AKU VODNU FAJKU KUPIT

Potrebujete poradiť pri kúpe fajky??

Moderátori: remus, wladas

AKU VODNU FAJKU KUPIT

Poslaťod martinpn » Pon Dec 20, 2010 2:07 pm

by remus


Milión krát omielaná téma..
Ale skúsim ti to zhrnúť ešte raz a naposledy asi pre toto fórum (mali by sme spraviť FAQ - rád sa podujmem pri príprave).

1, Dym sa neochladzuje len od vody, ale aj od kovového tela, preto čím dlhšie telo, tým dlhšie sa dýmček chladí.. Samozrejme vyššie fajky majú spravidla aj väčší vnútorný priemer trubky -> lahšie ťahanie.
2, Stabilita. Väčšie faje majú spravidla väčšie vázy, viac vody, celkovo sú ťažšie. Je rozdiel či optiahneš za hadicu na 25cm prdítku, ktoré k sebe pritiahneš ako psa, alebo 69nu, kde váza s vodou váži kilo, čo zacítiš, že ťaháš..
3, Korunky. Ja rád používam vortex a phunnel. Sú to korunky stavané na väčšie fajky. Vyzerá to jednak divne, keď na mikrofajku dáš korunku "velkú ako váza", naviac k malým fajám to aj tak nesedí aj napriek 10tim tesneniam.. Taktiež na stabilite ti nepridá, ak máš dole 2 deci vody a hore máš korunku, s tabakom ktorá váži 200g..

Takže rada na záver :
Ak to chceš velmi, ale fakt že velmi často prenášať a fajčiť "často jak cigarety" zober malú. Mysli ale na to, že treba na ňu dávať stále pozor, aby si neprekotil.
Ak chceš zlatý stred, čiže velmi dobre prenášanie, taktiež viac vody vo váze, neprekacujúcu sa faju, zober nejaký stred okolo 40cm až do tých 69 čo mám ja.. To je už asi strop. Ja ju síce stále nosím, ale väčšinou autom, a to má vlastnú cestovnú tašku na fajku, hadice, tabaky atď..
Ak chceš faju, ktorá už vyzerá fakt luxusne, do obývačky, ako kus nábytku, nikdy to nikam nebudeš brať, tak zober aj nad tých 70cm..

Byť tebou, zoberiem ten stred. Časom zistíš čo chceš. Či prenášať, alebo občas pofajkať v obývačke.. Tie stredy sa hodia na všetko. Takže 45cm a trochu viac možno..

Tolko by som na začiatok, ak budeš mať ďalšie otázky, kludne napíš, ale predtým používaj vyhladávanie. Veľa vecí sa tu už riešilo..
Píš radšej do fóra (vela ludí mi píše cez súkromné správy. Tým však ochudobňujú ostatných o možnosť prečítať si to, čo som im radil cez PMky..)
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Späť na Neviete akú fajku kúpiť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron