Oblúbená korunka

Všetko od výmyslu sveta

Moderátori: remus, wladas

Oblúbená korunka

Klasická
3
9%
Phunnel
4
11%
Vortex
28
80%
 
Celkom hlasov : 35

Oblúbená korunka

Poslaťod remus » Sob Apr 16, 2011 10:29 am

Čisto zo zaujímavosti vytváram tento topic.
Vyberte v hlasovaní, aký je váš najoblúbenejší typ korunky, prípadne prečo ten a ten, a prečo zas nie iný uveďte do odpovede..
Poprípade ešte aký používate foil pattern, teda usporiadanie dierok, kolko alobalov atď..
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maki » Sob Apr 16, 2011 11:51 am

stale pouzivam klasicky mod bowl, ale vortex je konecne na ceste, potom sem napisem znova.... phunnel som nemal prilezitost este vyskusat vobec...

co sa tyka alobalu... pouzivam tvrdeny(ale nie grilovaci ani technicky, tie su uz hrube a nemal som s nimi take uspokojive vysledky) a 3 vrstvy (pri 2 vrstvach sa mi casto pripaloval tabak, pri 4 zasa slo slabo), kazda natocena lesklou stranou dolu, dierkovaci pattern - hrubsi spendlik alebo uzsia zicherka a zhruba 50 dierok v pravidelnych stvorcoch po celej ploche...

pre vysvetlenie... alobal neprekladam... odrolujem si z valceka zhruba 10 cm, odtrhnem, odrolujem dalsich 10cm, odtrhnem, tieto 2 kusy roztrhnem na polku a mam 4 kusky alobalu... 1 ide ako vystielka na korunku, spravim do nej dierky, nalozim tabak a ostatnymi 3 to zakryjem, napnem, spravim dierky, bum uhlik.... pride mi, ze to trosku lepsie drzi teplo v korunke a hlavne sa potom jednoduchsie a rychlejsie cisti, ked nieje zababrana cela od melasy a speceneho tabaku(proste zoberiem ten alobalovy obal cely a supnem ho do kosa a korunku maximalne vytriem vreckovkou a je ready to go)... bohuzial na vortexe to fungovat asi nebude, alebo s velkymi obtiazami...
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod remus » Sob Apr 16, 2011 12:22 pm

Nie, na vortexe to nebude fungovať, resp neskúšal som ale neviem si to ani predstaviť..
Každopádne, drvivá väčšina, vlastne všetky vortexy a phunelly čo som videl sú aj zvnútra glazúrované, takže až taký problém to nie je očistiť od najväčšej špiny..
Napriek tomu, musím uznať že môj vortex je už "zájdený" - proste je na ňom akoby pripečený taký povlak, nejde to dolu.. Raz som tú korunku asi deň lúhoval vo vode, a trocha zišlo, ale po ďalšom dofajčení bolo zasa, takže neriešim.

Mod bowl nepoužívam už takmer vôbec, z dôvodov ako som spomínal už v jednej téme. Keďže mám aladinu Lko, ktorá je hore dosť široká, tak tá originál korunka tam ledva drží pri dobrom tesnení (asi jedným centimetrom). Keď tesnenie navhlhne od a ušpiní sa od melasy, tak sa kĺže po fajke smerom nahor, neviem ako to vysvetliť :D Proste svojou pružnosťou sa stiahne a roluje po tej trubke kde sa dáva korunka nahor, korunka nechce vôbec chytiť potom. A iné mod bowly ako aladinovské som ešte nevidel v ponuke.

Čo sa alobalu týka, vždy používam 2 vrstvy takého hrubšieho. Nie ten uplne tenučký "jak vlas" čo sa roztrhne keď šponujem na korunku, ale ani nie ten najtvrdší grilák, ktorý sa skoro už láme..
Alobal dobre našponujem a dierkujem.

Pri vortexe dierky po vonkajšom obvode korunky, vzdialené asi na šírku palca. Potom trošku bližšie k stredu medzi každými dvoma vonkajšími spravím jednu. Potom najmenší krúžok zase medzi každými 2 strednými spravím dierku.. Celkovo sa to ale snažím držať čo najviac pri kraji aby mi ten tabak nahrievalo zboku a tým pádom prúdením vzduchu prehrievalo celý.. Tabaku dávam asi tak, že pod tie, resp. po dierky na komíne, možno trošku viac..

Pri mode, ak ho občas "naštartujem", dám tabaku asi 2-5 mm pod okraj korunky, opticky bez pravítka je to kúsok pod ten kruh, čo ide glazúra zvonka dovnútra korunky. Opäť 2 alobaly "šajny sajt daun" a asi 30 dierok, len tak odoka, aby boli trocha pravidelne, ale kade tade, žiadne krúžky, nič...

Na dierkovanie používam špendlík do korkovej nástenky, alebo po anglicky "push pin".
http://www.pachd.com/free-images/household-images/push-pin-01.jpg

Phunnel používam najmenej, keďže sa mi jeho filozofia až tak nepozdáva, a ide do toho strašne veľa tabaku.. Naviac kúrim väčšinou s kamarátmi, ktorí mi po tej hodine povedia, aby som zmenil príchuť, takže na to absolutne nevhodný phunnel. Použil som to v podstate raz na silvestra, čo som nabúchal tabakom Nakhla Peach a pridal melasu. Dal som 3 malé cocobrico, obhoreli.. Dal som ďalšie 3, dohoreli..
Po vybratí tabaku som zistil, že je takmer nedotknutý..
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Merco » Sob Apr 16, 2011 4:00 pm

Používam vortex mal som aj klasiku ale tú som dal spolužiakovi lebo jemu sa rozbila. Dierky dávam buď len pod uhlík (na 2 kocky cocobrico poprípade bambuča) alebo po celom a tri polky cocobrico kocky). Vrstvy dávam 3-4 podla toho kolko chcem aby to šlapalo, prekladacím štýlom (odtrhnete z alobalu a zložíte na polku).
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod POtkan » Sob Apr 16, 2011 9:26 pm

pouzivam uz dlho vortex

phunnel nebol zly, ale proste vortex je evolucia

momentalna zostava je:
aladin vortex, 2 vrstvy alobalu a medzi ne hlinikovy kruzok
spodny alobal - tenky - diery len po vnutornej strane kruzku
vrchny alobal - tvrdy grilovaci, diery len v strede, na husto v priemere 2-2.5cm zhruba (tento tvrdy neprehori a neroztrhne sa pri hustych dierach)

nakladanie - na spodok skor bordel, stonky hrube (oba vortexy zozeru dost tabaku), postupne hore potom lepsi tabak, pricom sa snazim mat hore ten najviac navhceny

viac mi vyhovovali starsie kaya vortexy, boli nizsie ... pad na zem to neprezil ;-)
Naposledy upravil POtkan dňa Sob Apr 16, 2011 9:34 pm, celkovo upravené 1
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod serverka » Sob Apr 16, 2011 9:31 pm

potkan pises jak kebyze si opity :-)

moja najoblubenejsia je ziadna, viac nehulim :-)
serverka
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:26 pm
Bydlisko: mam

Poslaťod Dali » Ned Apr 17, 2011 9:33 am

preco uz nehulis??? :D
aby som len nespamoval, phunel som nemal, ale tak porovnavat vortex a klasiku sa nedaa.. :) jednoznacne vortex :)
Dali
Light Star
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Sob Dec 11, 2010 12:02 pm
Bydlisko: Trstená

Poslaťod Flash » Ned Apr 17, 2011 2:23 pm

Ja pouzivam vortex, nakladam tak asi 3 mm pod okraj, kydnem nato 2 vrstvy alobalu prelozene, dierky kruzidlom alebo sparatkom do kruhu, 2x cocobrico alebo bamboocha, podla toho ci som vonku, a ide to jak ma.

Mod bowl pouzivam iba ked fajcim suchsie tabaky(cize velmi zriedka), alebo overpack atd.
Flash
Expert
 
Príspevky: 320
Registrovaný: Štv Sep 02, 2010 3:04 pm

Poslaťod wladas » Ned Apr 17, 2011 3:24 pm

tak vela? to uz prekryjes dierky v komine nie?
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod klasi » Pon Apr 25, 2011 6:58 pm

Flash píše:Ja pouzivam vortex, nakladam tak asi 3 mm pod okraj, kydnem nato 2 vrstvy alobalu prelozene, dierky kruzidlom alebo sparatkom do kruhu, 2x cocobrico alebo bamboocha, podla toho ci som vonku, a ide to jak ma.

Mod bowl pouzivam iba ked fajcim suchsie tabaky(cize velmi zriedka), alebo overpack atd.


2x cocobrico? a to nieje nejak vela? to mas tie take väcsie obdlznikove? ja mam tie a ja to este rozlamujem napoli a davam len polku
Naposledy upravil klasi dňa Pon Apr 25, 2011 7:39 pm, celkovo upravené 1
klasi
Beginner
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Apr 25, 2011 6:56 pm
Bydlisko: 189

Poslaťod wladas » Pon Apr 25, 2011 7:16 pm

nie, dve kocky tam dava
obdlznikove kokosaky su z 3Kg balenia
kockove z 1Kg
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod klasi » Pon Apr 25, 2011 7:38 pm

aha tak ja skusim dat jeden cely obdlznik, uvidime co to da :D ani neviem preco som vzdy daval len polku uhlika, uz mam len par kuskov v baleni
klasi
Beginner
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Apr 25, 2011 6:56 pm
Bydlisko: 189

Poslaťod wladas » Pon Apr 25, 2011 7:45 pm

na vortex treba urcite dve kocky alebo jeden obdlznik rozpolit a dat obydve casti
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Maki » Pon Apr 25, 2011 8:44 pm

cely imho nedavaj... mne sa osvecilo najviac(aspon na mod bowle) dat kvader na tretiny a pouzit 2 z nich...
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod Flash » Pon Apr 25, 2011 8:47 pm

Ano 2 kokosaky co je natom? Je to kocka z 1kg balenia.
Kvader podla mna neni dobry kocky su lepsie, rovnomernejsie hreju.
Flash
Expert
 
Príspevky: 320
Registrovaný: Štv Sep 02, 2010 3:04 pm

Ďalší

Späť na Príslušenstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron