Veľkosť

Potrebujete poradiť pri kúpe fajky??

Moderátori: remus, wladas

Veľkosť

Poslaťod MonkeyBudha » Ned Dec 19, 2010 11:31 pm

Chcem kúpiť vodnú fajku, chcem sa spýtať aké sú výhody veľkosti?
Dajme tomu nieaká Minishisha 25CM alebo nieké 105cm monštrum. Aký je v tom rozdiel (okrem vzhľadu) má to vplyv na pôžitok z fajčenia? :x:
MonkeyBudha
Beginner
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned Dec 19, 2010 11:26 pm

Poslaťod remus » Ned Dec 19, 2010 11:53 pm

Milión krát omielaná téma..
Ale skúsim ti to zhrnúť ešte raz a naposledy asi pre toto fórum (mali by sme spraviť FAQ - rád sa podujmem pri príprave).

1, Dym sa neochladzuje len od vody, ale aj od kovového tela, preto čím dlhšie telo, tým dlhšie sa dýmček chladí.. Samozrejme vyššie fajky majú spravidla aj väčší vnútorný priemer trubky -> lahšie ťahanie.
2, Stabilita. Väčšie faje majú spravidla väčšie vázy, viac vody, celkovo sú ťažšie. Je rozdiel či optiahneš za hadicu na 25cm prdítku, ktoré k sebe pritiahneš ako psa, alebo 69nu, kde váza s vodou váži kilo, čo zacítiš, že ťaháš..
3, Korunky. Ja rád používam vortex a phunnel. Sú to korunky stavané na väčšie fajky. Vyzerá to jednak divne, keď na mikrofajku dáš korunku "velkú ako váza", naviac k malým fajám to aj tak nesedí aj napriek 10tim tesneniam.. Taktiež na stabilite ti nepridá, ak máš dole 2 deci vody a hore máš korunku, s tabakom ktorá váži 200g..

Takže rada na záver :
Ak to chceš velmi, ale fakt že velmi často prenášať a fajčiť "často jak cigarety" zober malú. Mysli ale na to, že treba na ňu dávať stále pozor, aby si neprekotil.
Ak chceš zlatý stred, čiže velmi dobre prenášanie, taktiež viac vody vo váze, neprekacujúcu sa faju, zober nejaký stred okolo 40cm až do tých 69 čo mám ja.. To je už asi strop. Ja ju síce stále nosím, ale väčšinou autom, a to má vlastnú cestovnú tašku na fajku, hadice, tabaky atď..
Ak chceš faju, ktorá už vyzerá fakt luxusne, do obývačky, ako kus nábytku, nikdy to nikam nebudeš brať, tak zober aj nad tých 70cm..

Byť tebou, zoberiem ten stred. Časom zistíš čo chceš. Či prenášať, alebo občas pofajkať v obývačke.. Tie stredy sa hodia na všetko. Takže 45cm a trochu viac možno..

Tolko by som na začiatok, ak budeš mať ďalšie otázky, kludne napíš, ale predtým používaj vyhladávanie. Veľa vecí sa tu už riešilo..
Píš radšej do fóra (vela ludí mi píše cez súkromné správy. Tým však ochudobňujú ostatných o možnosť prečítať si to, čo som im radil cez PMky..)
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MonkeyBudha » Pon Dec 20, 2010 12:17 am

Asi hodinu som hľadal a nenašiel som to :) Vyhľadávanie ma nenapadlo.Mal som od kamaráta za pár korún 25CM ale preadal som ju a chcem kúpiť 58CM.Takže dík za radu toto bolo jediné čo som nevedel
MonkeyBudha
Beginner
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned Dec 19, 2010 11:26 pm

Poslaťod wladas » Pon Dec 20, 2010 12:24 am

remus nesuhlasim ohladom presuvania fajky
mam topmark heavy 85cm a s prenasanim no problemo :-)
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Maki » Pon Dec 20, 2010 1:43 am

wladas: co sa chvalis vodarom ktore si odo mna odkukal? :D:D okrem toho je to trosku blby priklad kedze je rozoberatelna...

budha: precitaj si co pisal remus poriadne, je to pravda... a nauc sa necitovat prispevok hned nad tvojim... zneprehladnuje to forum

remus: FAQ je sice dobry napad ale je to zbytocne, pretoze to aj tak nikto nebude citat.... ak sa vsak na to podujmes kludne ti s tym pomozem
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod remus » Pon Dec 20, 2010 11:39 am

Maki neviem, ja by som do toho šiel.
Budú dlhé zimné večery.. Aj tak väčšina otázok tu je pekne vysvetlená, čiže by sme viac menej len "zhŕňali" obsah fóra..
Vyriešiť by sa to dalo klasicky, že by sa spravila jedna téma FAQ a v každej kategóri by bola pripnutá o vrch. Do nej by bol zákaz písať.. Resp. mohlo by sa do nej písať, čo treba pridať, ale po pridaní žiadaného by mod ten príspevok zmazal, takže by sa to udržalo prehľadné..

Chcelo by to ale vedieť, či tu je ešte nejaký admin / mod, alebo to už umrelo. A hlavne akú to tu má návštevnosť..
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod POtkan » Pon Dec 20, 2010 1:52 pm

admini tu su, minimalne 2 aktivni

rozmyslame nad tym co s ludmi typu pridem, nehladam a vytvaram temu
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod wladas » Pon Dec 20, 2010 3:53 pm

potkan hlavne robis zle to, ze ludi len upozornujes a sam dany problem nevyriesis (zle umiestnena tema, zly nazov, duplicita, atd)

bud to treba hned vyriesit/opravit a dotycneho upozornit
alebo to hned mazat a tiez upozornit
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod cibalko » Pon Dec 20, 2010 5:10 pm

Suhlas :D
cibalko
Beginner
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Str Sep 01, 2010 9:28 am
Bydlisko: Zilina

Poslaťod POtkan » Pon Dec 20, 2010 6:17 pm

napisal niekto, kto citoval zbytocne posledny prispevok

riesime tu vela veci, ale to co vymazeme, presunieme proste si nie vzdy vsimnes

osobne pisem casto tymto hriesnikom, no PM opat nevidis

cize sa neobavajte, problem nie su ludia ktorych upozornime (az na vynimocnych exotov), problem je v ludoch co sa zaregistruju a namiesto hladania sem supnu novu temu
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Uto Dec 21, 2010 8:14 am

Potkan, tak to sa dá riešiť - surovo, vymazaním témy.
Alebo potom lock, a odkaz do preberanej témy..

Ale zase - chce to niekoho (moda) kto spraví tú robotu, námahu a hriešnikovi šupne len link...
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod palkins » Pon Jan 03, 2011 7:23 pm

cawte mam dotaz nasel som 41 fajku bude to v pohode pretoze som cital ze pry malcyh obcas vtyhnes aj vodu tak nwm...fajku by som chcel mensiu sikovnu na prenasanie tak? pls radu
palkins
Beginner
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Nov 13, 2010 8:14 pm

fajka

Poslaťod MonkeyBudha » Pon Jan 03, 2011 8:00 pm

Remus písal vyššie 40-69 tak by to malo byť v pohode
K.U.S.H. Keeps us still high
Obrázok
MonkeyBudha
Beginner
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned Dec 19, 2010 11:26 pm

Poslaťod POtkan » Uto Jan 04, 2011 12:29 pm

ide o konstrukciu, ale malo by to byt v pohode
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod palkins » Sob Jan 08, 2011 3:06 pm

ok dakujem fajka ma presne 144...ale je to zancka KAYA co je to zac newete je to dobre?...je to z vodne-fajky.eu tak nwm :D no :D
palkins
Beginner
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Nov 13, 2010 8:14 pm

Ďalší

Späť na Neviete akú fajku kúpiť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron