NAvod

Pýtajte sa a my Vám odpovieme :-)

Moderátori: garant, remus, wladas

NAvod

Poslaťod westline » Pia Apr 11, 2008 4:15 pm

:x: ako si doma spravit vodnu faju ma niekto nejake typy ?? rady navody??
westline
Beginner
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pia Apr 11, 2008 11:41 am

Poslaťod tomo-boss » Pia Apr 11, 2008 7:29 pm

ja mam spravenu len ju este vychytavam. na youtube si daj hladat "self-made shisha" a vyhodi ti par videi ako na to. daj vediet ako to dopadlo
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod The Devil » Štv Apr 17, 2008 7:08 am

Návod na domácu ?i?u za pár korún.
Ak nechcete za vodnú fajky vyhodi? tisíce, mô?te si vyrobi? vlastnú. Ja ju mám spravenú a je to fakt sila.. Dokonca lep?ia ako v niektoých čajovniach.

Suroviny na výrobu:
Náklady ma vy?li na max 80 sk.
Základom je zaváraninová fža?a s kovovým vrchnákom, rozmer si u? vyberte sami. Ale mal som u? aj plastový vrchnák ale roztavi? by sa nemal ak bude vrchná rúrka dostatočne dlhá. Rúrky kovové, buď medené, nerez alebo hliník, ?elezo nie je dobré, lebo pri vysokej teplote a vlhkosti vežmi rýchlo zhrdzavie (by ste sa čudovali ako rýchlo, po jednej fajke to zhrdzavelo a u? som to mohol vyhodi?). Dajú sa kúpi? v baumaxe. Miska tie? kovová, ja som zohnal iba ?eleznú s povrchovou úpravou, tak?e to nehrdzavie ak sa nepo?kriabe. Ak sa vám podarí zohna? al, cu alebo nerez tak to bude najlep?ie. Vybral som ju zo starého vytáčacieho telefónu. Boli tam dve misky a slú?ili ako zvonček. Tmel alebo lepidlo sa dá pou?i? hocijaké, ale musí odola? teplotám minimálne do 130°C a nemal by by? zdraviu ?kodlivý(ide predsa o na?e zdravie). V baumaxe sa dá kúpi? nejaký pattex alebo niečo podobné. Násadku na hadicu som kúpil tie? v
baumaxe, bol to pôvodne akvaristický set, v balení boli dve rozdvojky silikónová hadica e?te nejaká veci, stálo to okolo 30sk :-).

Návod na výrobu:
Odre?eme si hrubú rúrku potrebnej vežkosti(podža fža?e). Odre?eme tenkú rúrku s dž?kou cca 5-10cm (podža vežkosti fža?e), spojíme ich dokopy tmelom tak aby boli rovno a necháme zatvrdnú?. Z akvaristickej rozdvojky typu T som spravil L tak ?e som jednu čas? odstrihol a vzniknutú dieru som zatavil. Ak necháte rozdvojku v pôvodnom tvare tak mô?te pripoji? dve hadice a ?aha? dvaja súčastne. Hadička sa dá pou?i? obyčajná silikónová z baumaxu, jediná nevýhoda je, ?e je málo ohybná a od výroby smrdí. Ten smrad sa dá odstráni?, ale ak budete fajči? tak je tam riziko ?e prevhrhnete celú ?i?u. Ja som pou?il hadičku na vzduch čo sa pou?íva v akváriách(bola sú?as?ou setu) a je dostatočne ohybná a nesmrdí. Súčas?ou balenia bol aj spätný ventil ktorý som tie? namontoval. Slú?i na to, ?e keď fúknete do hadice, aby sa voda nedostala ku tabaku(ale to zrejme viete). Potom vyvŕtame potrebné diery do vrchnáka a osadíme rúrku, násadku (L) a spätný ventil(nie je nutnos?). V?etko upevníme tmelom a necháme vytvrdnú?. Do misky vyvŕtame otvor aby sa dala nastoknú? na ten?iu rúrku a tie? ju prilepíme tmelom zospodu.
S dĺ?kami a hrúbkami rúrok a s medzerou medzi dnom fža?e a koncom rúrky mô?ete experimentova?. V?etky opracovávané časti nezabudnite obrúsi? aby nedo?lo k poraneniu pri manipulácii. A fajku poriadne prečistite s prá?kom na riad. Do misky odporúčam polo?i? nejakú malú kovovú mrie?ku aby tabak nepadal do vody,alebo da? tam alobal a predierova?.

Veža ?tastia pri stavbe, spýtajte sa ak vám niečo nie je jasné. :-)


Uporoznenie:
Nezodpovedám na vzniknuté ?kody na majetku alebo zdraví, v?etko robíte na vlastne riziko.

Obrázok

A tu je výsledok:

Obrázok
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod tomo-boss » Štv Apr 17, 2008 9:08 pm

podobnu mam aj ja, len z korkovym vrchnakom, inak dobry napad ta miska zo zvonca
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod The Devil » Pia Apr 18, 2008 12:39 pm

Jeden problém je, ?e mám nízku fža?u a občas si cucnem z vody :b
Ale u? robím novú, vy??iu a nebude tam lepidlo, ale závit. :)
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Moja ?i?a

Poslaťod Jury » Pia Máj 09, 2008 7:09 am

Jury
Beginner
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 6:33 pm

Re: Moja ?i?a

Poslaťod tomo-boss » Pia Máj 09, 2008 9:49 am

Jury píše:Skuste ohodnotit moju ?i?u :x:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 131f36f3d3


v pohode, pekna na to ze je domaca. z coho mas telo?
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod mato63 » Pia Máj 09, 2008 9:52 am

Vyzera dobre,vaza akoby bolo od Aply. :D V poho :smoke:
DoSka
mato63
Medium Star
 
Príspevky: 251
Registrovaný: Štv Mar 13, 2008 5:26 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod tomo-boss » Pia Máj 09, 2008 9:58 am

mato63 píše:Vyzera dobre,vaza akoby bolo od Aply. :D V poho :smoke:

skorej z kecupu by som povedal :D
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod martinpn » Pia Máj 09, 2008 10:37 am

no alebo vyhrabal este staru sklenenu nadobu z mlieka ja neviem ajs om stale neprisiel na chut tymto homemade neviem preco
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Moja ?i?a

Poslaťod Jury » Pia Máj 09, 2008 12:12 pm

tomo-boss píše:
Jury píše:Skuste ohodnotit moju ?i?u :x:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 131f36f3d3


v pohode, pekna na to ze je domaca. z coho mas telo?


Vaza je z flase od kecupu, a telo je vysustruzene z bukoveho dreva, vo vnutri je vyvrtana diera a vystuzena kovovou trubkou(aby sa to nahodou nezapalila) :x:
Jury
Beginner
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 6:33 pm

Poslaťod Jury » Pia Máj 09, 2008 1:01 pm

Jury
Beginner
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 6:33 pm

Poslaťod Peter » Pia Máj 09, 2008 1:16 pm

to telo vyzera jak ten mlyncek na popor
Peter
Light Star
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Pia Apr 11, 2008 2:05 pm
Bydlisko: Ko?ice

Poslaťod Jury » Pia Máj 09, 2008 4:00 pm

Peter píše:to telo vyzera jak ten mlyncek na popor

improvizacia v kazdom pripade :D
Jury
Beginner
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 6:33 pm

Poslaťod The Devil » Sob Máj 10, 2008 8:43 am

Vyzerá to dobre, musím pochváli?. :smoke: Len neviem či by som tam dával drevo, je tam vysoká teplota.
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Ďalší

Späť na Začiatočníci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron