Tabaky a ich výdrž

Diskusia o tabakoch

Moderátori: garant, remus, wladas

Tabaky a ich výdrž

Poslaťod TinoArts » Štv Sep 23, 2010 5:44 pm

Zdravím :x:

Chcem sa spýtať, len nedávno som si začal robiť vodnú fajku aj doma (doteraz len v čajovni, ale došlo mi že ma zdierajú o velké eurá). Tak som si kúpil vodnú fajku a tabaky v Egypte. Ide o jednohadicovú asi 45cm vysokú vodnú (možno trošku viac). Tabaky, hmm, neviem presne aké mám, no nieje to nič prevratné ako Nakhla a podobne, ..skôr sú to lacnejšie tabaky pre začiatočníkov. A tu smeruje moja otázka pre tých čo majú skúsenosti.


Kolko asi vydrží naloženie tabaku do cca takéhoto kotla?
http://www../content/images/ ... cabeza.jpg
(možno pár mm vyššieho)

Dávam tam tabaku až po strop, no snažím sa tak, aby sa nedotýkal alobalu, moc ho nestláčam, trochu ho aj nadrobím. No ten tabak stratí chuť už po pol hodine, keď už mám pocit že fajčím len uhlík, vtedy dám dole alobal, a ten tabak je na uhol čierny.

Preto sa pýtam, kolko môže trvať kým sa znehodnotí tabak, či už nejaký šunt, alebo nejaký kvalitný do kotla aký som uviedol nižšie?
A druhá otázka, ako zistím že ten tabak má dosť, naozaj sa to dá zistiť len tak, že je "spálený"? Bol by som rád ak by mi tu niekto odfotil odkrytý kotol keď končí fajčenie, to by mi pomohlo.

PS: vody dávam asi tak 2-3cm nad kovové telo. Dierky robím malé a na husto, no iba v miestach kde je uhlík. Dávam 2x 2cm kockaté uhlíky. Fajku netreba ani roťahovať, hneď ide hustý dym a dobrá chuť, no ten tabak ma štve,.. skúšal som aj 2 značky, no nikdy nedrží viac ako spomínanú polhoďku. Dík za odpovede.
TinoArts
Beginner
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Sep 23, 2010 5:30 pm

Poslaťod Majosinek » Štv Sep 23, 2010 6:29 pm

To sa stáva aj mne neviem podľa mňa to je tabakom , zlým ( malým kotlom) . Key mi stým niekto vedel pomôcť ďakoval by som :D
Majosinek
Light
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Sob Jún 26, 2010 8:47 pm

Poslaťod wladas » Štv Sep 23, 2010 6:54 pm

tiez typujem ze je to zlym tabakom, resp asi to bude fake tabak
ta korunka sa vola MOD a zmesti sa donej polka malej krabicky (25g) co je pozehnane vela. Tolko tabaku by malo pri intenzivnom fajceni vydrzat aj tri hodiny, mozno viac

tabak sa zacne moc pripalovat ked dostane prilis velku teplotu a to je najcastejsie vtedy ked je moc blizko alobalu...tabak sacne stipat v hrdle a neda sa tahat do pluc

a tie uhliky posuvas po korunke ?? dajme tomu kazdych 20 min, na zaciatku este castejsie
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Majosinek » Štv Sep 23, 2010 8:03 pm

Napíšem to sem . Mám sý/írsku fajku . Kotol je dosť malý nedá sa povedať že je hlboký tvarovo je dobrý vnútra nemá glazúru . Priemer je nejakých 4.5 centimetra čo je dosť málo medzikrúžok používam odstrihnutú čast čajovej sviečky . Uhlíkom ale nepohybujem je to chyba ? Ten uhlík v podstate zakryje celú plochu (su to vojtechove uhli tj . 4 centimetre. )
A aj keby som mal uhlík menší má význam posôvať uhlík ak používam medzikrúžok ?
Majosinek
Light
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Sob Jún 26, 2010 8:47 pm

Poslaťod wladas » Štv Sep 23, 2010 8:12 pm

takze za prve je to sYrska :)
tak ak mas stale dobry dym a neskriabe ta tak to nevadi
ale aj tak by som s nim hybal, pre istotu
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod TinoArts » Štv Sep 23, 2010 8:30 pm

S uhlýkmi hábem asi každých 15 minút, presúvam ich, oprášim od zhoreného popola a tak. Tabak sa alobalu nedotýka. Nikdy som nemal problém so špiplavosťou v hrdle, taktiež dym je vždy super. No tá výdrž. Napadá ma už iba vyskúšať kvalitnejšie tabaky. Ak tak sa ozvem či to pomohlo. Zatial vďaka za tipy. :x:
TinoArts
Beginner
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Sep 23, 2010 5:30 pm

Poslaťod Flash » Pia Sep 24, 2010 5:19 am

urcite vyskusaj kvalitnejsi tabak,alebo zvlhcovadlo
Flash
Expert
 
Príspevky: 320
Registrovaný: Štv Sep 02, 2010 3:04 pm

Poslaťod Majosinek » Pia Sep 24, 2010 9:30 am

práve ona začne škriabať :/ a to mi robí aj pri Nakhle lebo mám ešte aj s Turecka niečo a tam to robí tiež chystám sa kúpi AF a Starbuzz či to bude robiť tiež.. už si neviem rady. A chcel som aj večší kotol.. debilná sýsrska fajka
Majosinek
Light
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Sob Jún 26, 2010 8:47 pm

Poslaťod cartman » Pon Sep 27, 2010 8:58 am

TinoArts píše:S uhlýkmi hábem asi každých 15 minút, presúvam ich, oprášim od zhoreného popola a tak. Tabak sa alobalu nedotýka. Nikdy som nemal problém so špiplavosťou v hrdle, taktiež dym je vždy super. No tá výdrž. Napadá ma už iba vyskúšať kvalitnejšie tabaky. Ak tak sa ozvem či to pomohlo. Zatial vďaka za tipy. :x:


Skus kruzkovu metodu, mne to pride, ze ti zacne horiet tabak. Aj s takou korunkou sa da vydrzat cez hodinu normalneho fajcenia..mam otestovane tusim na 1.5h.
To ze si skoncil zistis aj tak, ze to uz malo dymi. Ak ti to vyjde tak s uhlikmi, ze budes mat velku kocku no tabak uz konci tak budes citit uz iba tie uhliky.
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod TinoArts » Pia Okt 01, 2010 6:48 pm

Dnes som vyskúšal Nakhla tabaky. Multivitamín aj broskyňu. Chuť bola božia oproti tým šmakom čo som mal doteraz, dym tiež super. No výdrž sa nezmenila. Možno o pár minút sa zvýšila. Nemôže to byť tým, že dávam 2 kocky uhlíkov na tak malú korunku? Ale zase keď tam dam iba jeden, takmer vôbec to nedymí.
TinoArts
Beginner
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Sep 23, 2010 5:30 pm

Poslaťod wladas » Sob Okt 02, 2010 3:57 pm

@TinoArts

jak hovoris...ked das len jeden tak to slabo dymi
vzdy treba dat na korunku tolko uhlikov aby to co najviac dymilo ale ne az tolko aby to skrabao
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod TinoArts » Sob Okt 02, 2010 5:34 pm

Ono to dymí perfektne a neškrabe to vôbec. Ale tá výdrž je velmi slabá. Už po 25 minútach skoro necítiť chuť. Aj keď je to kvalitný tabak.
TinoArts
Beginner
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Sep 23, 2010 5:30 pm

Poslaťod wladas » Sob Okt 02, 2010 7:25 pm

zas zalezi kolko toho nahladas do korunky
resp aky typ korunky pouzivas
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod TinoArts » Sob Okt 02, 2010 7:57 pm

Do korunky nakladám po strop, no nie až tk aby sa to prepalovalo o alobal. Korunka je približne takéto:
http://www.hookaa.com/images/accessorie ... ll_red.JPG
možno o niečo málo hlbšia
TinoArts
Beginner
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Sep 23, 2010 5:30 pm

Poslaťod wladas » Sob Okt 02, 2010 7:58 pm

no tak to je dost mala korunka
na kolko nalozeni ti vyjde jedna krabicka tabaku ?
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Ďalší

Späť na Tabaky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron