr. z ameriky som daco objednal a tam som zaplatil tiez dan. Treba to dolozit papierom ze uz je dan zaplatena? Alebo sa mylim a dphacka sa plati na dva razy :o
agrashi
Beginner
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 3:34 pm

Poslaťod POtkan » Uto Jan 13, 2009 10:04 pm

oh joj, no vratme sa k pociatkom ;-)

USA sa sklada z vela statov, cize pokial nekupujes v ramci jedneho statu, plati to iste co tu pred EU, dan neplatis. Pokial nahodou kupujes v ramci jedneho statu, je tato dan aj tak minimalna zavysla na danom state (nevidel som viac ako 10%)

cize ked si das poslat nieco z USA sem, neni to zatazene touto danou a teda ju musis zaplatit, samozrejme aj clo a v pripade tabaku spotrebnu dan
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod martinpn » Uto Jan 13, 2009 10:33 pm

chalani spekulujete ako beta s picu usetrite 50sk jeden den a na druhy 1000 prerobite
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod agrashi » Uto Jan 13, 2009 11:17 pm

ok hh. a posledna otazka odomna. v akej vyske je CLO a spotrebna dan na tabak? postrehol som 75% a neviem ktore z toho patri tejto hodnote. Po odpovedi na tuto otazku som ticho :T
agrashi
Beginner
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 3:34 pm

Poslaťod martinpn » Str Jan 14, 2009 9:31 am

nechcem klamat ale okolo 1900sk na 1kg
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod POtkan » Str Jan 14, 2009 9:50 am

CLO je podla kategorizacie, nechce sa mi to hladat, len viem ze casto je to na colnikovi kde to zaradi, pretoze dost veci sa da rozne chapat

spotrebna dan je presne 1930sk na 1kg
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod agrashi » Str Jan 14, 2009 10:28 am

ok tak teda ja doplnam ze asi na vsetky tabakove vyrobky je CLO 75%. Pozeral som to a pri kazdom druhu tabaku mi vyhodilo 75% . Dobre takze problem vyrieseny. Urcite z tretich krajin nedovazat :r
agrashi
Beginner
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 3:34 pm

posielanie z usa

Poslaťod getop » Str Máj 19, 2010 5:45 pm

nakup z USA, väčšinou používam bezplatnú službu od Viaddress.com, pretože poskytujú bezplatnú americkú virtuálnu adresu, takže sa dá nakupovať od ktoréhokoľvek predajcu alebo ebayre z USA a Viaddress prepošle nákup tebe. Prihlásiš sa na http://www.viaddress.com , ihned dostaneš email so svojou US adresou a môžeš ju začať používať na nákupy od amerických predajcov, od Amazon a Ebay predajcov. Viaddress tiež môže kúpiť pre teba zbožie, ak americký predajca neakceptuje medzinárodné kreditné karty – a bez poplatkov. Je to veľmi užitečné, mrknite na to http://www.viaddress.com
getop
Beginner
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Máj 19, 2010 5:44 pm

Poslaťod cartman » Str Máj 19, 2010 7:04 pm

To ti stale nepomoze obist clo a tie dalsie fajnoty..
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod marcel12 » Str Jún 30, 2010 7:11 am

ahoj, no postovne z usa vobec nemusi byt drahe - dokonca mozes platit aj ked usa predajca neposiela tovar na slovensko. Môžeš si totiž zadarmo zriadiť tzv. virtuálnu adresu priamo v amerike cez stránku www.Viaddress.com. Tato firma tiež môže kúpiť pre teba tovar, ak americký predajca neakceptuje medzinárodné kreditné karty (bez poplatkov) - a preposle ti balik na slovensko - ty zaplatis len postovne. Takýto transport a doručovanie je vraj oveľa lacnejšie ako poštovné a kuriérske služby v USA.
marcel12
Beginner
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Jún 30, 2010 7:10 am

Poslaťod POtkan » Str Jún 30, 2010 8:29 am

opat nejaka reklama? tych sluzieb je viac a za urcitych okolnosti sa oplatia (dnes je ale kurz nevyhodny)

ako to ale zmeni obsah balicku a colne limity? nijako, pri prekroceni limitu ci uz penazneho alebo objemoveho (tbk) budes musiet zaplatit
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod wladas » Str Jún 30, 2010 2:44 pm

no hlavne sa zmeni to ze ked kupujes priamo od predajcu (ak je to samozrejme mozne) tak ten sa snazi ten balik spravit co namnejsi aby na colnici nebol podozrivy
lebo ak bude a najdu tabak cez limit hned poslu sek ci ako to nazvat kupcovy nech plati...samozrejme ten odmietne a balik sa vracia naspat a predajca musi vracat penaze

jediny kto je potom v pluse je prepravna spolocnost :-)

ale ked to pojde cez tu firmu co kupuje za teba tovar tak to uz by bolo o dost komplikovanejsie
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Vyhulko » Štv Dec 02, 2010 4:58 pm

Cize aby som neplatil ani clo ani spotrebnu dan musi byt celkova suma objednavky pod 132 eur a musi mat menej ako 1 kg tabaku,alebo povedzme ak by tam bolo 0,5 kg tabaku tak zaplatim polku ceny zo spotrebnej dane za 1kg?

Chystam sa objednavat z UK hadicu tabaky a mozno aj korunku cize by som to potreboval vediet.
Vyhulko
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Máj 24, 2010 9:03 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron