liecive kamene, cakry, sila myslienok

Diskusia o všetkom len nie o vodných fajkách

Moderátori: remus, wladas

Poslaťod marci003 » Str Júl 23, 2008 2:14 pm

aky kompliment? :D
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod Peter » Str Júl 23, 2008 3:00 pm

Celkom zaujimava debata, mohlo by ich tu byt viac :z:
Peter
Light Star
 
Príspevky: 144
Registrovaný: Pia Apr 11, 2008 2:05 pm
Bydlisko: Ko?ice

Poslaťod marci003 » Str Júl 23, 2008 3:11 pm

tak s niecim prispej ;)
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod marci003 » Str Júl 23, 2008 3:25 pm

zeres.rybiz píše:No myslim ze sme sa navzajom pochopili. Nemam uz nejak nadalej chut reagovat aj na tie tvoje novonastolene veci, nie ze by som ta tym chcel nejak ponizit na uroven ze ma nezaujimas, ale zostali by sme v bludnom kruhu, aspon na urovni nejakych detailov, v ktorych si trocha protirecime. A mne sa nechce hadat sa :)

Inac, kupil si si tie šutre nakonec? :)



kupil som si jeden na krk.. ako vlastne mi je aj jedno, ze ci ma nejaku "moc" :) hlavne, ze je pekny :P

teraz sa planujem trochu zaoberat meditaciou a tak.. ako uskodit to nemoze aj keby to nikam neviedlo :)

a ako.. ja som sa nehadal :) ja som tiez dost racionalne zalozeny clovek.. len v poslednom case mam pocit, ze nie na vsetky otazky ma veda odpoved (to neznamena, ze potrebujem nejake nabozenstvo aby mi davalo odpovede.. len som proste otvorenejsi inym veciam.. ved nakoniec.. rozni budhisticki mnisi a pod. sa ti nesnazia predat ziadne sutre abo ti vymyt mozog a diktovat ti co mas robit.. povedal by som, ze tu ide o presny opak )

ale nechajme tuto debatu.. pripadne nechajme dalsich ludi nech prispeju..
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod tomo-boss » Str Júl 23, 2008 5:01 pm

zeres.rybiz píše:Co ja viem, podla mna to je uplne prirodzene, ze krystaly sa lisia. Je to sposobene tym, ze okrem H2O sa vo vode vyskytuje aj obrovske mnozstvo mineralov, kovov a podobne. Tym padom je uplne prirodzene ze rozne pramene, ktore pred tym ako vyvru nachytaju kvantum roznych latok zo zeme, maju ine zlozenie. Ine zlozenie, ine molekuly a tym padom iny vzorec. A sad neveris tomu, ze ked na flasku vody napises Hitler, tak bude krystal cerveny a gulaty. To bolo len podla podobnosti potom tym vodam dopisane. Podla mna cielom nebolo dokazat "magiu okom nepozorovatelnych sil", ale len pestrost vody. Nieje voda ako voda, pod mikroskopom.


Inac co sa tych myslienok tyka, hovorim ze je o vsetko len v ludskej psychike a nejake prostriedky ako magicke kamene a podobne su len barlicky aby si ich dokazal vyfiltrovat. Proste musis mat hybatela, ktory pohne iste myslienkove pochody, ale ja osobne sa spolieham skor na seba, preto som skepticky.


no jasne ze to nesposobuju slova tie zmeny. voda je najemotivnejsia latka. 80% nasho tela tvori voda. ide skor o to ako ja posobim na tu vodu ked tie slova pisem. mimochodom isto si si vsimol rozdiel medzi vodou ovplyvnenou negativnymi a pozitivnymi myslienkami. a nejde len o rozmanitost vody. je to tam napisane o co ide...
proste ide o to dokazat ze pozitivne myslenie niesu len recicky starej mamy...

inak dobry film ktory sa zaobera vedeckym pohladom na tieto veci je "What the bleep do we know?"


s tymi kamenmi mas pravdu, je to blbost nehovarat si ze nieco dokazu...len ty ako clovek mozes nieco dokazat, ale pokial veris ze ten kamen nieco dokaze, vzdy je to len v spolupraci s tym clovekom a v konecnom dosledku je to len clovek ktory je ten cinitel
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod marci003 » Pia Júl 25, 2008 9:25 pm

tomo-boss píše:akoze musim s tebou nesuhlasit. je ina vec to hnat do extremu ale niecona tych "ezoterickych" veciach bude. A je to aj vedecky dokazane ze myslienkami dokaze clovek ovplyvnit hmotu.

toto je link na clanok o panovi co sa vola Masaru Emoto. Je to japonsky doktor, a skumal krystaly vody pod mikroskopom. Pozri si aj tie fotky odtial. Je to voda z roznych riek, je tam destilovana voda, voda pozehnana zen-budhistickym mnichom, a tie na konci su fotky vody na ktorej obale boli napisane rozne slova.
http://www.wellnessgoods.com/MESSAGES.ASP


pozrel som si ten dokument (what the bleep do we know) a uz to aj zacina davat zmysel.. v tom dokumente predsa sami vedci priznali, ze co je v kvantovej fyzike problem, je ze do nej nevedia zaclenit "pozorovatela" ako dalsiu z premennych.. vela veci z toho dokumentu bolo trochu nad moje chapanie, ale zaujimava bola cast kde sa vysvetloval elektron ako vlna, resp. castica.. to bolo akoze fakt psycho.. to co my volame ezoterika alebo mysticizmus pritom moze byt prave logickejsie nez sa na pohlad zda - teda, ze prave myslienky su tvorcami reality.. ten dokument je vhodne si pozriet.. aj kebyze pochopite len 10 percent
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod mato63 » Sob Júl 26, 2008 10:44 am

Hm, v iem ze je to OT,ale pri tej vode ma napadlo, Ziva voda, cital som kdesi o tom clanok? Mate nejake info,skusenosti?

marci003 - myslim ze to ani netreba vsetko chapat,pokial si chces udrzat zdravu a rozumnu mysel. :D :S
DoSka
mato63
Medium Star
 
Príspevky: 251
Registrovaný: Štv Mar 13, 2008 5:26 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod marci003 » Uto Aug 12, 2008 3:24 pm

oks.. dlho v tejto teme nic nepribudlo.. a ja som medzicasom robil taky prieskum co sa tyka tych krystalov vo vode.. na youtube som nasiel rozhovor s tym japonskym doktorom, kde na konci spomina obdobny experiment s ryzou - 3 misky, kazdy den par minut pozitivnych myslienok k "pozitivnej" miske, negativne myslienky k "negativnej" miske, a ignoracia neoznacenej misky.. na youtube je uz niekolko ludi co svoje vysledky co sa s talos ich ryzou zverejnili.. jeden z nich: http://www.youtube.com/watch?v=KeTTCeqBwjc .. a este jeden http://www.youtube.com/watch?v=HTz-cYk9Wu4&feature=related .. urcite si budete dalsie vediet najst aj sami ;)

Obrázok

tak som si povedal, za pokus nic nedam.. rozporcoval som si uvarenu ryzu do misiek a ozvem sa po par tyzdnoch/mesiacoch ako to dopadlo

este dodam, ze ide o zavaraninove flase v mojom pripade, uplne rovnake, na rovnakom mieste (kusok od seba), rovnake mnozstvo ryze..

taktiez subezne s tymto pokusom prevadzam aj jeden kde je vo flasiach aj voda - vysledok sa teda ma prejavit na cistote vody po niekolkych tyzdnoch.. tento pokus ma len potvrdit, ze neslo o nahodu a teda "silu myslienok na vodu/realitu" potvrdim iba ak obe testy vyjdu..

tymto chcem aj vyzvat koho to zaujalo, ze by tiez sa tiez pripojil a zucastnil tohto experimentu.. cim viac ludi, tym spolahlivejsie mozme potvrdit alebo vyvratiti pravdivost..
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod tomo-boss » Uto Aug 12, 2008 10:23 pm

marci003 píše:pozrel som si ten dokument (what the bleep do we know) a uz to aj zacina davat zmysel.. v tom dokumente predsa sami vedci priznali, ze co je v kvantovej fyzike problem, je ze do nej nevedia zaclenit "pozorovatela" ako dalsiu z premennych.. vela veci z toho dokumentu bolo trochu nad moje chapanie, ale zaujimava bola cast kde sa vysvetloval elektron ako vlna, resp. castica.. to bolo akoze fakt psycho.. to co my volame ezoterika alebo mysticizmus pritom moze byt prave logickejsie nez sa na pohlad zda - teda, ze prave myslienky su tvorcami reality.. ten dokument je vhodne si pozriet.. aj kebyze pochopite len 10 percent


ocenujem ze si niekto najde cas sa do toho aj trocha zahryznut fakt, aspon mam s kym debatovat o tychto veciach lebo zatial co som sa s ludmi o tom rozpraval kazdy povie ze je to zaujimave a po 10 minutach to pusti z hlavy.
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod zeres.rybiz » Str Aug 13, 2008 1:41 am

tomo-boss píše:
marci003 píše:pozrel som si ten dokument (what the bleep do we know) a uz to aj zacina davat zmysel.. v tom dokumente predsa sami vedci priznali, ze co je v kvantovej fyzike problem, je ze do nej nevedia zaclenit "pozorovatela" ako dalsiu z premennych.. vela veci z toho dokumentu bolo trochu nad moje chapanie, ale zaujimava bola cast kde sa vysvetloval elektron ako vlna, resp. castica.. to bolo akoze fakt psycho.. to co my volame ezoterika alebo mysticizmus pritom moze byt prave logickejsie nez sa na pohlad zda - teda, ze prave myslienky su tvorcami reality.. ten dokument je vhodne si pozriet.. aj kebyze pochopite len 10 percent


ocenujem ze si niekto najde cas sa do toho aj trocha zahryznut fakt, aspon mam s kym debatovat o tychto veciach lebo zatial co som sa s ludmi o tom rozpraval kazdy povie ze je to zaujimave a po 10 minutach to pusti z hlavy.


a to ja som este ten horsi pripad, ktory si o tom dokonca mysli ze je to blbost a nenecha si to v hlave vobec :)
Kto druhemu rum vypije,
sam sa doblve.
zeres.rybiz
Beginner
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Na Zapade, v Stupave, ty Tela

Poslaťod tomo-boss » Str Aug 13, 2008 10:41 pm

skus si to aspon pozriet, ale preco to hadzes do kosa predtym ako to skusis? prinajhorsom zabijes dve hodiny ale aspon budes vediet o com hovoris a da sa zacat nejaka rozumna debata. ja som tiez skeptik napriklad ale toto je jeden z filmov ktore sa to skusaju nejako vedecky podlozit a zaoberaju sa seriozne z vedeckeho pohladu zakonmi prirody, fungovanim ludskych myslienok, prenosom emocii v ludskom tele atd...
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod zeres.rybiz » Str Aug 13, 2008 10:49 pm

no tak ako pozrel som si tie videa ale nieco v hlaver ma nuti si vzdy povedat "nemysli a zavri to" :) ale to bude len tym ze som taky strasny pragmaticky skepticky egoista :)
Kto druhemu rum vypije,
sam sa doblve.
zeres.rybiz
Beginner
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Na Zapade, v Stupave, ty Tela

Poslaťod tomo-boss » Pia Aug 15, 2008 9:09 am

ved v pohode ja sa nejdem hadat ani presviedcat nikoho
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod marci003 » Pia Aug 15, 2008 9:24 am

tomo-boss > tu ryzu, by si mohol skusit ;) keby nam to obom vyslo, uz aj rybiz by snad zacal vahat xD
marci003
Light Star
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Júl 16, 2008 8:26 am
Bydlisko: Košice, Staré mesto

Poslaťod tomo-boss » Pia Aug 15, 2008 10:53 am

uz sa na tom pracuje, akurat som bol umyt obe flasky zavaraninove aby sa nahodou nepiokazila preto ze bolo volaco vo flaske, takze to budeme mat z prvehj ruky ci to funguje
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PredchádzajúciĎalší

Späť na Diskusia o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron