vysledok doby

Diskusia o všetkom len nie o vodných fajkách

Moderátori: remus, wladas

Poslaťod big_lebowski » Uto Jún 16, 2009 8:38 pm

hej presne o tom vravim ze sa to estye vyhraza a pritom mi po pupok siaha.... ok zaplienili sme cleu temu off topic-om dufam sa nebude vrchnost hnevat, potom mozme pokracovat ked to bude na mieste, dalsie prispevky smerujte k teme dik :x:
big_lebowski
Light
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Apr 09, 2009 3:02 pm
Bydlisko: prievidza

Poslaťod Mardy » Štv Jún 18, 2009 5:45 pm

No neda mi to nereagovat na tuto temu ktoru tu rozvinuli big_lebowski a garant. Ked ja som bol na zakladke, tiez som mal respekt pred starsimi. Ked som ja bol deviatak tak som nic take nevidel. A teraz ked koncim treti rocnik na strednej uz duplom nie. Staci mi na skole vidiet co za sfetovane xichty to chodia do skoly, drzi atd. Proste ide to dolu vodou.
Ad skupinovy efekt ktory sa tu riesil, ja som chodil so spoluziakmi a kamosmi aj pili a pod. aj mi nukali ale ja som nemal a ani nemam nejake nutkanie alebo nejaky pocit ze sa musim napit lebo oni piju alebo fajcia. Ten kto chce, prida sa, ale myslim si ze z vacsej casti to je preto, lebo si mysli ze ked odmietne tak bude vyzerat za nejakeho slabocha co nevydrzi fajcit alebo pit. Opak je ale podla mna pravdou a silnejsi je ten co vie odmietnut aj ked vsetci fajcia,piju,droguju...
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod garant » Štv Jún 18, 2009 5:53 pm

a dakedy je zaujimavejsi ten co nefajci a nepije lebo piju a fajcia teras us seci
a ja pijem len ked sa mi ozaj chce a mam chut nie len preto ze je piatok tak teras sa povinne ozrat namol lebo je piatok to ee
92% teenagerov si myslí že Hip-Hop je hudba, ak patríš medzi zvyšných 8% ktorí vedia že niečo ako Hip-Hop hudba neexistuje, jedine tak rap, daj si túto vetu do podpisu.
garant
SHISHA KING
 
Príspevky: 876
Registrovaný: Sob Jan 17, 2009 3:13 pm
Bydlisko: Banská Bystrica Sásova sva

Poslaťod nZL » Štv Jún 18, 2009 7:40 pm

Zaujimava tema, ale zaujimalo by ma, ze PRECO sa toto tu deje. Podla mna je to z vacsej casti vinou celeho systemu na Slovensku. Skolsky system je taky, ze deti neznasaju skolu, lebo v nej ucia taki ucitelia aki tam ucia, deti dojdu skoro domov zo skoly a nemaju co robit, idu von a kedze mesta alebo komunity su male tak sa tvoria rozne partie. Po case ich prestane bavit sa len tak flakat a tak skusaju vselico. Tu nastava dalsia chyba systemu - zle podavanie informacii, priliz prisne zakony a tym padom ich nedodrziavanie. Napriklad o drogach sa vacsina dozvie asi to, ze alkohol a cigarety su legalne a toleruju sa a ostatne drogy su hodene do jedneho vreca a uplne zakazane, napriek tomu ze napriklad alkohol a nikotin su tvrde drogy, lenze su legalne a moze si ich kupit uz prakticky kazdy. Na druhu stranu lahka droga marihuana je ilegalna a za jej uzivanie sa podla zakona moze ist aj do vazenia. Prilis prisne zakazy potom akurat zvysuju uzivanie tych drog ako znizuju, pretoze ludia su zvedavi a vseobecne - zakazane ovocie chuti najlepsie. Tak isto na diskoteky uz chodia cim dalej tym mladsi ludia, a ked sa ostatni dozvedia, ze "vsak aj henten/henta tam chodi, tak preco by som nesiel/sla aj ja?" prevadzkovatelom diskotek to je jedno, kym maju zisky, rovnako ako trafikarom ktory predaju cigarety hocikomu... A tento problem sa neodstrani zakazmi, kedze to je v ludoch.

Napriklad v Belgicku je povoleny slabsi alkohol (pivo, vino) a cigarety, marihuana na vlastnu spotrebu (do 3g) a pestovanie jednej rastliny, lenze mentalita ludi tu je ina, pretoze cely system je iny, takze v konecnom dosledku tu mladi ludia piju menej alebo viac s mierou, menej sa uziva marihuana aj cigarety, pritom podla zakona by sa cakaolo, ze to bude prave naopak. Ako hovorim je to v systeme a v ludoch...

//sry to nebolo moc o vodnej fajke, lenze o nej tu uz bolo povedane, proste tie vyskumy su nedoveryhodne a idu proti logike... boh vie ako to merali, podla mna ten tabak zapalovali alebo co, proste chcelo by to objektivny vyskum, lebo tymto strasne zavadzaju. Tuto to je pekne videt http://www.youtube.com/watch?v=3jjZ0sJkitI a nech mi nikto nehovori ze vodna fajka skodi viac jak hento :r +tento typek hovori o tejto problematike, pekne to porozpraval a vysvetlil, [english needed] http://www.youtube.com/watch?v=L55-6U_xQww

///a sry za taky sloh :mrgreen:
nZL
Medium
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Str Jún 10, 2009 7:55 pm
Bydlisko: Brussels (Belgium)

Poslaťod big_lebowski » Pia Jún 19, 2009 1:54 pm

heh pekne ste sa pridali a diskutujuu viaceri nie len ja s garantom, presne o tych problemoch co spominate hosi sme s garantom pisali uz mi :r :j , samozrejme je to vsetko pravda, pretoze je to realita , ale teraz idem namietat na nazor ze deti neradi chodia do skoly skrz ucitelov , je to najvacsia kktina aku som kedy pocul {teda jasne ze su niektori ucitelia vazne kur.y ale do jedneho vreca ich hadzat je dost velka somarina} nie je to an uciteloch ze deti nechcu chodit do skoly, preco si to myslis? pozri ja chodim do skoly uz 12 rokov a z toho sa mi chcelo ist par krat do skoly aj to na konci roka pretoze je prca v skole, ale je to vseobecne zname ze detom sa nechce, {cest vynimkam} komu by sa chcelo ucit , sediet cely den an zadku a pocuvat ako tam nejaky pytagoras zistil ze druha mocnina odvesien sa rovna druhej mocnine prepony{nejde o to ci som to spravne napisal :o } skratka skola je nudna pokial sa neprebera nejake zenske telo , pripadne muzske {pre baby} , je to skratka nuda, a nieje to len so skolou ale vela veci, cize ucitelia zato nemozu co maju povine naucit deti, a ak ide o pristup ucitelov tak sa musim zastat taktiez ucitelov, vacsina dnesnych deti je banda nevychovanych rozmaznanych spratkov ktori maju zvlastnu mentalitu ziadny respekt nielen k ucitelom ale aj kazdemu cloveku, deti su drze nevychovane, a myslia si ze mozu vsetko, autorita ucitelov za posledne roky rapidne klesla , ked som rped 10timi rokmi dostal od ucitela druhykrat som somarinu zu enspravil, dnes ked ucitel nahodou hodi na zadok nejakemu zasranovi ktori ucitelke povie pixa tak za 10 minut su tam anstupeni rodicia a uz sa podava trestne oznamenie za tyranie, a ine kktini, a deti su si toho vedome, vedia ze su podstate nedotknutelne dovoluju si, nadavju ucitelom do oci, viem o com hovorim denne som svetkom takeho chovania,{samozrejme nie vsetci su taki, to ej vam dufam ajsne ze nehovorim o kazdom decku na svete, ale prevysuje ich pocet tych drzych...} a potom aki mozu mat pocit z toho ucitelia, ked vedia ze ked mu to decko drbne po papuli a on mu to vrati ze moze ist sediet... potom sa necuduj pristupu ucitelov, ....

k tym drogam, nie kazdy dokaze odolat, ja som tiez vyskusat ganju skrz ,,kamosa,, ktori hyulil, nastastie som si to vcas uvedomil, a vam sa to povie ze nechcem nechcem, ale to je 10-20 percent ludi co doakze odmiestnut, ostatni sak len vyskusam a tak to ide,

na margo toho este ze deti pridu zo skoly domov a nemaju co robit sa tu uz psialo {tusim som to ja pisal} je to tak hlavne mestske deti pridu domov sadnu za pc a nudia sa, pripadne ina skupinka drbne tasku do kuta a ide von flakat sa po emste lebo nemaju kde travit volny cas, a tak to ide, skusaju sa somariny, samozrejme ajk drogy a ostatne uz vieme,
big_lebowski
Light
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Apr 09, 2009 3:02 pm
Bydlisko: prievidza

Poslaťod garant » Pia Jún 19, 2009 2:17 pm

a to ze deti cim dalej robia vecie vytrznosti je aj preto ze dakedy sa za vytrznost povazovalo kus extravagantnejsie oblecenie dnes to je us nic a seti robia cim dalej horsie veci. Vravim ze deti aj aj som este asi skor dieta ale tak no:D
92% teenagerov si myslí že Hip-Hop je hudba, ak patríš medzi zvyšných 8% ktorí vedia že niečo ako Hip-Hop hudba neexistuje, jedine tak rap, daj si túto vetu do podpisu.
garant
SHISHA KING
 
Príspevky: 876
Registrovaný: Sob Jan 17, 2009 3:13 pm
Bydlisko: Banská Bystrica Sásova sva

Poslaťod big_lebowski » Pia Jún 19, 2009 2:45 pm

kamo ja tiez nemam 40 rokov, mam o par rokov viac ako ty, o zivote viem skutocne kkt{ako by povedali starsi lidze} ale tak nezalezi ani tak na veku ako na chovani, zmyslani, zopovednosti,riesini roznych situaci, skusenosti, a celkovom vystupovani , samozrejme s vekom by to malo iba pribudat :r

PS: hosi ked som si to po sebe precital musel som sa zasmiat , vypisujem tu take veci ako keby mam za sebou odchovanie styroch deti, celozivotnu drinu a neviem co vsetko, ja som v podstate tiez take velke decko, sice v kazdom cloveku zostane kus dietata, len niektori to kontroluju viac niektori menej, :j
big_lebowski
Light
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Apr 09, 2009 3:02 pm
Bydlisko: prievidza

Poslaťod pekac45 » Pia Jún 19, 2009 5:15 pm

dam offtopic k offtopicu:
k velkym a malym detom:
proste.. kazdy muz ostane navzdy dietatom.. navzdy! nas trener z historickeho sermu ma okolo 38 a pritom sa obcas sprava naozaj ako 5 rocny chalan :)
pekac45
Beginner
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Str Sep 24, 2008 4:01 pm
Bydlisko: Lipt. Hradok

Poslaťod big_lebowski » Pia Jún 19, 2009 5:55 pm

heh , som si to tak cital tuto temu.... a zistil som ze tu ine veci riesime, forum o VF a mi sa tu bavime ktore deti ako droguju ,preco sa to vlastne deje, spravanie , a celkov taka duchaplna tema :p:
big_lebowski
Light
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv Apr 09, 2009 3:02 pm
Bydlisko: prievidza

Poslaťod garant » Sob Jún 20, 2009 5:47 pm

ale ja ja ked som si to posebe cital tak som sa kus chytal zahlavu ze aky vsetecny som :r
92% teenagerov si myslí že Hip-Hop je hudba, ak patríš medzi zvyšných 8% ktorí vedia že niečo ako Hip-Hop hudba neexistuje, jedine tak rap, daj si túto vetu do podpisu.
garant
SHISHA KING
 
Príspevky: 876
Registrovaný: Sob Jan 17, 2009 3:13 pm
Bydlisko: Banská Bystrica Sásova sva

Predchádzajúci

Späť na Diskusia o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron