Homemade by TheDevil

Vaše doma robené výtvory

Moderátori: remus, wladas

Homemade by TheDevil

Poslaťod The Devil » Pon Máj 26, 2008 11:55 am

Uplne prva, skor taka pokusna. Uz nie je medzi nami. :r
Obrázok

Mala a velka.
Obrázok

Malá v akcii:
Obrázok
Naposledy upravil The Devil dňa Pia Júl 25, 2008 9:37 pm, celkovo upravené 3
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod martinpn » Pon Máj 26, 2008 12:02 pm

to an tej malej to mas hore kahanec???
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod The Devil » Uto Máj 27, 2008 11:27 am

Nie, to je kovovy vrchnak z nejak nadoby.. Neviem z coho. :x:
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod djkmito » Sob Nov 22, 2008 11:40 am

pls cim si utesnil ten otvor okolo tycky a kotlikom??? spravil som tiez taku podomacky urobenu pre troch :lol: ale neviem cim to utesnit..
djkmito
Beginner
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv Nov 20, 2008 10:03 am

Poslaťod ceero » Ned Nov 23, 2008 12:29 am

djkmito píše:pls cim si utesnil ten otvor okolo tycky a kotlikom??? spravil som tiez taku podomacky urobenu pre troch :lol: ale neviem cim to utesnit..

skus silikon alebo tmel
ceero
Light Professional
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str Júl 23, 2008 7:13 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod The Devil » Ned Nov 30, 2008 11:43 pm

Je tam pouzite dvojzlozkove lepidlo, alebo nejaky epoxid, uz sa presne nepamatam. Tusim to bol pattex.
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod garant » Pon Jan 19, 2009 7:17 pm

ja mam podobnu konstrukciu a kotol som zalepil obycajnym disperznym lepidlom na papier a drzii :smoke:
92% teenagerov si myslí že Hip-Hop je hudba, ak patríš medzi zvyšných 8% ktorí vedia že niečo ako Hip-Hop hudba neexistuje, jedine tak rap, daj si túto vetu do podpisu.
garant
SHISHA KING
 
Príspevky: 876
Registrovaný: Sob Jan 17, 2009 3:13 pm
Bydlisko: Banská Bystrica Sásova sva

Poslaťod The Devil » Ned Aug 29, 2010 10:36 pm

Zdravím priatelia. Ako tak čítam o problémoch ktoré vás stretávajú pri kúpených fajkách, tak som sa rozhodol vyrobiť novú a už dúfam lepšiu vodnú fajku. Tentokrát žiadne lepenie, zasúvacie tesnenia a podobne. Všetko bude pekne rozoberateľné, komplet hliníkové, budú tam závity a o-krúžky tesnenia. Celý projekt mám zatiaľ v hlave, neskôr sa pohrám aj s výkresom ak budem mať ponuku AL polotovarov.

Prvá vec: Potrebujem určiť veľkosť/rozmer kotlíka.
Aké sa vám najviac osvedčili priemery a hĺbky?
Či bude lepšie plytký a širší kotol, alebo nie?
Ako sa rozkladá teplo z uhlíka do tabaku, či pôjde priamo cez alobal, alebo sa nahreje celá korunka a tabak sa bude páliť aj zboku (ak bude kotol z hliníku)?

Ďalší problém: Bude možnosť namontovať jednu až tri hadice naraz, preto na každú treba namontovať spätný ventil, aby ostatní nemuseli držať náustky. (Jednak je to nehygienické a otravuje to.) Zatiaľ nemám vymyslené ako by mal taký ventil fungovať. Zdá sa mi, že gulička príliš prekáža pri ťahaní, treba sa viac namáhať. Hadice budú mať vnútorný priemer okolo 8mm a gulička v takýchto veľkostiach bude podľa mňa prekážkou. Máte nejaký nápad, aby spätný ventil fungoval bez zvýšenej námahy?

Ešte napíšem trochu ku konštrukcii fajky. Sklenenú nádobu som zohnal v madal bale s nerezovým vrchnákom. Ten pôjde preč a vyrobím nový so závitom pre dve rúrky, jedna ku kotlu, druhá do vázy s vodou. Vo vrchnáku budú ešte závity pre násadky na hadice. Kotlík spomínaný vyššie. Plánujem použiť na neho sitko, asi tiež z hliníku so závitom. Vyhol by som sa používaniu alobalu. Ale na druhej strane, neviem aké to bude mať tepelné účinky, a či sa bude tabak dostatočne rozpaľovať. Hadice silikónové, alebo PVC. Neviem ich však zohnať, dávnejšie som kúpil v baumaxe zelenú PVC hadicu - 8mm vnútorný priemer. Je dostatočne ohybná aj keď je chladnejšie. Teraz som však videl len obyčajné biele a dosť ťažko ohybné. Viete mi poradiť kde ich zohnať?

Díky za odpovede a napíšte, čo si o tom myslíte, prípadne nejaké pripomienky/návrhy/nápady.
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod POtkan » Pon Aug 30, 2010 9:23 am

priemer trubky - ja by som dal kludne aj 1.5cm, mam to teraz a je to super

pozor na materialy, neexperimenoval by som viac ako je treba, korunky su keramicke, netreba spekulovat a hlavne vymyslat davno vymyslene - vortex

hadice - pozor na pvc - nie je to zdravotne nezavadne

ventily - gulicky, teda pokial nechce ist do elmg ventilov

vaza - ked uz bude niest vahu tolkeho hliniku, zistis preco su hore vazy hrubsie ;-)

Moj nazor je, ze ak by si chcel vyrobit nieco lepsie, ako sucastne systemy, stalo by to stovky eur. Samozrejme pokial mas zbytocnych par stoviek a kopec casu, je to zaujimavy projekt, pokial ti ale jedna z tych veci chyba, nedokazes vyrobit lepsiu fajku ako bezne predavane modely

Tiez treba pri problemoch o ktorych ludia pisu zvazit 1 dolezitu vec - kazdy kto ma problem pise, ale kto ho nema, ten povascine ani nechodi na fora kde by mu poradili
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod The Devil » Pon Aug 30, 2010 12:29 pm

Lepšie to vidím v tom, že viem z čoho to bude, aké budú materiály a tiež radosť z toho že som to spravil sám. Nechcem kupovať mačku vo vreci, ako napríklad som tu videl hadicu urobenú zo starých plechoviek. To človeka trochu odradí.
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod POtkan » Pon Aug 30, 2010 1:27 pm

to prehanas, da sa tu naist dost informacii a to co spominas je vysledkom setrivosti ludi ktori si nedaju povedat ;-)
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod The Devil » Pon Aug 30, 2010 2:30 pm

Tak či tak sa pustím do výroby. Stále však hľadám odpovede na niektoré otázky.
The Devil
Light Professional
 
Príspevky: 151
Registrovaný: Štv Apr 17, 2008 6:59 am
Bydlisko: Kosice

Poslaťod POtkan » Pon Aug 30, 2010 2:47 pm

silikonove hadicky - firiem je vela, napr. gumex, rozhodne poradi google, tieto veci pouzivaju aj rybyckari a ti co maju vodne chladenie - tam najskor zozenies kratsie kusky

sitko - pozri si velmi dobre vortex, na toto by si potreboval dost ine sitko
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod wladas » Pon Aug 30, 2010 4:10 pm

Mam fajku Mya a konektor s ventilom na hadicu mam na takomto principe:
Obrázok

original foto:
Obrázok
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2


Späť na Vodné fajky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron