Tabak po dohorení

Ako na to aby všetko fungovalo ako má :-)

Moderátori: remus, wladas

Tabak po dohorení

Poslaťod remus » Ned Apr 26, 2009 8:40 pm

Zdar, mám novú vodnicu, nové možnosti a preto aj veľa nových otázok.
Chcel by som sa spýtať, ako má vyzerať tabak po dohorení. Lebo momentálne na tú štandarnú korunku aladinkovskú dám 2 kocky plne napálených cocobrico. Tak napálených, že 10 sekúnd počkám, potiahnem a ide dym. Ide, ale taký slabši aj po čase. Respektíve taký stredne hustý. Fajal som Nakhla Two Apples.
Potom ale že skúsime trochu podkúriť, tak som zakryl tarbušom, normálne ma začalo dusiť jaké husté to bolo. Mal som pocit že ťahám niečo kyslé, čo bolo asi dôkazom toho, že sa mi to už začalo páliť. Ale dym hustý a biely jak mléko - doslova. Môže byť aj videjo, jak chcete. :cha
No ale po pár minútach takéhoto fajkania, s tarbušom to začalo byť strašne kyslé pri ťahaní, z tabaku sa vytratila chuť, cítiť bolo už len akoby čisté uhlie. Tak som zahasil a rozobral korunku.

Tabak bol spečený, v 1 kuse mi to ostalo, nalepené na alobal. Normálne jak spálené. Nie na popol jak cigoška keď horí, ale čierne, zosušené. Má to tak vyzerať, či nie ? Alebo má byť ešte vlhký po dofajkaní ?
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mardy » Ned Apr 26, 2009 8:55 pm

Mne takto zvykne skoncit tabak po kazdom fajceni :lol: A to davam 1 RZU :lol:
S vodnou fajkou som sa po prvy krat stretol v Egypte, a odvtedy som vyznavac kultu vodnych fajok :D Minä puhun vähän suomea :)
Mardy
SHISHA KING
 
Príspevky: 537
Registrovaný: Pia Okt 31, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Kysak/Brno

Poslaťod remus » Ned Apr 26, 2009 9:07 pm

Neviem, fakt mám problém s tým nakladaním. Nehodíte mi niekto fotku ako vyzerá vaša korunka tesne pred prekytím alobalom ? Lebo ja som dal dosť málo toho tabaku, ešte aj vzduch bol v ňom úplne voľný, vobec neutláčal. A keď som pozrel na korunku, tak najmenej 3 milimetre pod vrchom bol tabak. Alebo je to úplne normálne ? A horenie tabaku je niečo iné, ešte horšie :cha
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zany » Ned Apr 26, 2009 9:39 pm

tiez som prednedavnom dymil dvajabka :) a takisto po odkryti to bolo vsetko v celku, specene na alobale...btw. tiez mam kotlik od aladina
zany
Beginner
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Str Mar 25, 2009 3:12 pm
Bydlisko: Bardejov

Poslaťod cartman » Pon Apr 27, 2009 7:24 am

2kocky kokosaku + tarbus naraz je megapicivela. uplne ti staci 1 ks kokosaku a z casu na cas tarbus v ramci regulovania teploty.

Tebe sa jednoznacne prepalil tabak (zhorel).

Osobne aj na 1 ks kokosaku pouzivam kruzkovu metodu.
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod remus » Pon Apr 27, 2009 12:27 pm

cartman píše:2kocky kokosaku + tarbus naraz je megapicivela. uplne ti staci 1 ks kokosaku a z casu na cas tarbus v ramci regulovania teploty.

Tebe sa jednoznacne prepalil tabak (zhorel).

Osobne aj na 1 ks kokosaku pouzivam kruzkovu metodu.

Tak tie kokosáky málo rozpalujem asi. Neviem, po oklepaní a fajaní úplne svietili tie kocky ako som ťahal. Ale dym išiel tak stredne. Mal som dierky po celom alobale a moc, nie je to veĺa ?

Čiže to kyslé v hrdle, ústach je už znak prepalovania tabáčku hej ?
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tomo-boss » Pon Apr 27, 2009 1:43 pm

ano znamena to ze prilis velke teplo ide cez tabak, a preto tabak troska tlie - a to je ten kysly smrad
..:: just keep smoking ::..
tomo-boss
Medium Professional
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Sob Mar 29, 2008 3:32 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Poslaťod nZL » Uto Jún 23, 2009 4:40 pm

Cus, ked mi dohori fajka tak ten tabak je navrchu cierny - zosuverny lenze pod tou vrstvou je ten tabak normalny, ma normalnu farbu aj vonu. Ma to tak byt alebo to ma prehoret cele? Pouzivam 2RZU a ked dohoria tak neviem ci je dobry napad tam davat dalsie ked uz je ten tabak prehoreny. Kotol ma 7.5cm priemer a 1.5 hlbku
nZL
Medium
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Str Jún 10, 2009 7:55 pm
Bydlisko: Brussels (Belgium)

Poslaťod Maki » Uto Jún 23, 2009 5:21 pm

to je velky kotol... ak tak pocas fajcenie ten tabak otoc alebo prehrab, nech ti prehori pekne rovnomerne.... takto je to skoda a dalsie uhliky je skoda davat, uz tak dobru chut ako na zaciatku mat nebudes, ak s tym tabakom nieco nespravis
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Poslaťod zany » Uto Jún 23, 2009 7:20 pm

mne sa to sem tam tiez stava, potom poodelujem ten spaleny tabak pridam tam dalsi a pokracujem znova :)
zany
Beginner
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Str Mar 25, 2009 3:12 pm
Bydlisko: Bardejov

Poslaťod kemci » Uto Jún 23, 2009 7:47 pm

pri RZUckach zvyknem pretocit tabak (lebo hore sa splai dole ne) tabak sa nesmie dotykat alobalu (alebo sitka to pozuivam ja) a 2 kokosaky su strasne moc :D ja davam jeden ale rozplaujem ho tak ze ho hodim do krbu
Enjoy!
kemci
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 10:10 pm
Bydlisko: Bratislava, DNV, Slovakia

Poslaťod POtkan » Uto Jún 23, 2009 9:49 pm

pokial dohulim normalne do konca, tak je tabak tiez len 1 tvrdy cierny kus, cize je to v pohode
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Uto Jún 30, 2009 8:40 pm

Teraz konecne som zacal fajcit jak treba :] Je to zosuverene, cierne ale nie specene na placku. Proste pomaly ten tabak vysycha, a nakoniec tie listocky ide oddelit.
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mefkoko » Štv Dec 17, 2009 9:57 pm

hosi ako predist tomu aby sa mi nepriliepal tabak o alobal???? nevem ci nabijam kotol moc alebo ja neviem cvo .........
Mefkoko
Beginner
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Dec 15, 2009 10:31 pm
Bydlisko: RAJEC

Poslaťod David091 » Pia Dec 18, 2009 3:12 pm

jasne ze nabijas velmi ked sa ti dotyka....daj menej...az tolko ze sa ti to fakt bude zdat malo ale musis to dat dost pod uroven....a alobal mozes kludne dat aj 4 vrstvy ked mas ten co je tenky ako vlas
cize daj menej tabaku a kup poriadny "heavy duty" alobal :cha
David091
Medium
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 9:09 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Máte problém so svojou SHISHOU

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron