Pozor na kvalitu

Potrebujete poradiť pri kúpe fajky??

Moderátori: remus, wladas

Pozor na kvalitu

Poslaťod Myscho » Štv Aug 07, 2008 10:29 pm

Mozno ze pre niekoho to nebude nic nove ale pri kupe vodnej fajky treba davat pozor aj na kvalitu. Ako prve by sme si mali vsimnut z akeho materialu je fajka vyrobena. Na trhu su fajky ktore su vyrobene z menej kvalitnej ocele a tak sa nam moze stat ze po case zacnu korodovat. Dobru kvalitu spoznate podla hmotnosti kvalitnejsie telo vodnej fajky je tazsie ako u lacnejsich modelov. Dalsia vec ktoru by sme si mali vsimat su tesnenia. Stretol som sa z vodnou fajkou ktora nemala ani jedno tesnenie. Tak tesnenia by mali byt medzi telom fajky a vazou, medzi telom fajky a slauchom a medzi telom vazy a kotlom. Dalsia vec su dierky na spodku tela fajky takzave filtre. Cez ne prudi vzduch do hadice a nasledne do pluc. U lacnejsich modelov je tam 1 alebo 2 dierky u kvalitnejsich 4-8. Volaju sa filtre ale ci ozaj nejak filtruju dym neviem. Ale pocul som ze ked ich je viac tak mozme tahat viac dymu bez toho aby sme museli silno potahovat co ma niekedy za nasledky bolenie hlavy hlavne u zaciatocnikov alebo pri dlhsom fajceni. Samozrejme si treba pozriet aj samotne spracovanie vodnej fajky ci vsetko do seba zapada ci vaza nie je zo spodu kriva a podobne. To su zakladne veci ktore je potrebne si vsimat pri kupe novej fajky. Ak ma nieco este napadne tak neskor doplnim.
Nikdy nie je s peniazmi tak dobre ako je zle bez nich.
Myscho
Light
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Ned Máj 18, 2008 12:11 pm
Bydlisko: Kosice

Poslaťod POtkan » Pia Aug 08, 2008 8:15 am

z vlastnej skusenosti musim povedat ze tieto kriteria kvality neplatia vzdy, korozia ich obide ;-)
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Myscho » Pia Aug 08, 2008 4:02 pm

V podriadku nehadam sa. Su to len veci ktore som sa podozvedal ked som bol v Egypte. Chodili sme ku jednemu predavacovi skoro kazdy den na vodnu fajku a caj a rozpraval nam vsetko mozme o vodnych fajkach tak preto som to tu hodil.
Nikdy nie je s peniazmi tak dobre ako je zle bez nich.
Myscho
Light
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Ned Máj 18, 2008 12:11 pm
Bydlisko: Kosice


Späť na Neviete akú fajku kúpiť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron