problem s dymom

Pýtajte sa a my Vám odpovieme :-)

Moderátori: garant, remus, wladas

problem s dymom

Poslaťod bewitko » Uto Aug 24, 2010 10:46 pm

caute mam problem s dymom.Proste som si pred par dnami kupil VF a este niesom moc skuseny...Chcem sa spytat preco mi ide malo dymu z ust a nie vela.Vodu tam davam dobre ale tabak to nvm proste ho naberem a dam ho do korunky potom jednu vrstvu alobalu par dierok a uhlik na zaciatku strasne dlho trva kym sa to chyti co stym?Chcem proste vela dymu
bewitko
Beginner
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Aug 24, 2010 10:43 pm

Poslaťod matejced » Uto Aug 24, 2010 10:53 pm

uhlik musi byt dobre rozpaleny aby vznikalo viac tepla - na zaciatok mozes pouzit tarbus (alebo aj pri konci, ked uz uhlik konci, alebo aj pocas fajcenai vonku... (ja ho inokedy ani nepouzivam, lebo sa tabak rychlo spali potom)) ...
mozes skontrolovat tesnenia, ci dobre tesnia... alebo este moze byt s tym alobalom... mozno niekde cezen vnika chladny vzduch, ktory sa riedi s tym teplym z uhlika, takze tam nie je take teplo...

k dierkam - kazdi pouziva inak...
- ked som dal tri velke dierky (o velkost ihlice na strikovanie) tabak sa rychlo spalil, bolo citit zhoreninu, ale dymu bolo vela...
-ale najcastejsie robim vela malych, presne na miesto, kam pojde uhlik (ak sa zle taha, urobim dve tri, mimo uhlik a ide v pohode)
... inak mi uz nenapada nic ...
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod bewitko » Uto Aug 24, 2010 11:09 pm

no a ked dam upln nerozpaleny uhilk hned na alobal moze to byt tym?
bewitko
Beginner
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Aug 24, 2010 10:43 pm

Poslaťod Maki » Uto Aug 24, 2010 11:44 pm

ake uhliky pouzivas? ak rychlozapalne, hlavne pockaj nech prestane sycat a praskat - ak tahas s tym ze praska, tak do seba tahas v prvom rade hnus, zadruhe tabak horsie chuti... kludne 2-3 minutky pockaj, daj na alobal az pekne cerveny uhlik, nechaj tabak trosku zoskvrknut => poposuvaj uhlik po obvode a ked uz nepocujes tabak sycat, tak potom zacni tahat... co sa tyka tarbusu - ja ho pre zmenu pouzivam stale
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod bewitko » Uto Aug 24, 2010 11:49 pm

aha diky moc a to je jedno ze aka je VF velka nema to vplyv na hustotu dymu ze?
bewitko
Beginner
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Aug 24, 2010 10:43 pm

Poslaťod ceero » Str Aug 25, 2010 12:38 am

Ani nie.
Ono zalezi aj na kvalite tabaku, ak je prilis suchy tak to moze byt aj tym. A skus ho nalozit tak, ze ho do kotlika nadrobis, nie ze ho tam len nahadzes lebo ono byva taky pomackany ked ho beries rovno z balenia. Rozmiesni ho co najrovnomernejsie a tolko, aby ti po natiahnuti alobalu ostala medzera take tri milimetre medzi nalozenym tabakom a alobalom. Ale ono na tom casom prijdes, pochybujem ze niekomu sa podarilo dobre nalozit a roztahat vodnu na svoj prvy krat.


Inac poradim ti, skus viac vrstiev alobalu, na kvalitu dymu to sice nema priamy dosah, ale 1 vrstva sa moze lahko pretrhnut a mas po fajceni.
ceero
Light Professional
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str Júl 23, 2008 7:13 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod ShishaKinG(33) » Str Aug 25, 2010 11:21 am

presne tak to robim aj ja, len s tym alobalom som na to prišiel neskôr :x: :x: :x:
ShishaKinG(33)
Beginner
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Aug 23, 2010 5:55 pm

Poslaťod matejced » Str Aug 25, 2010 12:19 pm

alebo stačí aj jedna vrstva, ak máš hrubší alobal... ja mám objednaný zo shopu - tie kruhové alobaly ... a dávam ho lesklou stranou nahor - lepšie mi tak drží a v korunke sa udržuje viac tepla myslím
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod bewitko » Str Aug 25, 2010 1:11 pm

no tak dneska mi uz isiel iny dym z ust.som myslel ze susedia zavolaju hasicov diky moc :lol:
bewitko
Beginner
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Aug 24, 2010 10:43 pm

Poslaťod jozo1606 » Pia Aug 27, 2010 10:44 am

BOže šak youtube a google vie viac jak BOH kukni videa How to make hookah a maš presne ti ukaže jak to delať

:S
MIlujem svoju Fajku
jozo1606
Beginner
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob Júl 10, 2010 12:30 pm

Poslaťod mescalin » Str Feb 09, 2011 8:32 am

caute caute, toto je moj prvy post.

mam fajku uz daky ten piatok (podobnu ako je otocna top mark), ale fajcenie nebolo podla mojich predstav. hlavne kvoli slabemu dymu a toceniu hlavy. precital som si vsetko mozne na tomto fore aj na inych a experimentoval.

vcera sa mi konecne podarilo dopracovat sa k slusnemu dymy. pouzil som velmi hlboku korunku a jemne natrhal Al-Fakher slivku (malo, asi za cajovu lyyicku). kvapol 3-4 kvapky cistej melasy, zakryl alobalom jednou vrstvou a spravil tak 40-50 mensich dierok.

po prvykrat som pouzil alobalovy tarbus a jeden kokosak rozdeleny na dve polky. vysledok bol slusny. na zaciatku ma sice trochu dusilo pri nadychu do pluc, ale asi po 10 minutach siel husty vonavy dym a uz to bolo v pohode. s vymenou jedneho uhlika som vydrzal asi hodinu. samozrejme, nikam som sa neponahlal, taham tak 5 slukov a potom dve-tri minuty pauza. pritom pijem vodu.

mam otazku, cim je podla vas sposobene to drazdenie v plucach na zaciatku fajcenia? zle rozpaleny uhlik? dik za info...
mescalin
Beginner
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str Dec 08, 2010 9:33 pm

Poslaťod ferro » Str Feb 09, 2011 10:42 am

OT: takto by mal vyzerat prvy post na fore, nie ako u vacsiny novacikov, ze zalozia novy topic nejde mi toto a hento, u mna mas plus ;)
k teme: ja ked slabsie rozpalim cocobrico tiez to drazdi kym sa nerozpali cela spodna plocha, treba ju rozpalit celu do oranzova, podla moznosti najlepsie cely uhlik, ale nie vzdy su na to veci.. dalsia vec co moze kazit chut je tenky alobal, moze sa prepalit, vtedy je to tiez dost humus... ja pouzivam taky hrusbi z tesca, stoji asi 1.50 ecka, 2 vrstvy stacia na kokosak, a este pouzivam aj kruzok, na ktory dam tiez 2 vrstvy :)
ferro
Light
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Apr 01, 2009 4:29 pm
Bydlisko: Revúca

Poslaťod POtkan » Str Feb 09, 2011 11:22 am

cajova lyzicka a 4kvapky zvlhcovadla -> vela, z nadmerneho mnozstva ma vzdy bolela hlava (al fakher je vlhky dost)

zo zaciatku je vzdy treba roztahat uhlik, pokial teda nie je komplet zeravy, osobne sa mi neosvedcilo pouzivat tarbus, uhlik lahsie roztaham => do tejto doby je chut zla a moze ta boliet hlava, je to hnusne ....

2-3 minuty pauza = dalsi dovod preco je to zle, ak potiahnes len 5 krat, tak aspon 1-3 razy mas este stary zly dym pretoze moc dlho stal v hadici/vaze/tele

ak zobereme 2 posledne body, mas tu dovod preco je to tak dlho zle, tahas malo a trva to kym je uhlik dokonale zapaleny
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mescalin » Str Feb 09, 2011 12:34 pm

ad ferro: OT ON ano, vsimol som si, ze sa tu na to dost dba, tak som si dal zalezat.dik :) OT OFF

alobal mam kupovany z jedneho znameho fajciarskeho shopu, su to narezane okruhle kusy hrubsieho alobalu, specialne na to. hruby neviem zohnat a ked som daval viac vrstiev, dajako sa mi vzdy preliacil. tento original sa mi zda ok.

spatne si uvedomujem, ze uhliky skutocne mali cierne plochy na zaciatku, takze to bude prva vec, ktoru napravim.


4 kvapky zvlhcovadla je vela? necitil som bolest hlavy, ale ok, dam tam jednu nabuduce.

POtkan: roztahat uhlik, ako presne? tahat a tahat, kym sa nepokryje bielym? kolko to ma trvat? ale ked budem vela tahat, tak ma bude boliet hlava z nadmerneho okyslicenia... kolko nechavate uhliky po zapaleni na alobale, nez zacnete tahat? 5 minut?

2-3 minutove pauzy robim, lebo ked taham castejsie, byva mi zle. viem, ze prve dva tahy su po takej prestavke slabsie, ale s tym tak nejak pocitam. ako casto teda tahate vy?


este nieco, najlepsi dym mi isiel vtedy, ked som napriek vsetkym odporucaniam presunul uhlik na stred alobalu. preco.
mescalin
Beginner
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str Dec 08, 2010 9:33 pm

Poslaťod POtkan » Str Feb 09, 2011 1:38 pm

4 kvapky su vela na to minimalne mnozstvo vseobecne vlhkeho tabaku, ja davam 4 kvapky na cely vortex, co je vela malych lyziciek ;-), samozrejme len za predpokladu ze nemam vlhky tabak

uhlik roztahas jednoducho tahanim, velmi castym, pokial je to zle tak to robim tak ze netaham dym doseba - tj vyfuknem ho a potom pouzivam kratke tahania aby som ten hnus nedostal do seba

hned ako uhliky rozpalim (nemam moc prostriedkov na uplne rozpalenie) dam ich na korunku a taham, ak dlho cakas musis si byt isty ze to nezhasne (co moze ak ich rozpalujes zapalovacom)
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Začiatočníci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron