Poraďte removi

Potrebujete poradiť pri kúpe fajky??

Moderátori: remus, wladas

Poraďte removi

Poslaťod remus » Uto Mar 17, 2009 7:35 pm

Nejdem ju kúpiť ihneď, a možno aj idem, ide v podstate o to, že potrebujem poradiť.
Momentálne mi najviac oku lahodí táto Aladin Fire 71 cm
http://vodne-fajky.eu/index.php?main_pa ... ucts_id=85
Moja otázka ale je, či nie je zbytočne veľká, lebo ja pofajčím aj doma, ale väčšinou chodím na párty a oslavy ako chodiaca vodná fajka. Taktiež na rôzne chaty s priateľmi atď... Alebo mám zobrať 58ku. Ten rozmer je v rozloženom stave nie ? To znamená, že transportná dl´žka je trochu menšia lebo dám dole korunku a vázu ?

Druhá otázka je ohľadom druhej hadice. Počul som o adaptéere, ktorý z poistného ventilu spraví konektor na hadicu. V tomto prípade ale treba upchávať druhú hadicu, keď prvý ťahá, takže použiteľné ale nie veľmi praktické. Niektoré fajky s 2mi hadicami majú napísané že majú samoupchávací mechanizmus. Pri týchto som si však poistný ventil vôbec nevšimol. Čiže keď si kúpim 2 hadicovú, tak absentuje poistný ventil, lebo je to automaticky upchaté ?

Neexistuje nejaký adaptér z poistného na hadicu, pričom by sa ale zachovalo upchávanie ? Ćiže by tam bola nejaká gulička ako v poistnom, dík za rady...
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mardy » Uto Mar 17, 2009 8:13 pm

Ja by som asi bral tu vacsiu. 2 hadicove uz nechcem nikdy, mame jednu taku a je to onicom. Ako si pisal, bud tahaju 2ja naraz, alebo jeden zapchava a obvykle sa na to zabudne a pod.
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod remus » Uto Mar 17, 2009 9:06 pm

Asi zoberiem 1 hadicovú spomínanú fire-ku, s tým, že 4 ľudí stíha obslúžiť aj 1 hadicová. A keby nás bolo mrte, dám nastavec -> jednu hadicu nehám ja a nech ostatní točia tú druhú :cha
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Uto Mar 17, 2009 9:22 pm

A čo si myslíte o objeme vázy ? Poprípade stabilnosť, som raz videl na youtube takú so strašne širokým spodkom, ale neviem ju nikde nájsť.

Poprípade nejaké skúsenosti s odolnosťou materiálu, alebo iný tip na dobrú faju.
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod cartman » Str Mar 18, 2009 9:10 am

Mardy píše:Ja by som asi bral tu vacsiu. 2 hadicove uz nechcem nikdy, mame jednu taku a je to onicom. Ako si pisal, bud tahaju 2ja naraz, alebo jeden zapchava a obvykle sa na to zabudne a pod.


Tak si mal nejaku starsi topmark. Ja mam doma 3 hadicovu aladinku a nemal som s tym problem, nikto nemusel nic drzat - samouzatvaraci ventil to riesil - dnes to ma vacsina viac hadicovych.
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod POtkan » Str Mar 18, 2009 10:00 am

s tymi aladinkami je to takto:

najprv vyjasnenie, aby sme tu neplietli pojmy
adapter - to do coho davas hadicu
ventil - ten 'vyfuk' s gulickou

pokial ma 1 hadicu tak v adapteri nie je gulicka, cize sa stane to co si pisal - 1 musi drzat, vzdy len ten 1

pokial ma aladinka uz priamo 2 3 4 hadice, tak su to vsetko tie odmontovatelne adaptery s gulickami

niekedy sa ale stale ne i normalny model s 1 hadicou ma ten lepsi adapter

ten najhorsi pripad ale poriesit nedokazes, tak to proste je, preto su aladinky relativne lacne i pri zachovali kvality

dlzka fajky je vo vascine shopov vyjadrena ako celkova vyska, cize realne je to skladnejsie

osobne by som siel skor do niecoho mensieho, neviem ci 2 hadice (ktore budes zaroven pouzivat) je idealne riesenie, osobne preferujem 1 hadicu uz len kvoli tomu ze viac tesneni/ventilov = viac problemov, ako i tazsie tahanie (musis najprv prefuknut gulicku spolutahaca)
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Str Mar 18, 2009 3:57 pm

Ešte táto prichádza do úvahy, ktorá je lešia ?
http://vodne-fajky.eu/index.php?main_pa ... ucts_id=33

A ešte 1 otázku mám. Originál poistný ventil sa dá odmontovať, dá sa aj adapter na hadicu ? V prípade, že by som zohnal adaptéry s guličkou, že by som to premenil.
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mardy » Str Mar 18, 2009 7:34 pm

cartman píše:
Mardy píše:Ja by som asi bral tu vacsiu. 2 hadicove uz nechcem nikdy, mame jednu taku a je to onicom. Ako si pisal, bud tahaju 2ja naraz, alebo jeden zapchava a obvykle sa na to zabudne a pod.


Tak si mal nejaku starsi topmark. Ja mam doma 3 hadicovu aladinku a nemal som s tym problem, nikto nemusel nic drzat - samouzatvaraci ventil to riesil - dnes to ma vacsina viac hadicovych.

Ja mam tu 2hadicovu z Egypta a je to dajaky sunt, to poviem rovno, dajak divne je pozvarana atd. Ale vtedy som do toho vobec nevidel a kupovali rodicia.
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod POtkan » Str Mar 18, 2009 7:47 pm

ten original adapter nedas dole
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Str Mar 18, 2009 7:51 pm

1,Tak teraz má silnú dilemu. A 2 hadicové majú poistný ventil ? Keď je už výrobcom spravená 2,3,4 hadicová, má to poistný ventil ?

2, Ako si to myslel, že pri 2 hadicových musíš najprv prefúknuť ventil svôjho spoluhuliča na druhej hadici ?
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod POtkan » Str Mar 18, 2009 10:12 pm

ano, 2 a viac hadicove maju vsade gulicky - ventil

myslel som to takto:
clovek 1 taha, gulicka 2 je na mieste - 'utesnena', ale gulicka 1 je hore
clovek 2 taha, gulicku 1 musi najprv 'prefuknut' k sebe, to znamena isty kratky cas kym sa gulicka dostane do polohy 'utesnena', cim teda potiahne i cast dymu z tej hadice (cim je dym 'starsi' tym horsie chyti)
zaroven ale clovek 2 musi prefuknut i svoju gulicku hore, aby vobec tahal

nie je to moc zle, ale proste ak to mas takto, tak sa ti v praxi tazsie taha pretoze ten pohyb guliciek nieco 'stoji'

mna osobne tieto veci irituju, preto pouzivam vzdy len 1 hadicu, pricom z daneho ventila vyberam gulicky, aby sa lahsie tahalo
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Štv Mar 19, 2009 5:42 am

oka dik ale nepochopil si. Myslim to tak, ze ci 2 hadicovky maju okrem 2 adapterov na hadicu s gulkou extra poistny? Alebo ked chces prefuknut, prefuknes cez kamaratovu hadicu.
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod POtkan » Štv Mar 19, 2009 10:47 am

nemaju extra dalsi ventil
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Pon Mar 23, 2009 12:22 pm

Tak ktorú ? Nomad alebo Fire ?
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod cartman » Pon Mar 23, 2009 1:48 pm

Tu ktora sa ti paci vacej ;)
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Ďalší

Späť na Neviete akú fajku kúpiť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron