Otazka pri konstrukcii V.fajky

Pýtajte sa a my Vám odpovieme :-)

Moderátori: garant, remus, wladas

Otazka pri konstrukcii V.fajky

Poslaťod andrew.rk » Ned Apr 11, 2010 2:23 pm

Chcem sa opýtať keď dierkujem alobal mám vydierkovať len tam kde bude uhlík položený alebo aj inde ? Lebo ked som urobil len pod uhlíkom dierky tak som mal tri krát hustejší dym ako keď tahám aj kyslík cez dierky je to fajn ? Ale tahšie sa mi ťahá ...
andrew.rk
Beginner
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Mar 31, 2010 10:09 pm
Bydlisko: LIPTOV

Poslaťod kubcoo » Ned Apr 11, 2010 2:43 pm

Vsade radia davat dierky po celom alobale a odkedy som to zacal aj ja tak robit, tak mozem povedat, ze je to urcite lepsie ... myslim, ze sa ti potom ten tabak tak nespali, ked saje iba to teplo z tych uhlikov - preto sa ti asi aj taha tazsie ... ale su to aj vacsi experti, ktori ti to zrejme lepsimi argumentami podlozia :lol:
kubcoo
Beginner
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon Mar 22, 2010 2:05 am

Poslaťod andrew.rk » Ned Apr 11, 2010 4:37 pm

ale ten dym je neuveritelný keď spravíš diery len pod uhlíkom, časom sa ti aj lepšie ťahá keď je uhlík už biely ale hustejší dym nikdy nedostanem keď spravím diery po celom
andrew.rk
Beginner
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Mar 31, 2010 10:09 pm
Bydlisko: LIPTOV

Poslaťod Maki » Ned Apr 11, 2010 6:18 pm

ano, ak mas malu korunku, ze nemas uhlik kam posunut tak ok, sprav si diery iba pod uhlikom... inak co? uhlik nechavas cely cas na jednom mieste? a tabak sa ti nerovnomerne prepaluje + kratsie vydrzi... tak aky to ma vyznam?
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod andrew.rk » Ned Apr 11, 2010 6:50 pm

Maki akože kratšie to vydrží ale prepáli sa pekne celý predtím sa mi tak neprepálil ako teraz a ten dym je neuveritelný, to predtím čo som ťahal aj vzduch bolo oničom, lebo prve tri tahi boli dobré ale neskôr dym oničom a teraz keď dám trištvrte plnu korunku a fajčím tak husty dym mi ide stále a vydrží nám to dvom aj 25min
andrew.rk
Beginner
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Mar 31, 2010 10:09 pm
Bydlisko: LIPTOV

Poslaťod Horacio » Ned Apr 11, 2010 7:21 pm

keď iba 25 min tak to neni bohviečo.Skús urobiť dierky len pod uhlíkom a asi 2 menšie z bočných strán vedla uhlíka.Budeš nasávať aj trochu vzduchu a malo by sa ti lepšie aj ťahať,a dyu vela nestratíš
Horacio
Beginner
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto Feb 09, 2010 12:31 pm
Bydlisko: Nitra

Poslaťod andrew.rk » Ned Apr 11, 2010 7:26 pm

už som čítal v iných temách že tieto uhlíky čo mám sú oničom a po 20min je s nich popol :lol: :lol:
andrew.rk
Beginner
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Mar 31, 2010 10:09 pm
Bydlisko: LIPTOV

Poslaťod Aidam » Ned Apr 11, 2010 8:37 pm

Dakedy ked sa mi nechce pyplať s dierkovanim tak urobim 4,5 velkych dierok pod uhlik tam dierkovačom pri klieštoch a ide to paradne,tabak mam Al Fakher
Aidam
Beginner
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Dec 19, 2009 9:57 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Maki » Ned Apr 11, 2010 8:52 pm

25 minut? mne vodaro drzi cca 100-120 minut, z toho tak 70-80 ide kontinualne dost husty dym.... citis ten rozdiel?
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod Horacio » Ned Apr 11, 2010 9:08 pm

ja mám len RZU a vydrží mi to určite tých 60 a viac minút.
Horacio
Beginner
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto Feb 09, 2010 12:31 pm
Bydlisko: Nitra

Poslaťod jin » Str Jún 02, 2010 2:12 pm

Maki, LOL, Caves!! :x:


Ak sa urobia dierky len na jednom mieste tabak bude čoskoro prepálený, chuť bude v keli, do VF pôjde málo kyslíku, uhlík rýchlo skape, nakoľko okolo neho nebude prúdiť vzduch.
Oveľa lepšie je urobiť dierky (zicherkou) po celej napnutej ploche alobalu. Tabak rovnomernejšie prehorí - uvoľní sa viac chuti, dlhšie ide súvislý dym, atď....
Na tom sa asi zhodne väčšina fajnšmekrov. Dosť ešte záleží od typu uhlíkov. Pri RZU a pri kokosákoch sú mierne odlišné teploty, tým pádom aj iná chuť, postup presúvania apod.
jin
Beginner
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str Jún 02, 2010 1:20 pm
Bydlisko: V7


Späť na Začiatočníci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron