Vyváranie

Vaše vychytávky

Moderátori: garant, remus, wladas

Vyváranie

Poslaťod remus » Štv Aug 04, 2011 2:49 pm

Zdravím,
rád by som sa s vami podelil o môj najnovší "objav" a to je vyváranie koruniek.
Môj phunnel a vortex po nejakom roku používania už začal "zachádzať", teda ostávali na ňom pripálené zvyšky, ktoré nešli dole ani po odmočení.

Rozhodol som sa ich teda vyskúšať vyvariť, a na moje potešenie to fungovalo celkom dobre :)

Ako teda na to :
1, Do hrnca vložíme korunky, prípadne kliešetiky / adaptéry na hadice.
2, Zalejeme studenou vodou.
3, Pridáme asi 1dl octu.
4, Počkáme kým voda začne vrieť.
5, Korunky varíme asi 10 minút, klieštiky a adaptéry som varil asi 5.
6, Zoberieme hubku na riad a tou drsnou časťou zoškriabeme bordel - ide to celkom ľahko.
7, Nezabudneme to celé opláchnuť vodou.

Aký je výsledok :
Glazúrované časti koruniek sú krásne, lesklé ako nové :) Neglazúrované časti - tam ostala trocha špiny. Hold korunka je pórovitá, ostane to tam.

Klieštiky - krásne lesklé ako nové. Zišla mi dole aj pripálená melasa (najprv nabrať tabak, potom chytiť uhlík = super smrad a pripálená melasa). Po vyvarení ako nové. Ostala len troška špiny, na končekoch plechových kliešťov, ktorá je drsná a nešlo to moc..

Rozhodne odporúčam vyskúšať, stojí to za to.
Napíšte, čo si myslíte a výsledky aké ste dosiahli..

Ešte dodám, že to bol môj prvý pokus. Možno viac octu a zišla by aj najodolnejšia špina dole.
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod wladas » Štv Aug 04, 2011 11:32 pm

ocot je na taketo pekny liek
kludne ho pouzi viac :)
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod palica » Pia Aug 05, 2011 9:52 am

mne netreba vyvárať,lebo mám phunnel a to prejdem drátenkov a je to fajn čisté,ale na ten vortex sa to hodí :) a zišiel ti aj bordel z tych malích dierok vo vortexe?
"Rastafarián nepodstúpi amputáciu. Nedovolím, aby bol človek rozobraný. " Bob Marley
palica
Light Star
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Pia Feb 25, 2011 11:45 am
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Merco » Pia Aug 05, 2011 11:26 am

Na phunnel netreba ani drátenku,s vreckovkou to ide lahko :) samozrejme ak to umývaš den po tom ,nie o mesiac :D
Merco
SHISHA KING
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Pon Aug 16, 2010 5:46 pm

Poslaťod palica » Pia Aug 05, 2011 1:57 pm

úmývam po každom,ale kamoš má tiež phunnel a jemu to neak nejde :D tak to asi bude vyvárať :D
"Rastafarián nepodstúpi amputáciu. Nedovolím, aby bol človek rozobraný. " Bob Marley
palica
Light Star
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Pia Feb 25, 2011 11:45 am
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod remus » Pia Aug 05, 2011 3:06 pm

Zišlo všetko :) Aj z vortexu...
Ja umývam tiež, ešte aj zahorúca to stiahnem utierkou, ale už tam bol taký povlak po celej korunkee, a taká pripálenina.
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Dali » Pia Aug 05, 2011 4:07 pm

asi som to trosku zanedbaval...aj ked zo zaciatku som ho drhol po kazdom fajceni, potom som sa vysral na to :D neslo to... 15 minut sa varil, vsetko ostalo :D:D:D
Dali
Light Star
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Sob Dec 11, 2010 12:02 pm
Bydlisko: Trstená

Poslaťod remus » Pia Aug 05, 2011 5:08 pm

Pod varením myslíš varenie ? Trvalo mi asi 10 minú kým voda zovrela, a varilo sa, čiže bublalo mi to 10 minút.
Nezabudol si na ocot ?

Akože musel som trocha pritlačiť tou drsnou stranou hubky, ale všetko vpohode, ako nový..

Skús pridať ešte ocot :)
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Dali » Pia Aug 05, 2011 10:28 pm

varil sa 15 minut..vo vode, ktora bublala..viem co je varenie :D... neslo to dole, tak som to nechal tak..dnes som siel ku kamosovi a bral som len kotol, celu vodnu sa mi nechcelo .. .kedze on ma doma 4 ale bez vortexu.. .no a cestou tam som to skusal dat nejak dole tak som to vsetko pekne zoskrabal klucom :) takze to daco povolilo predsa len... :)
Dali
Light Star
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Sob Dec 11, 2010 12:02 pm
Bydlisko: Trstená

Poslaťod palica » Sob Aug 06, 2011 2:44 pm

koľko naložiní ste teraz stiahli s kamošom? som počul,že vy ste blázni :D
"Rastafarián nepodstúpi amputáciu. Nedovolím, aby bol človek rozobraný. " Bob Marley
palica
Light Star
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Pia Feb 25, 2011 11:45 am
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod remus » Sob Aug 06, 2011 4:07 pm

Chalani, dávajte pozor na kovové časti. Plechové veci mi na niektorých miestach zhrdzaveli..
Neviem či som to zle opláchol alebo čo sa stalo !
Všetko o vodnej fajke nájdeš na:
Kód: Vybrať všetko
http://tinyurl.com/7rdgacf
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod palica » Sob Aug 06, 2011 4:42 pm

ja mám už trošku zhrdzavené vnútro tela,tú trupku,ale neak mi to nevadí,len si už dávam pozor,aby mi po fajčení,alebo čistení neostávala tam voda,nechám to odkvapkať

Edited by remus : všimol som si to pri tebe už viac krát. Ak odpovedáš na posledný príspevok v danej téme, nepoužívaj citovanie, zbytočne to zneprehľadnuje tému.
"Rastafarián nepodstúpi amputáciu. Nedovolím, aby bol človek rozobraný. " Bob Marley
palica
Light Star
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Pia Feb 25, 2011 11:45 am
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Dali » Ned Aug 07, 2011 9:33 am

palica píše:koľko naložiní ste teraz stiahli s kamošom? som počul,že vy ste blázni :D


to bolo mne ?D: ak hej...tak diki.... :D:D:D vtedy sme dali len tri krat, pretoze dosli zasoby.... :D .. ked je co, tak aj 5-6 krat za sebou ideme.... takmer kazdy den ked sa zadari... bieda to s nami... :D
Dali
Light Star
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Sob Dec 11, 2010 12:02 pm
Bydlisko: Trstená

Poslaťod palica » Ned Aug 07, 2011 11:34 am

no som počul,že vy dosť veľa zhúlite,my ked sme mali RZU ešte dávno taks em an každý uhlík prekladali :D potom sme prišli na bambooche a vortex a prekladali sme tak 4x za 4 hodiny,ale teraz máme phunnel a predkladáme 2x za 4 hodiny a zničíme aj 14 bamboochy za tie 2 hodiny :D,takže si môžme podať ruky :vodna:
"Rastafarián nepodstúpi amputáciu. Nedovolím, aby bol človek rozobraný. " Bob Marley
palica
Light Star
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Pia Feb 25, 2011 11:45 am
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Dali » Ned Aug 07, 2011 11:56 am

ono najvacsi zatah bol minule leto v garazi, traja magori, tri vodnice, 11 hodin nonstopka.. vtedy padlo tolko nakhly za vlasť ze to si este nevidel :D.... esteze bola z egypta a mali sme jej vtedy na kartony :d teraz uz le sa snazime pomenej, len s jednou vodnicou traja a tak slusnejsie :D... na nieco treba umriet,...ale takí mladí???? :D
Dali
Light Star
 
Príspevky: 148
Registrovaný: Sob Dec 11, 2010 12:02 pm
Bydlisko: Trstená

Ďalší

Späť na Tipy & Triky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron