Hrube zlozenie tabaku

Ako si spraviť tabak

Moderátori: remus, wladas

Hrube zlozenie tabaku

Poslaťod tomo-boss » Pia Júl 11, 2008 9:27 pm

mnohi ani netusia z coho su vyrabane tabaky do vodnych fajok. vyrobne tajomstvo je sice tajomstvom, ale zlozenie nie. co si myslim ja tak tabak je zlozeny z tychto prisad:

MELASA (Blackstrap Molassess) - odpad pri vyrobe trsinoveho cukru, da sa to normalne kupit ako biopotravina, presnejsie ako sladidlo

SUSENE OVOCIE - da sa kupit, alebo ak chcete bez konzervantov, da sa vysusit aj doma

TABAK - uplne obycajne vysusene tabakove listy

OLEJ - tu som si nie isty pretoze to moze byt obycajny rastlinny olej alebo vonne oleje ktore sa daju kupit v kvetinarstvach a podobnych obchodikoch, tieto oleje sa pouzivaju do vonnych lamp. su to extrakty cize silice a ked sa vyparuju silno vonaju

mozno pre dochutenie aj bylinky, taky spravny vyber byliniek je v cigaretach ktore sa volaju HERBALETA, mozno to poznate, su to bylinkove cigarety, a ak by som to mal pouzit tak radsej odtial, lebo natrhane ususene bylinky su velmi, velmi stiplave. takze good luck pri vyrobe
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Hrube zlozenie tabaku

Poslaťod Josephe » Štv Jún 11, 2009 9:22 pm

tomo-boss píše:mnohi ani netusia z coho su vyrabane tabaky do vodnych fajok. vyrobne tajomstvo je sice tajomstvom, ale zlozenie nie. co si myslim ja tak tabak je zlozeny z tychto prisad:

MELASA (Blackstrap Molassess) - odpad pri vyrobe trsinoveho cukru, da sa to normalne kupit ako biopotravina, presnejsie ako sladidlo

SUSENE OVOCIE - da sa kupit, alebo ak chcete bez konzervantov, da sa vysusit aj doma

TABAK - uplne obycajne vysusene tabakove listy

OLEJ - tu som si nie isty pretoze to moze byt obycajny rastlinny olej alebo vonne oleje ktore sa daju kupit v kvetinarstvach a podobnych obchodikoch, tieto oleje sa pouzivaju do vonnych lamp. su to extrakty cize silice a ked sa vyparuju silno vonaju

mozno pre dochutenie aj bylinky, taky spravny vyber byliniek je v cigaretach ktore sa volaju HERBALETA, mozno to poznate, su to bylinkove cigarety, a ak by som to mal pouzit tak radsej odtial, lebo natrhane ususene bylinky su velmi, velmi stiplave. takze good luck pri vyrobe


Ale podla mna ako OLEJ tam ide olivovy lebo rastlinny by ti smrdel ked by sa zohrial
Josephe
Beginner
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str Jún 10, 2009 10:45 am
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Maki » Štv Jún 11, 2009 9:32 pm

olej? nemyslim.... este napr do maty matovy "krem" nejaky na zvyraznenie sily a vone....
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod Orly? » Str Apr 14, 2010 5:43 pm

olej asi nie, myslím že sa tam pridáva glycerín alebo niečo podobné.
Orly?
Light
 
Príspevky: 78
Registrovaný: Štv Nov 26, 2009 12:42 pm
Bydlisko: BB

Poslaťod Mardy » Str Apr 14, 2010 5:56 pm

Ako pise Orly? tak sucastou je aj glycerin.
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod matesi » Uto Nov 23, 2010 10:10 pm

ja bi som korej povedal ze med
matesi
Beginner
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Nov 23, 2010 10:06 pm
Bydlisko: Stara Huta

Poslaťod Merco » Pon Feb 14, 2011 9:40 pm

Myslíte že keď pekne pojdem do lekárne vypýtam si glycerín teta sa ma nebude vypytovať načo to chcem? Prípadná moja odpoveď ? dík :lol:
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod serverka » Pon Feb 14, 2011 10:54 pm

ty vole tak taketo veci som riesila asi v 7mych rokoch ked sme sli kupit do lekarne sunar bo babka potrebovala do kolacov a teta lekarnicka nam ho nechcela dat ze len pre deti predavaju bo nedostatkovy tovar za komunizmu.

Mas peniaze? Zaplatis jej za to? Tak hovno ju do toho naco ti to bude.
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Poslaťod matejced » Uto Feb 15, 2011 9:09 am

Ja keď som šiel kupovať glycerín, povedali, že nepredávajú. Oni to majú určené na výrobu mastičiek a podobných vecí... a ja som nič z toho nechcel, tak mi to nedali ani v jednej lekárni (a to ich v okrese máme minimálne 6)
Ale tak po známosti by sa dalo ajtak ...
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod Merco » Uto Feb 15, 2011 3:08 pm

Dobre kúpil som to pohodka, 1.40€ ...inak zo sestrou sme sa hádali ,glycerol a glycerín je to isté že?
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod sisel » Pon Máj 02, 2011 11:40 pm

ked si kupujete zvlhcovadlo tabaku, tak je v nom melasa, glycerin, med a voda. aspon to je uvedene v popise niektorych predavanych vyrobkov. uz len zistit najvhodnejsi pomer jednotlivych komponentov, a nejake vhodne ochucovadlo :z:
sisel
Light
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned Mar 16, 2008 1:25 pm
Bydlisko: Podolínec, 31km od PP

Poslaťod wladas » Pon Máj 02, 2011 11:53 pm

prave to ochucovadlo je problem
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod sisel » Uto Máj 03, 2011 7:28 am

pojdem na navstevu tesca alebo inych obchodov, a verim, ze sa najde nieco pekne :D

edit: bol som v lekarni kupit glycerin, mali ste vidiet to podozrievanie lekarnicky :D som sa vyhovoril, ze to potrebuje krstna na nieco, a lekarnicka sa spytala, ze ci na pecenie to chce :D som popytal 100gramov, tak bola v soku, ze doteraz najviac tam kupovali 30 gramov, a to bolo do marcipanu :D vzadu za regalmi sa potom pytala druhej tety, ze na co sa este pouziva glycerol :D ta povedala, ze to niekedy pouzivali na vytvorenie dymu na diskotekach :D
sisel
Light
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned Mar 16, 2008 1:25 pm
Bydlisko: Podolínec, 31km od PP

Poslaťod wladas » Uto Máj 03, 2011 12:27 pm

no vyuzitie glycerinu/glycerolu je velmi velke
v drogerii ako zahustovadlo, prisada nemrznucej zmesi, ozivenie vysusenej gumy napr manzeta v pracke, rozne zahustovadlo v potravinarstve
ma aj nejake lekarske ucinky
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Merco » Uto Máj 03, 2011 2:41 pm

+ ako preháňadlo :-D
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Ďalší

Späť na Tabaky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron