Dobierka

Diskusia o všetkom len nie o vodných fajkách

Moderátori: remus, wladas

Dobierka

Poslaťod Merco » Sob Máj 21, 2011 8:45 pm

Zdravím vodnofajkári, idem niečo posielať cez dobierku prvý krát a mám pár otázok.
1)Balík zabalím tým papierom bielym a zlepím spoje lepiacou páskou, na hociktorú jednu stranu na balíku na pravý dolný roh napíšem adresu toho komu to posielam,a na lavý horný roh napíšem svoju adresu a pod to dobierka a vedla dobierky sumu aj s poštovným?
A kolko stojí prosím vás dobierka na balík do 500g? lebo nikde som to nenašiel...

2)Prídem k okienku že to chcem poslať na dobierku druhou triedou a dalej to ako prebieha? Nechcem tam st፠ako taký cipazól radšej nejaké info ako robiť zo seba šaška pol hodinu.Za rady ďakujem ;-)
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Dobierka

Poslaťod jeck2010 » Sob Máj 21, 2011 9:09 pm

No tá cena nwm asi 2, 50 alebo 3, 50 viac ne a ona ti dá 2 alebo 3 papiere jeden komu to posielas druhý más vyplniť opačne lebo to je že kam majú prísť peniaze čize odosielatela dáš toho druheho a adresata das seba a ten treti je pre nich potom ti pride domov cerveny papier a prides na postu a tam si peniaze preberies. tak to je asi všetko vela štastia s posielanim :x: :lol:
jeck2010
Beginner
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pia Máj 13, 2011 9:26 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Merco » Sob Máj 21, 2011 10:30 pm

A na ten balík pod moju adresu mám dať dobierka so sumou bez alebo s poštovným? ináč dík za odpoved ;-)
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod remus » Sob Máj 21, 2011 10:48 pm

Pred asi mesiacom som posielal dobierku a vyzeralo to troška, respektíve úplne ináč.

1, Do krabičky som zabalil veci, čo som chcel poslať.
2, Celé som to olepil bielym papierom a páskou zatiahol pretŕčajúce časti tak, aby sa to náhodou pri manipulácí neroztrhlo (ak bude na balíku niečo volné, s pravdepodobnosťou že sa to natrhne, poštárka ti to nezoberie)
3, Vlavo hore som dal adresu prijímateľa. Vpravo dole odosielatela (mňa).
4, Prišiel som za tetuškou za okienkom, mrkol na ňu okom a hovorím, že potreboval by som poslať takýto balík na dobierku bla bla. Opýta sa, či má viac ako 2 kilá (ak nie, dá sa tuším poslať ako list -> lacnejšie). Či to chceš poistiť proti poškodeniu (nie-> lacnejšie).
5, Podá ti papieriky a povie čo presne máš vyplniť ako, kde sumy atď..
6, Odovzdáš na okienku, ona s tým spraví čo je treba, naskenuje to, olepí krabičku 1000 nálepkami a povie ti sumu ktorú zaplatíš..

Vždy to robím takto, aj keď je vela ludí, radšej si vystojím tú radu, aby mi poradila čo ako presne. Lebo neraz sa mi stalo že som došiel s hotovým balíkom, kukla na mňa, že to čo je, a mohol som is domov prebalovať.

Sumu píšeš takú ako chceš aby ti poslal dotyčný človek. Pošta nerieši kolko to stálo teba. Ty zaplatíš za to že to oni pošlú, doručia..
Na balík napíšeš, kolko si bude tetuša pýtať od adresáta keď mu to donesie.
Následne ti domov príde šek na takúto sumu, ktorú si vyzdvihneš na pošte :)
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Dobierka

Poslaťod jeck2010 » Ned Máj 22, 2011 5:50 am

Ináč sú aj také ktoré ti nepovedia čo a ako na levickej poŠte sa mi to uz 3- krát stalo. A keď píŠeŠ sumu tak daj samotnú cenu toho predmetu potom tam prídeŠ zistíš poštovne kolko stoji a dáš tam plusko a tú cenu poš. dopíŠeš a potom musíš cenu napísať aj slovom To je určite už všetko čo k tomu :lol:
jeck2010
Beginner
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pia Máj 13, 2011 9:26 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod David091 » Ned Máj 22, 2011 9:01 am

nahodou ja som tiez z LV a raz som posielal a vpohodicke....
David091
Medium
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 9:09 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Merco » Ned Máj 22, 2011 10:20 am

Remus tie adresy si nenapísal opačne? Inak dík za rady ;-)
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod serverka » Ned Máj 22, 2011 7:40 pm

tie adresy su na 100% opacne. Adresat vpravo dole a odosielatel vlavo hore.

500g ak to nemas rozbitne by som posielala ako list je to lacnejsie viac ako 1 euro. Ak to mas rozbitne tak potrebujes priplatit sluzbu krehke a to je mozne len pri balikoch.
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Poslaťod remus » Ned Máj 22, 2011 7:56 pm

Heh, sorry asi som to napísal opačne.
Pre mňa už bola pokročilá nočná hodina :] Inak by to malo byť všetko tak, ako som písau.
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Merco » Pon Máj 23, 2011 3:46 pm

Dík :-) bol som to poslaŤ kks poštárka sa musela chytať za hlavu jak som tam škrtal chyby v slovnom znení sumy určite to prepisovala :mrgreen:
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod David091 » Pon Máj 23, 2011 4:57 pm

bolo to viac ako milion euro ? :D
http://www.ulozisko.sk/405691/14_Party_People.mp3
zapal vodnu pusti tento trek a uzivaj zivota....
David091
Medium
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 9:09 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Merco » Pon Máj 23, 2011 5:59 pm

Jj ,to som posielal ja tebe takže prichystaj si pekný balík :-D
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm


Späť na Diskusia o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron