problém s ventilom

Ako na to aby všetko fungovalo ako má :-)

Moderátori: remus, wladas

problém s ventilom

Poslaťod Filip » Ned Apr 17, 2011 4:32 pm

Pri fajčení vodnej fajky mi uniká vzduch cez ventil, napriek tomu, že ventil je zatiahnutý na doraz k závitu. Vzduch stadiaľ uniká veľmi výrazne, pri ťahaní fajka vôbec nebuble, iba počuť unikajúci vzduch cez ventil. Fajku som vždy zložil v súlade s videami alebo rôznymi návodmi. Pokiaľ ventil odšrobujem zo závitu a pritlačím na závit prst, vzduch z fajky neuniká, domnievam sa, že „ ide tak ako by mala“. Tento problém mám od zakúpenia vodnej fajky. Mimochodom vodná fajka bola zakúpená v Egypte pred viac ako deviatimi mesiacmi. Tento problém som zatiaľ vyriešil čisto po domácky. Do ventilu som natlačil hygienickú vreckovku. Po tomto vyriešení fajka „funguje“. Domnievam sa, že toto riešenie nie je v súlade s kostolným poriadkom, chcel by som tento problém natrvalo odstrániť, preto by som chcel zakúpiť nový ventil. Avšak neviem či všetky ventily sú rovnaké a pasujú na všetky fajky bez rozdielu, neviem či majú rovnaký priemer, prípadne či v mojom ventile nechýba nejaká súčiastka ktorá rieši tento problém.
Ventil ktorý je teraz na fajke má vnútorný priemer 0.9cm (deväť milimetrov) V jednom internetovom obchode sa mi poradilo nájsť ventil s priemerom jedného cm. Nie som si istý, že ventil bude pasovať na moju vodnú fajku. Myslím si, že nie. Urobí tam jeden milimeter rozdiel a odstráni môj problém ?
Toto je môj prvý príspevok do tohto fóra. Dúfam, že svoj problém som vložil do správnej kolónky a opísal ho čo najpresnejšie, najzrozumiteľnejšie Ak som založil tému ktorá je obsahom podobná už založenej téme, za vzniknuté opakovanie tém sa ospravedlňujem. Za zodpovedanie a vyriešenie mojich otázok Vám ďakujem.
Filip
Beginner
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned Apr 17, 2011 7:46 am
Bydlisko: Podhájska (okres Nové Zámky)

Poslaťod Dali » Ned Apr 17, 2011 5:25 pm

máš tam guľôčku? :smoke:
Dali
Light Star
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Sob Dec 11, 2010 12:02 pm
Bydlisko: Trstená

Poslaťod Filip » Ned Apr 17, 2011 8:14 pm

Nie nemám. Od výroby teda od vtedy ako som si ju doviezol tam žiadna guľôčka nebola. Nieje ani vypadnutá v transportnom púzdre vodnej fajky. Je to výrobná vada či fajka je ináč riešená ?
Filip
Beginner
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned Apr 17, 2011 7:46 am
Bydlisko: Podhájska (okres Nové Zámky)

Poslaťod Mardy » Ned Apr 17, 2011 8:20 pm

Bohvie :lol: skoc do zeleziarstva, mali by tam mat nejake gulicky do lozisk (alebo z lozisk :mrgreen: ), povies priemer a mal by si pochodit :x:
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod remus » Ned Apr 17, 2011 8:24 pm

A ako to ma tesniť, keď tam neni gulička.
Jasné že chýba.
To je viachadicová, alebo cez ten "poistný" ventil..
Každopásne gulička musí byť.
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod wladas » Ned Apr 17, 2011 8:37 pm

chcelo by to foto
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Dali » Pon Apr 18, 2011 10:52 am

ja pouzivam gulicku z detskych gulickovych pistoli tu orandzovu a nie je problem :) ale skus to odfotit, pofotit
Dali
Light Star
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Sob Dec 11, 2010 12:02 pm
Bydlisko: Trstená

Poslaťod Mardy » Pon Apr 18, 2011 11:56 am

Pise, ze vnutorny priemer je 9mm, bbcko ma 6mm... :rol:
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod wladas » Pon Apr 18, 2011 12:11 pm

zavit ma 9mm ale diera je mensia
aj ked je pravda ze napr na moju Myu je bbcko male
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod Mardy » Pon Apr 18, 2011 2:15 pm

Aj tak, neviem, neviem, ci by zavit zabral az 3mm...
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod Merco » Pon Apr 18, 2011 2:48 pm

V obchode s bicyklami si vypýtaj od predavača/čky guličku do ložiska alebo si ju niekde zožeň. Mne ju dal kamoš a tesní to eňo ňuňo :x:
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod Filip » Pon Apr 18, 2011 6:16 pm

Ďakujem Vám všetkým za príspevky. Zadovážim si guľôčku do ložiska, mám tu ešte nejaká bb-čka od TM, GnG.. V sobotu vyskúšam aj bb-čko aj to ložisko. Potom Vám dám vedieť či sa problém odstránil, alebo či tá fajka stále stagnuje.
Filip
Beginner
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned Apr 17, 2011 7:46 am
Bydlisko: Podhájska (okres Nové Zámky)

Poslaťod Filip » Str Apr 20, 2011 6:04 pm

Takže problém je vyriešený. Vyriešil som tento problém s guľôčkou do ložiska priemerom 6.4mm, fajka ide tak ako sa patrí. Ďakujem tým ktorí prispeli a pomohli mi vyriešiť tento problém.
Filip
Beginner
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned Apr 17, 2011 7:46 am
Bydlisko: Podhájska (okres Nové Zámky)


Späť na Máte problém so svojou SHISHOU

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron