Korunka z rady Aladin Evolution - problém so zarabaním

Ako na to aby všetko fungovalo ako má :-)

Moderátori: remus, wladas

Korunka z rady Aladin Evolution - problém so zarabaním

Poslaťod lll123 » Pon Máj 02, 2011 10:04 pm

Zdravím,
nedávno som si obstaral novú fajku. Je to Aladin rada Evolution (Retro S), na ktorej je original dodávaná takáto korunka:

http://www.shisha-wasserpfeife.com/Alad ... lau-7-cm_1

Fajku som skúšal zarobiť asi 3 krát a ani raz sa mi to nepodarilo podľa mojich predstáv.
Predtým som mal maličku fajku z Tunisu, s ktorou som nemal väčšie problémy, a to som ani nevedel o zarábani fajky to čo som sa dozvedel prednedávnom na tomto fóre.

Teraz je však problém, že sa mi tabak lepí neustále na alobal a potom sa prepaluje. Myslím že do tej korunky sa ho zmestí relatívne málo, a aj tak sa pripaluje, aj keď sa snažím o dostatočnú medzeru medzi alobalom a tabakom. Dým je dosť riedky a chuť tiež nič moc - rozumej žiadna, akurát cítiť vôňu keď dym vyfúknem . Kým ju rozťhám strašne sa mi točí hlava. POužíval som RZU, ale aj cocobrico.

Použil som Grilovací alobal 1 aj 2 vrstvy.

Čo sa týka tabakov tak som dával Nakhla Vanilka a trochu mäty do toho ( tú mätu aj bolo cítiť).

Máte niekto skúsenosti s takouto korunkou ( resp. fajkou)? Myslíte že problém môže byť v korunke,alebo skôr robím chybu niekde ja ? Poprípade iný problém ?
lll123
Beginner
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 02, 2011 9:52 pm

Poslaťod remus » Uto Máj 03, 2011 7:48 am

//EDIT : Sorry, predtým mi nenačítalo obrázok vnútra tej korunky !
Naposledy upravil remus dňa Uto Máj 03, 2011 9:40 am, celkovo upravené 1
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lll123 » Uto Máj 03, 2011 8:31 am

remus píše:Používaj hladanie, je tu o tom hafo.
Nejaký mod, pls LOCK !!


Chcel by som skôr vedieť názor na túto korunku, o tom ako zarábať fajku som si tu už prečítal veľa.
lll123
Beginner
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 02, 2011 9:52 pm

Poslaťod remus » Uto Máj 03, 2011 9:29 am

Potom sa ospravedlňujem, nevšimol som si detajl toho stredu..
Skús tam dať toho tabaku menej, aby keď sa ti prehne alobal, tabak nezačal horieť..
A 3 grilovacie sú uplne zbytočné podla mňa..

Aj tak časom zistíš, že je to úplne jedno. Ak dáš viac tabaku, viac alobalu atď..
Ja ale už jedno do akej korunky dám vždy tolko, aby sa pri miernom prehnutí nezačalo páliť. Používam len 1 vrstvu takého tvrdšieho alobalu a diery hocako.
Celé je to potom o heat-managemente. Najprv keď rozťahuješ, dáš tarbuš aby sa chytrejšie nahriala korunka. Keď už vidíš vo váze dym a začínaš cítiť poriadne chuť, že ochvílu bude horieť tak dáš tarbuš dole...
No a potom už len posúvaš uhlíky po korunke. Ak to ide "moc silno" tak ich dáš aby viac trčali von z korunky. Ak slabne, dáš väčšiu časť uhlíka cez korunku...

Osvedčená rada neexistuje. Ja som robil presne podla návodov aké mi tu odporúčali a nikdy to nešlo dobre..
Proste chce to čas. Postupom si vypracuješ skillz a už zacítiš aj mierne pripalovanie, čo bude pre teba signál pootočiť uhlíky..
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lll123 » Uto Máj 03, 2011 12:26 pm

nič sa nestalo, ďakujem za odpoveď.
Budem skúšať ;)

Myslíš/te že sa oplatí "investovať" do korunky Vortex ? vidím v popise že ju máš. Je nejaký značný rozdiel v kvalite fajčenia oproti korunke predávanej original s fajkou ?
lll123
Beginner
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 02, 2011 9:52 pm

Poslaťod wladas » Uto Máj 03, 2011 1:06 pm

urcite sa oplati ju kupit
a hlavne sa oplati naucit pouzivat tlacitko hladat, myslim ze funguje dobre :-)
http://vodne-fajky.sk/viewtopic.php?t=1184
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod POtkan » Uto Máj 03, 2011 1:34 pm

tato tema tu uz bola, teda bolo to o porovnani tejto korunky a vortexu

kup si nieco ine, hocico ;-), toto vidim ako korunku pre zaciatocnikov, mala kapacita tabaku znamena ze 1RZU 33mm postacuje na tych 20-30 minut

samozrejme chyba bude aj v sposobe pripravy, treba vzdy rozmyslat nad tym aby teply vzduch presiel cez co najviac tabaku, to znamena ze diery v strede su zle, sitko este horsie, idealne bude asi diery po obvode uhlika dat, este lepsie kruzkova metoda...
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lll123 » Uto Máj 03, 2011 2:13 pm

Vďaka, kúpim ten Vortex.

No keď som uvažoval o prúdení tepla cez tabak tak som spravil asi niečo také, že uhlík sm položil presne na stred čiže v tomto prípade nad "vypuklinu" v korunke a pod uhlík som aj spravil maličké diery, a pár aj po okrajoch ( len nejakých 5 - 6) - ciel bol že teplo bude prúdiť po tej "vypukline cez tabak a potom do dierok korunky ( pre pochopenie treba pozrieť obrázok korunky )

FAJKA: ALADIN RETRO S EVOLUTION
ďalej som prišiel na, podľa mňa, nedostatok tela resp. nádoby na vody tejto fajky. Nádoba je zospodu široká ale potom sa zučuje až do tenkého hrdla...stým, že keď telo fajky zasuniem dnu trubka siaha podľa môjho názoru príliš vysoko v tej nádobe ( keď naplním vodu aby bola aspoň 3 cm ponorená tak voda po hrdle špliecha hore ( čiže v podstate tam nieje miesto na hromadenie dymu lebo ho " zmýva voda" ( i keď sa mi ešte nestalo že by som ju nasal, tesnenie okolo hadice je vlhke a aj koniec hadice keď ju vyberiem) - u mojej menšej staršej fajky kovová trubka tela siahala skoro až úplne na dno ( bola tam len 5 mm ,aj menej, medzera). Aký vplyv môže mať toto na fajčenie ?
lll123
Beginner
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 02, 2011 9:52 pm

Poslaťod remus » Uto Máj 03, 2011 3:08 pm

To je blbosť. Je uplne jedno či máš vela alebo málo vody.
Jediný rozdiel je v tom či sa ti bude ťažšie ťahať alebo nie.
Aj tak dym prechádza cez vodu, tak aké zmývanie dymu :D..

Vortex sa ti určite oplatí, ja už iné korunky ani nepoužívam. Občas klasickú mya na nakhlu ale inak vôbec..

Ale o iných korunkách a skúsenosťami s nimi už naozaj v inej téme..
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod POtkan » Uto Máj 03, 2011 3:10 pm

3cm ponor je moc na takuto malu fajku, staci ti 1.5cm v pohode, ak ti nestaci tak si kup silikonovy hadicku a nadpoj to (nie PVC)

teoreticky aj difuzor pomoze, nebude to tolko bublat

vortex uznavam a pouzivam, ale mysli na to ze priprava vortexu je tiez narocnejsia, kedze mas rovnaky problem ako pri tejto korunke, tj vzduch skor po okrajoch nasavat aby presiel k stredu
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lll123 » Uto Máj 03, 2011 11:48 pm

prišiel som na problém, ktorý spôsoboval málo dymu, riedky dym a všetko stým spojené. Nebolo to zlým "zarobením" fajky, ale netesnosťou.

U tohto typu fajky sa je na tele fajky závit ktorým sa dá odmontovať časť fajky na ktorej je ventil a nástavec na hadicu. Práve tento spoj bol problém ..objavil som to tak že som fúkal do hadice a všímal si odkiaľ vychádza dym. Takže tento spoj je treba utesniť (asi najlepšie bude dať na závit tenkú teflónovú pásku a cez ňu klasicky našróbovať). Treby si dať pozor aj na správne naštrobovanie samotného tela fajky do vázy ( tam je to OK po tom čo sa to dobre utiahne )

Toť rada pre prípadných majiteľov fajok z rady Aladin Evolution ( aj keď toto je možno problém len môjho kusu )
lll123
Beginner
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 02, 2011 9:52 pm

Poslaťod POtkan » Str Máj 04, 2011 1:14 pm

ak som pochopil spravne obrazky, lepsie by bolo tesnenie, teda rozhodne trvacnejsie, su firmy kde ti predaju tesnenia hocijakeho rozmeru aj pre vyssiu tepelnu zataz
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod wladas » Str Máj 04, 2011 2:17 pm

potkan vedel si by prezradit nazov tej firmy?
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod POtkan » Str Máj 04, 2011 3:06 pm

tesnenia.sk

kup hlavne rozne velkosti nech testujes, bolo to dost lacne
tie na vyssie teploty boli bielej farby co si spominam
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod wladas » Str Máj 04, 2011 3:12 pm

na topmark heavy by sa hodili
nemusel by som sa piplat s teflonovou paskou

co moze stat take tesnenie? cca? mas s nimi skusenosti?
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Ďalší

Späť na Máte problém so svojou SHISHOU

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron