Nová hadica

Všetko od výmyslu sveta

Moderátori: remus, wladas

Nová hadica

Poslaťod euphoria » Pon Feb 01, 2010 11:38 am

Dobrý deň mám jeden problém kúpil som si VF strednú so samoupchávacím mechanizmom asi (aladinka ) tie názvy fakt nepoznám :)...A z jednej hadice sa fakt ťažko ťahá z tej duhej pohoda...Môj brat sa hral na opravára s prepláchol ju vodou..asi je po hadici čo..?

Fajka má 2 hadice má 47 cm z nádobou...a chcel by som kúpiť nejaké hadice aké by ste mi odporučili..nejaké kvalitné..?

A akú dlhú čo zmení dĺža hadice ..? :)

ďakujm.
euphoria
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Feb 01, 2010 11:23 am

Poslaťod POtkan » Pon Feb 01, 2010 12:15 pm

ak je to Aladin tak hadica prezije, odporucam vysusit

problem ale moze byt aj v samoupchavacom mechanizme, cize precistit a skontolovat ci gulickam nieco nebrani v pohybe

na dlzke hadic moc nezalezi, pokial chces priemernu tak si zober kobru, alebo mitsubu dx, obe sa ti ale casom znicia, stoja +-10e

pokial chces lepsiu kvalitu, tak niekto tu spominal ze u nas zohnal Nammor hadicu, kde uz nie je problem s hrdzavym drotom - no kvalita nieco stoji +-25e
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod johnz » Pon Feb 01, 2010 12:25 pm

alebo urves z povodnych (hoci aj zhrdzavenych) hadic koncovky a nahradis celu hadicu silikonovymi hadickami (ja som kupil 5 metrov a spravil si 3 hadice) napriklad odtialto http://www.gumex.cz/hadicka-ze-silikono ... 14107.html -ja mam tusim priemer 10/14mm a obalis to povodnou kozenkou alebo obmotas vlnou;)
johnz
Beginner
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Uto Júl 28, 2009 5:20 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod fajočka » Pon Feb 01, 2010 12:44 pm

šak ja som to tak urobil koncovky som odrezal a napojil na gumovu hadicu a obmotal taky špagatom
fajočka
Light Star
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Ned Jan 10, 2010 1:38 am
Bydlisko: Nitra

Poslaťod euphoria » Pon Feb 01, 2010 12:47 pm

Ďiky za rady...ale ako som sa tak nato díval asi bude skôr problém v mechanizme...hadice kúpim nové diky za rady..ale všimol osm si že sa ťahá zle iba z jeden diery kde dám tu hadicu druhá ide v pohode ako to mám vyčistiť..? :)
euphoria
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Feb 01, 2010 11:23 am

Poslaťod fajočka » Pon Feb 01, 2010 1:07 pm

nalej tam ocot na niekolko hodín a potom preépláchni horúcou vodou
fajočka
Light Star
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Ned Jan 10, 2010 1:38 am
Bydlisko: Nitra

Poslaťod euphoria » Pon Feb 01, 2010 1:17 pm

A ako to mám utesniť..? všetky otvori mám zapchať..a nechať ho tam pár hodín..?
euphoria
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Feb 01, 2010 11:23 am

Poslaťod fajočka » Pon Feb 01, 2010 1:32 pm

podla toho čo ideš čistiť keď guličky tak ihc vyber a daj do nejakej mištičky z octom a telo by bolo tiež najlepšie nejako upchať a naliať ocot a nechať to a a na druhy deň prepalchnuť
fajočka
Light Star
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Ned Jan 10, 2010 1:38 am
Bydlisko: Nitra

Poslaťod euphoria » Pon Feb 01, 2010 2:09 pm

Diky fakt si mi pomohol :P Mám ešte jednu otázku mám aladinku a keď zatrasem telom akoby tam bol piesok alebo niečo rozbité..vo vnútri ak tam sú guličky alebo čo...? VF mám asi týždeň :)
euphoria
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Feb 01, 2010 11:23 am

Poslaťod POtkan » Pon Feb 01, 2010 2:16 pm

ked ju mas tyzden tak ti ocot nepomoze

to ze hrka je v pohode, mozes si pozret trubku ci je ok, ale este som nepocul o takom probleme s touto znackou
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Pon Feb 01, 2010 3:14 pm

Problem je v gulickach. Hadice su vporiadku.
Ja mam 4 hadicovku a z 3 sa taha fajne, z 1 tazsie. Som si z kamaratov robil asi pol roka srandu ze nevedia tahat, lebo na mna nikdy nevysiel ten adapter, co som este nevedel. Skusal som menit hadice atd...

Problem je ked sa pozries do toho adapteru na hadicu je tam gulicka a taky otvor, na ktorom sa ma gulicka nasat a vzduch ist okolo. Problem ale je, ze na niektorych gulicka presne zapadne a uz nie je dostatok miesta na priechod vzduchu.

Cize ak si kutil, co asi nie, odporucim ti prevrtat, zvacsit ten otvor.

Ak nie, tak mozes kupit ten rozsirovaci adapter, co z 1 hadicovej spravi viac, jednoducho to vymenis. Ale zas sa moze stat ze natrafis na taky, co sa bude tahat tazsie...
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod POtkan » Pon Feb 01, 2010 3:38 pm

alebo skor co zeleziarstva a kup inu velkost gulicky
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod euphoria » Pon Feb 01, 2010 3:47 pm

Urobiť večšiu dierku neni problém...Ale kde tá dierka čo ide rovno do tela ..? Tá pod tou guličkou tú mám zvečšiť..?...Lebo som sa práve díval a tú gulička tam presne zapadá :)


Ale najviac sa mi páči potkanov nápad..kúpiť o niečo menšiu guličku..:)
euphoria
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Feb 01, 2010 11:23 am

Poslaťod remus » Pon Feb 01, 2010 4:02 pm

Nie nie, zamysli sa nad patentom tej VF a hneď ti bude jasné.
Keď netaháš, gulička padne do dierky na tele. S tým nič nepotrebuješ robiť. Ale keď taháš, gulička "vzlietne" a musí sa o niečo zachytiť ,inak by si ju teoreticky mohol vdýchnuť cez hadicu. A to niečo o čo sa zachytáva. Treba tam spraviť väčšiu dieru. Ale nezabudni že ide o kompromis. Ak spravíš moc veľkú, gulička ti vletí do hadice, následne do plúc sa si v nemocnici :b Takže opatrne s tým.

A si si istá, že to nie je hadicou ? Skúšala si ich premeniť ?
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod euphoria » Pon Feb 01, 2010 4:12 pm

Hadice som premyl som chalan :DD..Ale stále nič asi bude najrozumnejšie kúpiť novú giličku lebo stou diekou nwm nehccem sa zabiť :D
euphoria
Beginner
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Feb 01, 2010 11:23 am

Ďalší

Späť na Príslušenstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron