Nová hadica

Všetko od výmyslu sveta

Moderátori: remus, wladas

Poslaťod matejced » Uto Aug 03, 2010 4:30 pm

chystam sa objednavat aj nahradne tesnenia, ... asi to bude tazko povedat, ze ci bude fungovat presne to jedno, co tam maju, co?
tesnenie
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod wladas » Uto Aug 03, 2010 4:54 pm

na 100% to neni, ale nevidim dovod preco nie
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod matejced » Uto Aug 03, 2010 5:00 pm

no tak ja to vyskusam :D ... vdaka za pomoc...
by the way - v e-shope pisu, ze zakaznici co si kupovali taky typ fajky ako ja (aj velkost, len farba nesedi) si tiez kupili tu hadicu ... neviem ci by niekto kupoval hadicu, ktoru by nepotreboval k tej fajke... ak to nebol risk :D
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod POtkan » Uto Aug 03, 2010 7:07 pm

s upchavanim je to ako pise wladas

co sa tyka tesnenia, zatial sa mi nestalo ze by pri kupe tohoto typu nebolo uz na hadici - to aladin tesnenie je priliz velke pre tieto cinske typy hadic
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod matejced » Uto Aug 03, 2010 7:54 pm

k tomu tesneniu - takze sa ho ani neoplati kupovat, ako nahradu, ak sa pokazi? ... a co tesnenie na korunku, co tam ponukaju? ...

tak... zaemailoval som k nim do obchodu a povedali, ze ta hadica sedi k tomu typu fajky, lenze je vypredana (pred posielanim e-mailu este nebola cedulka "vypredane" :-D ...) tak mi ponukli inu - hadicu Luxus (momentálne nie je dostupná v čiernej farbe :D)

[možno sa to zdá ako zbytočnosť, ale myslím že ak niekto použije hľadanie a vhodí správne slová, tak mu to pomôže :D ]
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod serverka » Uto Aug 03, 2010 8:38 pm

dva adaptery nekupuj ten jeden original do ktoreho ide hadica je napevno to nevymenis, ak ju chces mat ako 2hadicovu musis sa zmierit s tym ze tu jednu original budes musiet stale upchavat (pravdepodobne prstom :-) ) ked budes tahat z tej druhej doplnenej hadice
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Poslaťod matejced » Str Aug 04, 2010 6:34 am

tak vdaka, teraz uz tomu naprosto rozumiem...
a je to az taka otrava zapchavat prstom hadicu, ked ju uz treba zapchavat? :D mne to akoze vadit nevadi, lenze ked z nej mozu tahat viaceri, tak ci to nebude vadit im :D ... no jo .. .nevadi,
vdaka za objasnenie situacie :D
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

nova hadica

Poslaťod VF_amater » Ned Júl 24, 2011 10:52 pm

co poviete na tuto hadicu??
http://www../predaj/112/Hadica-Plastic-(170cm)/
na drahsiu ako namor nemam a chcem nieco premyvatelne.. fajcim par krat za mesiac, myslite ze bude tato stacit? vf zdar!:x:
VF_amater
Beginner
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned Júl 24, 2011 10:50 pm
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Mardy » Ned Júl 24, 2011 11:15 pm

Jaksi neverim, ze to bude premyvatelny slauch... Ale tym, ci je premyvatelny by som sa moc netrapil, bezne slauch vydrzi zhruba rok, potom z neho zacne ist moc bordelu a odporucal by som vymenu...
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod VF_amater » Ned Júl 24, 2011 11:25 pm

takze ju mozem smelo sem tam umyt vysusit a dokopy by sa nic nemalo stat?
VF_amater
Beginner
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned Júl 24, 2011 10:50 pm
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Mardy » Pon Júl 25, 2011 9:21 am

Tak ako stane sa, rychlejsie ti zdochne, ale vela ludi aj tuna z fora umyva aj bezne slauchy a moc to neriesia...
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod Merco » Pon Júl 25, 2011 10:51 am

Ja som hentakú hadicu používal pol roka kým mi prišla nammor ,po tom pol roku som ju umyl prvý krát a už z nej išla hrdza takže pol rok sa dožila :P
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod VF_amater » Pon Júl 25, 2011 10:59 am

ako casto si z nej fajcil? z coho vlasnte fajka zhrdzavie ked sa neumyva? z fajcenia? :)
VF_amater
Beginner
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned Júl 24, 2011 10:50 pm
Bydlisko: Žilina

Poslaťod remus » Pon Júl 25, 2011 12:12 pm

Fajka môže zhrdzavieť buď z toho že ju neumývaš - hneď vysvetlím prečo.
Stečená melasa v tele po dofajčení "zasychá" a pod ňo ostáva vlhko, jednoducho brajgel ktorý rozožiera tú trubku...

Druhá vec môže byť ak necháš fajku s vodou dlho stáť - jednak sa do vody dajú pliesne, a druhá vec je vzdušná vlhkosť ktorá je vo váze a začne ti faja ztoho hrdzavieť...

Čo sa hadíc týka, ako tu už kolegovia napísali. Jednak "samohrdzavenie" - keďže vlhký vzduch pri fajčení ťaháš, tá voda potom vnútri kondenzuje a hrdzavie to. Taktiež ohýbaním hadice začína pukať drôt a aj keď to nie je nutne hrdzavenie, tak začínajú z neho opadívať kúsočky.
Prepalachovanie neumývetelných hadíc tento proces len urýchli..

No a čo sa týka egyptských fajok, radšej som ticho. Raz jeden tipek sem hodil fotku rozrezanej lacnej hadice, kde by si neveril ale boli etikety z pepsicoly a kúsočky plechoviek.

Za seba ti ale poviem. Moju aladinku mám aj so 4 originál hadicami už asi 3 roky. Fajčí sa z toho povedzme raz za mesiac zo všetkých 4, keď dostanú poriadny náklad a doteraz nie sú hrdzavé ani nič z nich nepadá..
Je to ale aj o starostlivosti a manipulovaní s nimi. V zásade neobtáčam hadice okolo fajky ako v čajovni, maximálne 1 alebo 2 oblúky, aby mi nepraskali dróty a po dofajčení poriadne prefúknem a povesím na dvere, aby sa mi pekne narovnali :)
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod wladas » Pon Júl 25, 2011 3:41 pm

vyraz "premyvatelna" hadica vznikol hlavne koli hadiciam co boli z vnutra papierove
po preplachnuti sa papier rozmocil a dovidenia

preto sa drotovym casto hovori premyvatelne lebo vydrzia viacnasobne premytie ale aj tie potom umru

100% premyvatelne mas len nammor a ine v PODOBNEJ cenovej kategorii

@remus
hrdzave su na 100% len to nevidis, nepada ti z toho bordel len pretoze s nimi tak dobre zaobchadzas
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Príslušenstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron