Projekt "Cirrus" - domáci tabak štvorbázového typu

Ako si spraviť tabak

Moderátori: remus, wladas

Projekt "Cirrus" - domáci tabak štvorbázového typu

Poslaťod Nashoud » Uto Mar 22, 2011 11:40 am

Výskumníci Inštitútu kuracích krídielok (IKK) zverejnili výsledky prvej fázy testov ich nového tabaku. Výber zo záverečnej správy som si dovolil uviesť nižšie:

Tímu vedenému Dr. Ing. Nashoudom L'Ezkasom, CSc., sa podarilo úspešne otestovať prvý prototyp mentolového tabaku "Cirrus1". Testovaná vzorka prekonala očakávania.

TABAK "Cirrus1":

Zloženie:
Med, glycerín, cigarový tabak, šnupací tabak mentolový.

Postup (citujeme Dr. L'Ezkasa):
"Med a glycerín som zmiešal v pomere 1:1 a do zmesi pridal šnupák približne tak, aby výsledný pomer zmesi bol 1:1:1.
Tabak bol extrahovaný z lacnej cigary a premytý teplou vodou. Nechal som ho sušiť na radiátore, kým nebol vlhký, t.j. po stlačení zanechal na dlani miernu vlhkosť, nie však kvapky vody.
Tabak bol potom vmiešaný do zmesi tak, aby konzistencia zhruba zodpovedala bežnému tabaku do VF. Test bol zahájený 24 hodín po príprave."

Test prebehol za štandardných podmienok vo vodnej fajke strednej veľkosti, v neglazovanom kotlíku samčieho typu. Bol použitý samozápalný uhlík o priemere 40mm.

Okamžité výsledky po zahájení fajenia boli sôr odradzujúce - tabak dymil iba mierne až slabo, no po necelej minúte fajčenia dym značne zhustol. Počas zvyšku testu si zachoval hustotu na úrovni bežne dostupného tabaku od svetových výrobcov. Opakované fajčenie potvrdilo tieto zistenia.
Výsledok bol napokon prekvapivo dobrý.

Štyria testeri hodnotili chuť tabaku. V prvých troch minútach fajčenia nebolo cítiť nič. Po rovnomernom zahriatí tabaku však dym dostal mierne sladkú arómu, v ktorej bolo prekvapivo cítiť chuť samotného tabaku. Po niekoľkých ďalších práskoch sa plne rozvinula mätová aróma. Počas zvyšku testu si tabak zachoval rovnakú chuť a intenzitu. Chuť tabaku v prvom teste nedosiahla úroveň nutnú pre úspešné ukončenie projektu. Vzhľadom na ranú fázu testovania však môžeme hovoriť o dobrom výsledku.

Ďalšia fáza projektu sa sústredí na vyladenie chuti tabaku pri použití šnupáku ako aromatického média. V prípade úspechu bude nasledovať implementácia iných príchutí.

V najbližšej dobe uvedieme ilustrovaný návod na prípravu tohto tabaku.

Výsledky budú pravidelne zverejňované.
Nashoud
Beginner
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 23, 2010 10:56 am
Bydlisko: Košice

Ingredients

Poslaťod Nashoud » Uto Mar 22, 2011 12:02 pm

Poznámka k zloženiu:

Tabak som vymrvil z veľkej lacnej cigary. Takýto tabak je "vločkový", čo je lepšie, než jemne rezaný cigaretový tabak. Musel som ale odstrániť "obaľovací list", keďže to vôbec nebol list, ale farbený papier :b

Glycerín sa dá kúpiť vo väčšine lekární. Košičanom poradím lekáreň na Poštovej ulici. Prichystajte si do 3 eur, viac netreba :smoke:

Med je obyčajný kvetový, melasu som skúšal, smrdela mi :b . Med navyše zlepší chuť.

Šnupák majú skoro v každej trafike, a stojí do 2 eur. Je to zatiaľ jediná príchuť, ktorá pri pokusoch neskončila katastrofou :lol:

:a: :vodna:
Nashoud
Beginner
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 23, 2010 10:56 am
Bydlisko: Košice

Poslaťod rojko666 » Pon Mar 28, 2011 10:48 pm

Zdravím, chcel by som to vyskúšať no tu sa dá zohnať akurát šňupák s príchuťou Apricot, čo na to vravíš ?
O O O O rings :D
rojko666
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Júl 05, 2010 7:05 pm

Apricot

Poslaťod Nashoud » Uto Mar 29, 2011 11:35 am

Nazdar, ak je to ten v ciernej plastovej krabicke, tak fajn, presne ten som pouzil aj ja :-)
Je tam sice napisane apricot, ale prichut je mentolova, so slabou marhulovou aromou. To plati vseobecne pre vsetky ovocne snupaky.

Kazdopadne, vyskusaj a daj vediet o svojich vysledkoch :-)

:a: :vodna:
Nashoud
Beginner
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 23, 2010 10:56 am
Bydlisko: Košice

Poslaťod rojko666 » Uto Mar 29, 2011 4:59 pm

Hlavne že vidím tam ten tabak pýtam sa máte mentolový ? nie nemáme ! :D ... tak dnes to pôjdem kúpiť, pomiešam to ... inak dávam z cigary tabak na to molamix a do toho ešte dám ten šňupák a trocha medu tak uvidíme určite napíšem dojmy :x:
O O O O rings :D
rojko666
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Júl 05, 2010 7:05 pm

Poslaťod wladas » Uto Mar 29, 2011 5:02 pm

chapem to dobre ze snupaci tabak slusi na rucne urobenie cigarety?
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod rojko666 » Uto Mar 29, 2011 5:09 pm

ee na to slúži normálny tabak v sáčku ... šňupací je na šňupanie (aromatický)
O O O O rings :D
rojko666
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Júl 05, 2010 7:05 pm

Poslaťod wladas » Uto Mar 29, 2011 5:10 pm

pockaj to mi vysvetli, jak snupanie?
mimo VF som antitalent ohladne tabakov
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod rojko666 » Uto Mar 29, 2011 5:17 pm

že to šňupneš jak feťáci kokaín ... cez trubičku alebo len si to nasypeš na ruku a šňupneš ... vygooglil som si to :lol:
O O O O rings :D
rojko666
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Júl 05, 2010 7:05 pm

Poslaťod Flash » Uto Mar 29, 2011 5:30 pm

Jj nasipes na ruku a kydnes to do nosa, potom je az zuvaci tam musis odpluvat lebo tie sliny su skodlive atd..
Flash
Expert
 
Príspevky: 320
Registrovaný: Štv Sep 02, 2010 3:04 pm

Poslaťod rojko666 » Uto Mar 29, 2011 9:05 pm

tabak šňupací už som tam naložil ... nechám to odležať a potom napíšem verdikt ... nechal som si aj nejaký zvlhčený tabak z cigary bez toho šňupáku na prípadné ďalšie pokusy :x:
O O O O rings :D
rojko666
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Júl 05, 2010 7:05 pm

Testing...

Poslaťod Nashoud » Pon Apr 04, 2011 10:09 am

Nuz, mam za sebou dalsi testik :mrgreen:
Tentokrat som urobil mensie zmeny:
1. pouzil som vysuseny tabak namiesto vlhkeho. Pomohlo, tabak sa rychlejsie rozdymil. Navyse z praktickeho hladiska je lahsie robit so suchym tabakom.
2. nechal som zmesku odlezat asi tyzden v chladnicke. Vona tabaku sa potom zdala silnejsia a vyrovnanejsia, bolo v nej krasne citit chut medu.

Zistenie: Tabak ani po mesiaci v krabicke nijak nestratil na kvalite. Moze za to asi glycerin, ktory podla wikipedie chrani pred pokazenim.
Glycerin sa da pouzit ako nemrznuca zmes, to len keby niekto chcel fajit na severnom pole, tak vie, ze moze :lol:

:a: :vodna:
Nashoud
Beginner
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 23, 2010 10:56 am
Bydlisko: Košice

Poslaťod Merco » Pon Apr 04, 2011 12:14 pm

By ti zamrzla voda a skončil by si :cha
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod Dali » Pon Apr 04, 2011 2:52 pm

namiesto vody nemrznucu kvapalinu do ostrekovacov a si zahojeny :D
Dali
Light Star
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Sob Dec 11, 2010 12:02 pm
Bydlisko: Trstená

Poslaťod rojko666 » Pon Apr 04, 2011 3:26 pm

Tak som to otestoval:

Dal som to do len do obyčajného kotlíku, na to 2x Bamboocha
Dym: po pol minúte strašné kúdoly :D (určite lepšie ako Nakhla)
Chuť: pri vdychovaní cítiť tú chuť šňupáku ... ani neviem určiť aká je to chuť ... je to niečo nové
Pri vydychovaní cítiť cigarový tabak

A to je asi tak všetko ... ako záchrana keď nemáte čo iné fajčiť good inak si radšej dám nejaké chutné ovocíčko :r
O O O O rings :D
rojko666
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Júl 05, 2010 7:05 pm


Späť na Tabaky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron