prva skusenost

Pýtajte sa a my Vám odpovieme :-)

Moderátori: garant, remus, wladas

prva skusenost

Poslaťod Palino » Štv Okt 01, 2009 9:05 pm

Caute , dnes som kupil fajku (viac v mojej teme) fajcil som cez nu dost ma teraz pali hrdlo , neviem ci som nieco nespravil zle alebo ci to je tym , ze som dlho nefajcil , ani cigarety . ako zapalujete uhlik ? tak aby bol komplet cerveny ? aky tabak vam najviac chuti ? kolko vody do fajky ? plnu? alebo poloplnu ? je lepsie pouzivat tie sita , alebo alobal ? Za odpovede dakujem . Palo
Palino
Beginner
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Okt 01, 2009 12:02 pm

Poslaťod nZL » Pia Okt 02, 2009 12:47 am

Mozno sa ti spalil tabak a preto ta pali hrdlo, alebo si nevymenil dlhsie vodu a fajka bola cela prehriata a tym padom aj dym bol teplejsi... tazko povedat

-uhlik aby bol cely rozzhaveny
-vody tolko aby ked silno taham nesla voda do hadice
-najlepsie je pouzivat kvalitny alobal 2 vrstvy
nZL
Medium
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Str Jún 10, 2009 7:55 pm
Bydlisko: Brussels (Belgium)

Poslaťod Kexo » Pia Okt 02, 2009 5:14 am

Tabaku nesmies dat uplne plny kotol, lebo sa ti prepali. Tiez musis po case posuvat uhlik po alobale, ked to uz zacne skriabat. Ak mas velmi velky uhlik, skus ho pred zapalenim zlomit a skusat ako to ide najlepsie, ked nepojde dym daj tam obidve polovice, ked zacne skriabat jednu zhod etc.
Kexo
Light
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Sob Mar 21, 2009 1:56 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Palino » Pia Okt 02, 2009 8:36 am

Dakujem za rady . Skusim dat viac vody lebo som nedal ani do polovice a tak som musel tahat ako blazen :) a mozno to je aj nekvalitnou sisou z egypta :D
Palino
Beginner
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Okt 01, 2009 12:02 pm

Poslaťod *kurier* » Pia Okt 02, 2009 3:24 pm

to s tym alobalom a sitkom aj mna zaujima co je lepsie tam davat preco alobal a preco sitko ?
*kurier*
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Sep 28, 2009 5:52 pm

Poslaťod Kexo » Pia Okt 02, 2009 4:02 pm

Lebo sitko ma velke diery a dostane sa ti do tabaku viac popola.
Kexo
Light
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Sob Mar 21, 2009 1:56 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Maki » Pia Okt 02, 2009 4:51 pm

+ nasavas viac kysliku z okolia cez tie dierky a teda sa to odrazi aj na dyme.... sitko ako take je nudzove riesenie ked nemas doma alobal a obchod je daleko...
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod robci465365 » Pia Okt 02, 2009 5:14 pm

Na sitko kašli ( aspoň zatiaľ ) tabaku nedaj príliž veľa ale ani málo ( musíš to proste odhadnúť, často sú kotlíky atipické a teda veľkosti-typy rôzne ).
Uhlík mávam väčšinou na 50% a viac rozžeravený,
vodou zalejem asi 1,5-2cm tyčku z tela hadice.
robci465365
Light Star
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob Okt 25, 2008 10:08 am
Bydlisko: Zvolen Západ Tepličky

Poslaťod *kurier* » Sob Okt 03, 2009 1:56 pm

tak ale ja nemam dobry pocit z toho alobalu je prisili tenky aby odolal ziaru z uhlika tym padom sa musi nieco z neho spalovat a dostavat sa to do dymu
*kurier*
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Sep 28, 2009 5:52 pm

Poslaťod Maki » Sob Okt 03, 2009 2:04 pm

tak si daj 2 vrstvy alobalu... okrem toho - co by sa ti z neho dostavalo do dymu? alebo ked tvoja mama pecie kurca tak ho obcas nezakryje alobalom? vtedy sa ti nic neuvolni?.... logika
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod robci465365 » Sob Okt 03, 2009 5:53 pm

*kurier* píše:tak ale ja nemam dobry pocit z toho alobalu je prisili tenky aby odolal ziaru z uhlika tym padom sa musi nieco z neho spalovat a dostavat sa to do dymu


Maki má pravdu, alobal=hliník (Al) teplota tavenia alebo začiatky ,, topenia " sú vysoko nad teplotou uhlíka tak sa neboj...

2 vrstvy niekedy nestačia ( keď máš úplne tenký alobal a máš dobrý uhlík ) tak treba viacej ale na to prídeš sám, len skúšaj :smOke:
robci465365
Light Star
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob Okt 25, 2008 10:08 am
Bydlisko: Zvolen Západ Tepličky

Poslaťod remus » Pon Okt 05, 2009 10:32 pm

Keď hovoríš o štípaní hrdla. Nezapálil si náhodou RZU a nedal ho hneď na korunku ? V tom prípade by si natiahol síru a nedivil by som sa. To zničí aj chuť tabaku.
Neber to ako podceňovanie ale veľa ludí to tak robí. Dokonca ani ja som to nevedel ešte pred rokom xD
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod *kurier* » Str Okt 07, 2009 10:23 pm

robci465365 píše:
*kurier* píše:tak ale ja nemam dobry pocit z toho alobalu je prisili tenky aby odolal ziaru z uhlika tym padom sa musi nieco z neho spalovat a dostavat sa to do dymu


Maki má pravdu, alobal=hliník (Al) teplota tavenia alebo začiatky ,, topenia " sú vysoko nad teplotou uhlíka tak sa neboj...

2 vrstvy niekedy nestačia ( keď máš úplne tenký alobal a máš dobrý uhlík ) tak treba viacej ale na to prídeš sám, len skúšaj :smOke:


No s tou teplotou tavenia neviem ci mas celkom pravdu je to vidiet na klasickom bongu ked si nedas pozor so zapalovacom prepalis alobal viete o com hovorim ne ? :g
*kurier*
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Sep 28, 2009 5:52 pm

Poslaťod nZL » Str Okt 07, 2009 11:01 pm

Na klasicky bong pouzivas priamy ohen a ten ma vacsiu teplotu ako uhlik. A aj tak by si s tym zapalovacom musel pekne dlho palit alobal aby sa mu nieco stalo.
nZL
Medium
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Str Jún 10, 2009 7:55 pm
Bydlisko: Brussels (Belgium)

Poslaťod *kurier* » Pia Okt 09, 2009 12:10 am

nZL píše:Na klasicky bong pouzivas priamy ohen a ten ma vacsiu teplotu ako uhlik. A aj tak by si s tym zapalovacom musel pekne dlho palit alobal aby sa mu nieco stalo.


staci par sekund plus sa prida do toho ziar z produktu a mas to prepalene
*kurier*
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Sep 28, 2009 5:52 pm

Ďalší

Späť na Začiatočníci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron