Difúsor - Filter

Všetko od výmyslu sveta

Moderátori: remus, wladas

Poslaťod nZL » Sob Júl 11, 2009 1:38 am

No vyrobil som si difuzor z kindervajca :mrgreen: super tvar, presne sa na to hodi. Diery sa do toho spravia jednoducho - nahrejete maly klinec (idealne 1mm priemer) a potom poprepichujete jednu stranu kindervajca a trochu aj po stranach. S tym nazhavenym klincom to ide jak maslo, len treba spravit dost dier aby sa dobre tahalo, minimum by som dal 25 a viac jak 35 uz netreba takze 30 je idelane. Druhy konec prevrtate velkym vrtakom na priemer trochu mensi ako trubica VF, potom nazhavite klinec, prejdete s nim po tej diere v kindervajci nech sa trochu zvacsi a zmakne a hned to date na trubicu. Ja som to este upevnil paskou pre istotu. Dym bol ovela jemnejsi, som potiahol prvy krat a myslel som ze este ziadny dym nejde a pritom uz isiel, az ma to prekvapilo :D zvuk je tiez ovela lepsi, proste podla mna to je super :)
nZL
Medium
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Str Jún 10, 2009 7:55 pm
Bydlisko: Brussels (Belgium)

Poslaťod robci465365 » Pon Aug 17, 2009 5:52 pm

Mám to i ja:
výhody: zachytí viacej nečistôt, výraznejšia chuť tabaku, znižuje hlučnosť...
nevýhody: klasické bublotanie je úžasné, väčší nástavec mi nepasuje na VF, trošku to nasadzovanie je problematické ale dá sa.

Záver-nepoužívam.
robci465365
Light Star
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob Okt 25, 2008 10:08 am
Bydlisko: Zvolen Západ Tepličky

Poslaťod remus » Sob Apr 16, 2011 10:09 am

Je to tu staručká téma, ale ja to trocha vyzdvihnem a upnem, nech si to začiatočníci všimnú..
Svoj difuzor som kúpil k prvej "ozajstnej" vodničke.. Chvíľu som lamentoval ako to používať, ale nelutujem.

1, Zvuk fajky sa stíší, čo mi vyhovuje. Respektíve nerobí to taký zvuk, jak predtým jak keby strielal výfuk, ale také jemné pre uši príjemné bublanie..
2, Dym chutí lepšie, je taký jemnejší a krémovejší.. Niet sa čomu diviť - väčšia styčná plocha s vodou, dlhší čas styku s vodou = lepšie ochladenie = pocit jemnejšieho dymu, aj keď škodlivín v ňom môže byť rovnako..
3, Po čase sa mi to začalo farbiť, akoby od vody, také ožltnuté atď - používam už 2 roky stále ten istý..
4, PVC pachuť - asi prvé 2 fajkania, potom to zmizlo úplne.
5, Ad ťažšie ťahanie. Pre tých ktorým je jasné, prečo to tak je, nečítajte tento bod, pre tých ktorý nie sú fyziky až tak znalý, vysvetlím. Musí sa predsa ťažšie ťahať. Tie bubliny vzduchu treba nejako "rozbiť" na menšie, energia sa musí odniekal nabrať, a to práve silnejším, resp. mierne ťažším ťahaním (mne to nevadí - zvykol som si aj na kovové guličky v samoupchávacom mechanizme..)
6, Ťažšie nasadzovanie.. Aladinky sú vpoho, lebo majú rovný spodok. Tie faje, ktoré majú dole maticu alebo niečo iné (Khalil Mamoon), tak stačí ten difuzor trošku narezať v tej diere. Prípadne to nastrčiť raz, a už nedávať z trubky dole tú vrchnú časť, ale len tú spodnú

Toť moje skúsenosti.
Prišiel som, skúsil som, nelutujem a používam dodnes :)
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maki » Sob Apr 16, 2011 10:13 am

pekne zhrnutie, nemam co vytknut :) inak sfarbenie moze byt aj stekajucou melasou, aj vodou... kazdopadne na funkcii to neubera, aj ked som cital ze vraj to treba pravidelne menit, nepocitil som tu potrebu zatial...
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod remus » Sob Apr 16, 2011 10:24 am

Maki toto som sa dočítal aj ja, ale zdôvodnenie bolo, že v tom je nejaká chemikália / je to z takého plastu čo pohlcuje nikotín..
Avšak podla mňa to je drist, takže nemením to..

Stekajúca melasa, hej môže byť, to mi nenapadlo najprv :) Aj keď klasické korunky už skoro vôbec nepoužívam.. Lebo pri vlhšom tabaku (Al Fakher, Nakhla s melasou) sa mi hneď umastí tesnenie od melasy, a keď idem vymeniť náklad, už to nechce chytiť ani za nič. Skúšal som to aj utreť, nič.. Tesnenie už nedrží o fajku potom.. Musím to potom celé umyť mydlovou vodou tesnenie aj vrch faje, osušiť a až potom to zas drží..
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Príslušenstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron