Homemade tesnenie - help

Vaše doma robené výtvory

Moderátori: remus, wladas

Homemade tesnenie - help

Poslaťod ceero » Ned Aug 29, 2010 3:25 pm

Uplne prva vec co podla mojej skusenosti odchadza na kazdej vodnej je tesnenie medzi telom a vazou (mne to odislo uz na troch fajkach a za pomerne kratky cas).
To tesnenie je z poriadne nekvalitneho materialu, pripomina mi to nejake recyklovane pneumatiky/odpadovu gumu, ktora sa nadherne rozpadne aj pri sporadickom pouzivani.
Tak som rozmyslal ci by sa to nedalo spravit nejak podomacky a na fest, tak aby sa to dalo normalne pouzivat, cistit a samozrejme aby to tesnilo, lebo uz mam plne zuby vypchavania hrdla vazy mokrym hajzlovym papierom po tom, ako mi odide dalsie tesnenie.
Lenze neviem ako, nie som dva krat technicky typ, tak teda zakladam tento topic a vitam akekolvek napady. Zatial ma napadlo najviac tak kupit tubu silikonu a zadrbat to tam permanentne :mrgreen:
Obrázok
Obrázok
ceero
Light Professional
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str Júl 23, 2008 7:13 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod matejced » Ned Aug 29, 2010 4:17 pm

na mojej prvej vodne, ktorú som kúpil, keď si čo-to prežila... tiež odišlo tesnenie, resp. všetky... všetky som vždy nechal tak, ako boli... nepoužíval som noviny, tie nepomáhali vôbec, ale za to som používal plastelínu... utesnil som tesnenie pod korunkou, na hadiciach pri vaze a slo to dobre... az na to ze ta plastelina sa pod korunkou a tanierikom uplne roztavila a nedala sa dat do povodneho stavu... tak som to vzdy proste nechal tam a az ked som potreboval vycistit, tak som ju zlozil a potom utesnoval nanovo... Popripade este ked to tam dobre netesnilo...
a .. tiez mi niekto radil silikonovu pasku ... :D
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod Maki » Ned Aug 29, 2010 4:39 pm

zaujimave ako vsetkycm naokolo odchadzaju tesnenia, iba mne nie... uz rok mam svoje 3. vodaro a vsetky tesnenia su zatial v najlepsom poriadku....
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod POtkan » Ned Aug 29, 2010 4:57 pm

asi to bude zanedbatelne mnozstvo maki, vid princip kto ma problem hlasi, kto nie nehlasi ze nema ;-)

ja som teda co to zazil, no tesnenie telo-vaza patri k tym najmenej zavadovym

ak chces experimentovat, tak su firmy co robia rozne tesnenia, samozrejme nie na VF, no je tu ista moznost ze nieco by sediet mohlo
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod The Devil » Ned Aug 29, 2010 9:45 pm

Neskúšali ste použiť starú dušu z biku? Rozrezať pozdĺž a vykrojiť tavr, ktorý po stočení vytvorí kužeľ ako originál tesnenie. Nemám originál fajku, takže neviem povedať ako to bude rozmerovo a či to znesie aj viac vrstiev. Alebo ako tu už niekto spomínal silikónovú pásku, ktorá za používa na závity.
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod ceero » Ned Aug 29, 2010 9:53 pm

To je presne napad, aky som ocakaval :)
Parada, skusim hned zajtra. Vdaka
Obrázok
Obrázok
ceero
Light Professional
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str Júl 23, 2008 7:13 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod POtkan » Pon Aug 30, 2010 9:28 am

tak aj napis ako si dopadol ;-)

by ma zaujimalo ako hruba musi byt dusa aby to aj fungovalo?!

podla mna opat vymyslate vymyslene, bud nemas stastie na tesnenia (cize skusaj dalej), alebo robis nieco zle pri nasadzani tela co ich nici
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Orly? » Uto Aug 31, 2010 2:10 am

ja tak isto nemám problém s tesnením, no keď niečo treba aby to bolo na fest a neprefukovalo tak ja osobne používam alobal namiesto mokrých sracákov :-)
Orly?
Light
 
Príspevky: 78
Registrovaný: Štv Nov 26, 2009 12:42 pm
Bydlisko: BB

Poslaťod american8oy » Uto Aug 31, 2010 8:14 am

na to je 1000 sposobov. ked je clovek vynaliezavy, tak to urcite zvladne.
american8oy
Light Professional
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Ned Júl 25, 2010 2:36 pm
Bydlisko: 2 dni LV, 5 dní BB

Poslaťod jozo1606 » Uto Aug 31, 2010 10:59 am

No moja 1 vodná fajka zatial žiadné nové tesnenie nepotrebuje jedniný problem je že tesnenie pod horunkou rýchlo žltne strašne je žlté xD bolo biele už nie shit
MIlujem svoju Fajku
jozo1606
Beginner
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob Júl 10, 2010 12:30 pm

Poslaťod american8oy » Uto Aug 31, 2010 12:38 pm

to je v pohode. tomu nic nie je. aj ja mam take. to len ze to bolo horuce. a jak cez to tahas tak to asi dym alebo nejaky humus z toho zafarbil.
american8oy
Light Professional
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Ned Júl 25, 2010 2:36 pm
Bydlisko: 2 dni LV, 5 dní BB

Poslaťod matejced » Uto Aug 31, 2010 1:55 pm

podľa mňa potiekla melasa po korunke... ak je tabak hrozne vlhký, tak to potečie... niekedy sa stáva že aj do tela a do vázy, preto je dobré fajku priebežne čistiť :D
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod american8oy » Uto Aug 31, 2010 2:44 pm

to asi nie. boli to nakhly a tie melasou neoplyvaju
american8oy
Light Professional
 
Príspevky: 193
Registrovaný: Ned Júl 25, 2010 2:36 pm
Bydlisko: 2 dni LV, 5 dní BB


Späť na Vodné fajky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron