liecive kamene, cakry, sila myslienok

Diskusia o všetkom len nie o vodných fajkách

Moderátori: remus, wladas

liecive kamene, cakry, sila myslienok

Poslaťod marci003 » Uto Júl 22, 2008 10:05 am

Pred casom som sa stal pristupnejsi vselijakym takymto sarlatanskym ezoterickym zalezitostiam.. naposledy som nadabil na stranku o liecivych ucinkoch niektorych polodrahokamoch/drahokamoch

Zaujimalo by ma co si o tom myslite, ci s tym mate skusenosti
http://liecivekamene.wordpress.com/kamene-kovy-a-drevo/


Ja si idem poobede vybrat nejaky do jedneho obchodu s otcom.. necham sa prekvapit no :mrgreen:
Naposledy upravil marci003 dňa Uto Aug 12, 2008 3:31 pm, celkovo upravené 1
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod zeres.rybiz » Uto Júl 22, 2008 12:25 pm

No ak mam byt uprimny, podla mna sa jedna o obycajnu namotavacku a velmi dobry obchodny tah zo strany predavajucich. Neviem ako inak by predali take zbytocne kamene a kovy. Ked ti nahovoria ze su magicke tak sa vzdy najde nejaky clovek co si ich kupi a z hovna tym padom upletu bič.

Inac ale je to zalezitost podobna vsetkym nabozenstvam, je len na tebe, ci veris sam sebe, alebo si hladas taketo placebo posilnovace.
zeres.rybiz
Beginner
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Na Zapade, v Stupave, ty Tela

Poslaťod marci003 » Uto Júl 22, 2008 4:29 pm

no ako fakt neviem no.. nasiel som zopar stranok, ktore sa tomu venuje (ako odkaz hore) ale uz menej tych obchodov, ktore by ma lakali na tie ucinky kamenov.. a tie dotycne stranky hovoria o beznom pouzivani kamenov pred niekolkymi tisickami rokov.. ako ale takto.. kebyze mi niekto nieco take povie este pred rokom tak ho vysmejem.. ja len teraz som zatuzil po nejakom "sebaspoznavani" :mrgreen:


nie vsetko sa da zatial vedecky vysvetlit.. ved sami vedci priznavaju, ze poznaju 4 percenta vesmiru.. nejakych 20 percent tvoria akasi cierna hmota a viac nez 70 percent je nejaka tajomna energia, ktoru sice vedia, ze existuje ale nemaju sajnu co to je :) takze neviem no.. inak, nabozenstvo mi k zivotu nechyba.. mna len zaujimaju take tie veci ako aura a tak..
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod zeres.rybiz » Uto Júl 22, 2008 6:30 pm

Ak si vsugerujes, ze to ma efekt, tak ta nikto o opaku nepresvedci. Je to cisto o psychike. Aku moc moze mat Kamen? Kamen ktory sa sklada z urciteho chemickeho prvku, ktory nijakym sposobom nesublimuje a neposobi nijakym sposobom na svoje okolie. Ak to chces obhajovat minulostou, v minulosti obetovali ludi pre to aby boli bohovia spokojni, verili delfskym vestiarnam, indiani verili ze zvierata su prepojene s ludmi (aj ked oni na to mali fajnove materialy ako ta specialna salvia a podobne).

Ked uz sme pri krajnostiach, jedna slecna z mojho rocnika je zastankynou toho, ze zivot na zemi je vlastne z vnutornej strany zemegule a ze slnko je v strde planety, a ze z vonkajsej strany zije ina rasa.... Kupuje si levitatory na vodu, ktore stoja cez 100 tisic, aby si vycistila tekutinu od zlych bohov, nosi v penazenke specialnu kreditku, ktora rusi efekt, pri ktorom "pipnutie" senzoru v supermarkete udajne vycerpa vsetku hodnotu z ovocia a podobne..

Su to jednoducho vymyslene zalezitosti rovnako ako vsetky nabozenstva, urcene na obohatenie urcitej skupiny ludi, ziskaniu moci, s tym ze casom sa z nich stala pre niektorych doveryhodna vec. Ak cely zivot pocuvas loz, naucis sa ju akceptovat ako pravdu a realitu.

To je moj nazor, viac ti uz do toho kecat nebudem. Kazdy ma pravo na slobodu nazoru, takze asi tak.
zeres.rybiz
Beginner
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Na Zapade, v Stupave, ty Tela

Poslaťod tomo-boss » Uto Júl 22, 2008 7:00 pm

akoze musim s tebou nesuhlasit. je ina vec to hnat do extremu ale niecona tych "ezoterickych" veciach bude. A je to aj vedecky dokazane ze myslienkami dokaze clovek ovplyvnit hmotu.

toto je link na clanok o panovi co sa vola Masaru Emoto. Je to japonsky doktor, a skumal krystaly vody pod mikroskopom. Pozri si aj tie fotky odtial. Je to voda z roznych riek, je tam destilovana voda, voda pozehnana zen-budhistickym mnichom, a tie na konci su fotky vody na ktorej obale boli napisane rozne slova.
http://www.wellnessgoods.com/MESSAGES.ASP
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod zeres.rybiz » Uto Júl 22, 2008 10:17 pm

Co ja viem, podla mna to je uplne prirodzene, ze krystaly sa lisia. Je to sposobene tym, ze okrem H2O sa vo vode vyskytuje aj obrovske mnozstvo mineralov, kovov a podobne. Tym padom je uplne prirodzene ze rozne pramene, ktore pred tym ako vyvru nachytaju kvantum roznych latok zo zeme, maju ine zlozenie. Ine zlozenie, ine molekuly a tym padom iny vzorec. A sad neveris tomu, ze ked na flasku vody napises Hitler, tak bude krystal cerveny a gulaty. To bolo len podla podobnosti potom tym vodam dopisane. Podla mna cielom nebolo dokazat "magiu okom nepozorovatelnych sil", ale len pestrost vody. Nieje voda ako voda, pod mikroskopom.


Inac co sa tych myslienok tyka, hovorim ze je o vsetko len v ludskej psychike a nejake prostriedky ako magicke kamene a podobne su len barlicky aby si ich dokazal vyfiltrovat. Proste musis mat hybatela, ktory pohne iste myslienkove pochody, ale ja osobne sa spolieham skor na seba, preto som skepticky.
Kto druhemu rum vypije,
sam sa doblve.
zeres.rybiz
Beginner
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Na Zapade, v Stupave, ty Tela

Poslaťod marci003 » Str Júl 23, 2008 9:17 am

zeres.rybiz > Ako.. je zdrave byt skepticky.. No ale schvalne.. napadlo ma par veci, ktore len tak vedecky logicky nevysvetlis. Takze tu su moje argumenty:

1. Vesmir sa sklada zo 4 percent hmoty, ktoru vedci poznaju (hmota nie je ten spravny vyraz, presnejsie by bolo, ze 4 percenta vesmiru vedci dokazu fyzikalne vysvetlit), nieco cez 20 percent tvori akasi tmava hmota, ktorej doteraz presne nerozumia a hlavne, viac nez 70 percent tvoria "temna" alebo tiez "tmava" energia, o ktorej sa domnievaju, ze sposobuje rozpinanie vesmiru, ale uz netusia z kade sa nabrala a vlastne ani co to presne je..
Takze ak pozname 4 percenta vesmiru (zmyslami pritom vnimame mozno pol percenta?), mozeme sa na svet pozerat cisto z vedeckeho pohladu?


2. Video o aure - aura sa da zachytit na fotku, podla vyfotenej aury sa da na cca 80-85% charakterizovat cloveka; mna ale viac zaujal list, ktoreho aura bola odfotena a nasledne po odseknuti casti listu a opatovnom odfoteni, bolo mozne auru sledovat este asi 30 minut v okoli casti, ktora bola odtrhnuta. http://youtube.com/watch?v=1yx6PaLTKTk

3. Maysky kalendar a zmiznutie mayov prakticky zo dna na den - nevysvetlene. Len tu hodim uryvok z wikipedie :
Mayský kalendár pravdepodobne vznikol ako výsledok precíznych a dlhodobých astronomických pozorovaní. Presnosť, ktorú dosiahli pri výpočtoch dôb obehu rôznych nebeských telies, je porovnateľná s údajmi, ktoré získali dnešní astronómovia pomocou najmodernejších prístrojov.

Pravdaze, je to ho viac..


no a este taky bonus.. to nemam overene, nikde som cital, ze bol enjaky pokus, niekde, ze sa mal opatovne zopakovat, cize toto berte s rezervou:

4. Clovek po smrti strati niekolko gramov (nepamatam, tusim 21 alebo 13). Toto cislo je u vsetkych rovnake. Nie je vysvetlene z coho ta hmotnost unika (nie su to tekutiny ani vzduch)

uff.. som sa rozpisal :))[/code]
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

film

Poslaťod ShishaQUEEN » Str Júl 23, 2008 12:32 pm

poznas film 21 gramov? tam je spomenute presne to co si napisal, pozri si to ak ta to zaujima ale pozor, nie je to jeden z filmov co staci vidiet iba raz ;-)
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod marci003 » Str Júl 23, 2008 12:41 pm

ten film si mienim pozriet, ma na nete dost vysoke hodnotenie.. ale zase.. je to len film.. aj ked teda vychadza z experimentu jedneho doktora niekedy zo zaciatku 20. storocia.. kazdopadne, ide o experiment, ktory sa ukazal ako nepresny (co vsak neznamena, ze by nebolo vhodne ho zopakovat, pokial to este odvtedy nikto neurobil)
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod zeres.rybiz » Str Júl 23, 2008 12:42 pm

ad 1. Vesmir je samostatna kapitola, co ale je v tomto pripade trochu zcestne, kedze my riesime nasu planetu zem, kde tieto udaje neplatia. Cize kludne, nemam najmensi problem tvrdit ze na zivot na Zemi sa mozme pozerat z vedeckeho pohladu.
Btw ono toho zasa az tak malo o vesmire nevieme, aspon co som si zbezne pozrel tento clanok http://en.wikipedia.org/wiki/Universe#S ... C_and_laws

Ad.2 Ak existuje nieco co pre mna nieje dokazujuci material, tak je to typicka americka neviem to inak nazvat ako trapna show, kde sa snazia zvelicit a zfantastictit kazdy kusok nejakej zalezitosti, len aby nahnali nejake percenta v peoplemetroch lebo inak by skrachovali. Okrem toho vieme ze kazdy ludsky organizmus vyraba teplotu, kazdy jedinec inu, logicky. Okrem toho mozu osoby posobit elektormagneticky. To je cista fyzika. Ked to zachytis teplocitlivym snimkom, mozes najst nejake podobnosti a na zaklade toho sa tvarit ze je to velmi pravdive a uzasne. Aj tak neverim ze tie aury su na 100% fungujuce a funguje to skor na nahode "funkcnej vacsiny", alebo neviem ako by som to inak nazval.


Ad 3., no zahad z minulosti mame viac, aj Egyptske pyramidy, ktore dostupnymi prostriedkami postavane byt NEmohli, ale co to s tym ma spolocne? Podla mna je normalne ze niektore narody dosiahli genialitu v niektorom obore, v roznych geografickych podmienkach mas ine podmienky na rozvoj, ina cast kulturneho vyzitia sa ti formuje. Greci boli filozofi, rimania boli pragmatici a pravnci, mayovia mali astrologiu, egyptania tiez.... To uz tu mozme debatovat o tom ze "magia je tu pritomna preto, ze sa clovek dokazal oddelit od primatov nadprirodzenou inteligenciou", co je tiez nevysvetlene.
Ok, priznam sa ze o mayoch toho moc neviem, ale nejak som nepochopil aj tak tu spojitost s niecim nadprirodzenym. Na druhu stranu odkial beries tu istotu ze to vysvetlene nebolo, a nejaky imperator sa postaral o cenzuru? Odkial beries istotu ze dejiny su pravdive? Zober si aka bola v dejinach cenzura jednoducha a kolko dejin z minulosti je vymyslenych. :)


Ad. 4 K tomuto si nedodal nijaky material, nijaky potvrdzujuci fakt, to ti rovno mozem odpovedat ze to je tym, ze clovek straca teplotu. Ako vsetci vieme, teplota sposobuje roztahovanie latok, tym aj potazmu moze udrziavat rozne organicke zluceniny a molekuly so zyvsenou energiou, tym padom aj vahou, vo funkcnosti. 13 gramov tvori 0,01625% celkovej ludksej vahy, co moze byt adekvatny ubytok vahy zapricinenejrozpadnutim niektorych molekul, tym padom znizenie energie, znizenie vahy. Ale aj tak je to blbost co som napisal :) To som si teraz vymyslel, lebo moc sa mi nezda ten fakt co si napisal :)

edit: tie vase dva posty ste napisali medzitym ako som tvoril toto moje dielo :)
Kto druhemu rum vypije,
sam sa doblve.
zeres.rybiz
Beginner
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Na Zapade, v Stupave, ty Tela

Poslaťod ShishaQUEEN » Str Júl 23, 2008 1:13 pm

mily priatelia, ten ujo dr Duncan MacDougall... ten jeho 21gramovy experiment spocival v tom ze sa pokusal dokazat ze aj dusa je hmotna... ale berme to tak ze na jeho dobu je tento pokus pochopitelny, ved keby ktokolvek vystupil v na zaciatku 20.storocia s tymto tvrdenim komu by to uznali/neuznali? resp. ako sa to da overit? zmerat dusu? tak jemu napadlo... flaska plna je tazsia ako prazdna tak to skusil s lud.telom

moj nazor: netreba sa na nic pozerat striktne vedecky a uz vobec nie ked sa jedna o psyché (duša,vedomie,mysel), vtedy to bola v podst.jedina cesta, dnes by bolo ovela tazsie to dokazat kvoli sklbeniu oboch sfer (vedeckej ako aj dusevnej/duchovnej)

p.s.: je to na dlhe debaty i ked nepopieram ze zaujimave :T
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod ShishaQUEEN » Str Júl 23, 2008 1:16 pm

okrem ineho, to ze je dusa hmotna ukazal nakoniec na tom ze to iste skusal s telami psov a ludi, u psov sa tychto 21 gramov neukazalo... cize jemu to stacilo, dnes vsak mame aj nazory ze aj zvery maju dusu tak neviem... dnes to dokazovat by bolo na bitku so psickarmi, cirkvou a este bohviekym inym :mrgreen:
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod marci003 » Str Júl 23, 2008 1:25 pm

zeres.rybiz> No vidim, ze si vysoko inteligentny clovek ;) A v mnohych argumentoch s tebou musim suhlasit. Avsak neda mi strucne skomentovat... Vesmir je vsade okolo nas, aj na zemi, cize co plati vo vesmire, tak plati aj na zemi; co je nezname vo vesmire, je teda nezname aj na zemi.. No a kej aure.. ano, to video je americka show ako vravis.. no ale aure nie je americky vymysel (to predpokladam vies) a argumentovat budem tym, ze poznam (sice nepriamo) dvoch ludi, ktori tvrdia, ze auru vidia (spoluziackina kamoska dokaze vidiet sivu auru ak niekto stoji pred bielou stenou.. schvalne som si precital jednu knizku, kde sa spomina cvicenie, ktore k tejto schopnosti (akesi prve stadium videnia aury bez farby) ma smerovat; avsak ona to vie od narodenia spontanne). A ano.. minulost je casto skreslovana (vid Krestanstvo v dokumente Zeitgeist), avsak aj tak nerozumiem ako niekto moze napr staviat pyramidy ci zaznamenat tak presne polohy planet / zostrojit tak presny kalendar bez pouzitia modernych pristrojov.. chcem tym povedat, ze aj tieto samotne zahady z minulosti svedcia o tom, ze nie vsetko sa da jednoducho vysvetlit.. (a tvrdenie, ze niekto nam minulost cenzuroval v tak velkom rozsahu sa mi nezda.. je trochu vela archeologov a vyskumnikov na to, aby sa dali zakryt tolke tajomstva).. O, az tak strucne to nebolo :mrgreen:



ShishaQUEEN> Ako to s tou dusou sa mi nejako nezda.. bolo by to "pekne" keby to bola pravda.. ale uprimne.. preco by vobec mala byt dusa hmotna :)?
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod ShishaQUEEN » Str Júl 23, 2008 1:37 pm

vies ze aj ja poznam take zvlastne dievca ona dokonca bola svedkom toho ze aj myslienky sa dokazu zhmotnit, je vela toho co je "medzi" a tych co sa to snazia pochopit ale... nie kazdemu to je dane, ale ja som presvedcena ze tie vedy ako su matika fyzika a chemia su tomu celkom blizko, akurat ze maju iste pravidla ktorym iste zakladne duchovne veci odporuju aby boli ich pomocou definovane
Naposledy upravil ShishaQUEEN dňa Str Júl 23, 2008 2:16 pm, celkovo upravené 1
If I seem a little strange...
that's BECAUSE i AM
ShishaQUEEN
Light
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 9:47 am
Bydlisko: Bratislava 3

Poslaťod zeres.rybiz » Str Júl 23, 2008 2:13 pm

No myslim ze sme sa navzajom pochopili. Nemam uz nejak nadalej chut reagovat aj na tie tvoje novonastolene veci, nie ze by som ta tym chcel nejak ponizit na uroven ze ma nezaujimas, ale zostali by sme v bludnom kruhu, aspon na urovni nejakych detailov, v ktorych si trocha protirecime. A mne sa nechce hadat sa :)

Inac, kupil si si tie šutre nakonec? :)
Kto druhemu rum vypije,
sam sa doblve.
zeres.rybiz
Beginner
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Na Zapade, v Stupave, ty Tela

Ďalší

Späť na Diskusia o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron