Shisha Burner 2 - nehorí tak ako by mal

Ako na to aby všetko fungovalo ako má :-)

Moderátori: remus, wladas

Shisha Burner 2 - nehorí tak ako by mal

Poslaťod remus » Uto Máj 05, 2009 3:53 pm

Obrázok
Zdravim.
Pred asi pol rokom som kupil tuto srandu za asi 400 sk. Vraj je to urcene na zapalovanie Coco-brico v nudzovych pripadoch, respektive na dobre prepalenie RZU. Naplnili mi to v obchode, kedze to bolo prazdne. Dosiel som domov, ze rozpalim uhlik kokosak. Mi to na to jedno naplnenie vydrzalo asi 5 minut v kuse horiet na strednom az maximalnom plameni. Aj ked 5 minut je obdivuhodne. Som si povedal ze asi nie je do plna. Tak so mna dalsi den kupil nejaky plyn do zapalovacov. Vtedy som sa trt vyznal, a dnes uz viem ze to bol asi plyn do tych klasickych na cigarety za 5 sk, co nie su tryskove.
Naplnil som to asi 5 krat, ale vzdy to vydrzalo maximalne 30 sekund. Pri plnom plameni. Pri nizkom neslo ani zapalit. Len fucal plyn ztade, skrtlo ale nic.

Tak som zamieril do smokeshopu a poveadli ze mam kupit UNILITE do tryskovych zapikov. Som to zobral, ta ne ? Naplnil a nic sa nezmenilo. Na nizkom plameni sa to stale nechce rozhoriet. Na vysokom to vydrzi dost malo. Maximalne minutu. Za jeden vecer som to asi 3 krat naplnil tym UNILITEom. A to som zapalil par ludom cigaretku, dake kubanske mini, 2 RZU, a 1 dominikansku cigaru. Proste nic.

A moj druhy problem je, ze tam zhora ked kuknete je taka tryska. Stale sa mi vysrobovava / vykruca a zacne sa to kyvat. Tak vzdy do trysku pichen vidlicku a zatocim naspat.

Robi to aj vam ? Ako plnit konkretne tento zapalovac, respektive ako sa plnia ine/tryskove zapalovace ? Tak aby to aj vydrzalo. Vzdy som si myslel ze ludia co to nevedia naplnit su kkti. Sak co je na tom, ze prilozim flasku plniacu a je. Ale nejak mi nejde. Dikz za rady.
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod NefroniK » Uto Máj 05, 2009 5:26 pm

Tak je take vseobecbe pravidlo ako plnit viacmenej vsetky plniace zapalovace (okrem benzinovych).

1. to co plnis musis mat dole hlavou, aj ten plyn z ktoreho plnis, aby to ako keby "pretieklo" dole (ten plyn je stlaceny a je kvapalny) - to moze byt jeden problem preco ti to hori tak kratko, ked to plnis smerom dohora
2. neplni sa tak, ze to zatlacis k sebe a cakas, ale viac krat asi po 1 az 2 sekundy maximalne, ja osobne asi po pol sekundy az sekundu.

Podla toho co pises ze kratko vydrzi tak to moze byt kvoli tomu bodu 1, ale ak to tak robis tak to neber nijak ze si o tebe myslim nieco zle, ze to nevies :) Ak si to este predtym nerobil, je to normalne ;)

Vela stastia :S
NefroniK
Light Star
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Uto Apr 14, 2009 8:51 pm
Bydlisko: Praha - Košice

Re: Shisha Burner 2 - nehorí tak ako by mal

Poslaťod cartman » Str Máj 06, 2009 9:46 am

remus píše:A moj druhy problem je, ze tam zhora ked kuknete je taka tryska. Stale sa mi vysrobovava / vykruca a zacne sa to kyvat. Tak vzdy do trysku pichen vidlicku a zatocim naspat.


Toto je dovod preco sa to nemusi vzdy zapalovat. Totiz ta kovova vec zabranuje preskocit iskre tam kam by mala. Viem to lebo sa mi to stalo. Ja uz mam druhy takyto lebo prvy som si rozbil prave pri zasrobovani tej veci, nesroboval som priamo ten kov ale tou castou kde je pruzina, tym som si odfajcil hadicku ktora je vo vnutry. Pri tomto druhom zapalovaci sa mi to tusim uz neodsrobuvava.

Ja mam ten zapalovac a nestazujem si. To ze to zere plyn je normalne. Skor to bude asi sposobom naplnovania alebo niekde ti to netesni.

Ja som to tiez raz naopak naplnoval ze som mal zapalovac hore :)

Drzim to tam zatlacene dlhsie nez 1-2 sekundy(ak si tym nemyslel dobu cakania), to by trvalo mrte dlho kym by som to naplnil.
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod remus » Str Máj 06, 2009 12:27 pm

Ouki a kolko krat opakujes ten proces pridrzania na 2 sekundy ? Respektive ako vies ze je uz plny.
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Shisha Burner 2 - nehorí tak ako by mal

Poslaťod NefroniK » Str Máj 06, 2009 1:18 pm

cartman píše:Drzim to tam zatlacene dlhsie nez 1-2 sekundy(ak si tym nemyslel dobu cakania), to by trvalo mrte dlho kym by som to naplnil.


Nie nemyslel som tym dobu cakania ale dobu plnenia. Zatlacis na sekundu, uvolnis a hned mozes zatlacit zas. Tak by sa mali spravne plnit zapalovace plynom.


Ci je plny zistis tak, ze ti tam proste uz nic nejde, resp. ti moze trosku strieknut okolo, alebo budes pocut ze uz to tak nesyci ako ked to plnis.
NefroniK
Light Star
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Uto Apr 14, 2009 8:51 pm
Bydlisko: Praha - Košice

Poslaťod remus » Str Máj 06, 2009 3:43 pm

Ouki, diki za rady.
Skúsim najbližšie keď sa k tomu dostanem a dám vedieť.
:S
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod POtkan » Štv Máj 07, 2009 9:05 am

na niektorych plynoch su dobre navody

co si spominam ja, tak plnit 5 sekund, pootacat, a znova 5 sekund....

odkedy to takto robim, naplnim ho ovela lepsie
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod remus » Štv Máj 07, 2009 1:16 pm

POtkan píše:na niektorych plynoch su dobre navody

co si spominam ja, tak plnit 5 sekund, pootacat, a znova 5 sekund....

odkedy to takto robim, naplnim ho ovela lepsie

Pootacat cim ? Zapalovacom ?
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod POtkan » Štv Máj 07, 2009 2:31 pm

ano
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod NefroniK » Štv Máj 07, 2009 9:23 pm

Ale zrejme nie dookola okolo plniaceho ventilu :lol: Ako keby ho premiesat a potriast, nie?
NefroniK
Light Star
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Uto Apr 14, 2009 8:51 pm
Bydlisko: Praha - Košice

Poslaťod POtkan » Pia Máj 08, 2009 10:26 am

premiesat a potriast ;-)
POtkan
Site Admin
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Ned Jún 08, 2008 5:16 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod roberto141 » Ned Okt 11, 2009 1:43 pm

ludia prosim vas poradte mi moj shisha burner 2 sa nejako dokazil proste zo dna na den naplnil som ho a zrazu zacal sycat a v strede to zacalo trocha primrzat,tak som odsroboval kovovy plast a ta hadicka vlastne ten spoj co je pri tej nadrzke prepusta...prosim poradte mi nejako vyhodit ju nechcem...davam sem aj obrazok
pre informaciu viem ze ten kusok tesniaceho plechu tam musi byt a na spoj som dal silikon
Obrázok
roberto141
Beginner
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto Jún 02, 2009 9:27 pm

Poslaťod kemci » Pon Okt 12, 2009 3:09 pm

k tomu plneniu, pred plnenim ho daj na 10 minut do chladnicky, kedze plyn je tekutine a ked ten zostatkovy bude studensy v 'pevnejsom' stave, lahsie ho doplnis novym

vyskusane odkedy to tak robim uz som moj shisha burnen x krat doplnal a ziadny problem, predtym po par plneniach posli (ale ja mam iny trochu nekvalitnejsi typ :) )
Enjoy!
kemci
Medium
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 10:10 pm
Bydlisko: Bratislava, DNV, Slovakia

Poslaťod plusminus » Štv Okt 29, 2009 12:29 pm

diky za rady pani, prave dnes mi dorazil spediterom..
Obrázok
plusminus
Light
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Ned Sep 14, 2008 8:03 pm


Späť na Máte problém so svojou SHISHOU

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron