Užitočné rady pre vodných fajkárov

Vaše vychytávky

Moderátori: garant, remus, wladas

Užitočné rady pre vodných fajkárov

Poslaťod jarkov1 » Sob Dec 03, 2011 9:42 pm

Mnou zostavené tipy a triky, pre začiatočníkov na poučenie, pre nás skúsenejších na pobavenie :cha
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vážení čitatelia, dostáva sa Vám na vaše zobrazovadlá z tekutých kryštálov veľmi užitočný text. Verím že sa zasmejete aj niečo naučíte. Autor: jarkov1

Vždy sa uistite, že ste všetko premyli a že fajka je dokonale čistá. To že Vy ste si časom a lenivosťou na tu pachuť zvykli neplatí u ostatných.

Tabak musíte prispôsobiť konzumentom, skúsení fajčiari by Vás vysmiali za sladký banán alebo vanilku a dámy by to po originál silnom čiernom tabaku navždy vzdali

Uhlík rozpaľujte vždy nad plynovým sporákom alebo v miestnosti s kamennou podlahou. To, že máte o jeden uhlík menej lebo Vám praskol je veľmi smutné, ale prepálený koberec alebo sedačka za 2 500 eur je veľmi veľmi nepríjemné.

Keď sa na prípravu fajky hlási niekto dobrovoľne tak mu to ochotne prenechajte, keď fajka nebude chutiť, máte oprávnenie ho za to celý čas ponižovať.

Pred každou prípravou zdôraznite, že nie vždy sa podarí dobre naložiť. Keď sa podarí a dostanete pochvalu tak sucho povedzte: "Beriem to ako kompliment, no je to len začiatočnícke šťastie". V opačnom prípade sa odvolajte na tvrdenie uvedené pred fajčením.

Pred položením uhlíka si overte perforáciu alobalu. Zabudnúť urobiť dierky znamená degradovať na ťažkého amatéra.

Nepremývatelná hadica je premývatelná len prvý a posledný krát. Potom to už nie je hadica.

Keď niekam cestujete a beriete si fajku nezabudnite si vziať všetko, ak ste si pribalili 3 páry ponožiek naviac Vás poriadne neštve, keď zistíte, že Vám chýba kotlík. Stále je tu nádej - improvizovať a vyrobiť si provizórnu náhradu, o tom sú už iné návody.

Nepomýľte si kohútik, do vázy nalejte studenú vodu...

Operácie ako posúvanie uhlíka, odstraňovanie popola, výmena uhlíka a podobne smie robiť len človek, ktorý fajku pripravil. Ostatní dávajú len tiché návrhy.

Dĺžka hadice nie je nekonečná...

Hadica nie je mikrofón, ukazovadlo ani úd. Je to skrátka odberné miesto dymu. Vo výnimočných
prípadoch je možné použiť hadicu ako pomôcku na rozfúkavanie ohňa. Zároveň však treba dbať aby sa vplyvom tepelného žiarenia nerozfúkal aj drevený koniec hadice.

Je neslušné držať hadicu v ľavej ruke- je nečistá. Taktiež odklepávať popol do tanierika je prejav pohŕdania. Tá najhoršia vec, ktorú nesmiete urobiť je pripáliť si od uhlíka cigaretu. Vo veľmi krajnej situácii to môžte urobiť, ale len raz.

Keď sme už pri tom fajčení cigarety, tak kto chce fajčiť musí odísť z miestnosti kde sa fajčí vodná fajka, týmto prejavíte rešpekt voči ostatným a ostatní to prejavia vďakou.

Je potrebné si na začiatku určiť čas fajčenia na jedinca a algoritmus podávania hadice, inak vzniknú kolízie a prejaví sa efekt krátkej hadice, ktorý spustí prevrátenie fajky.

Po dofajčení z vázy okamžite vylejte mlieko, colu, ..., neexistuje nič horšie ako o týždeň čistiť žumpu.

Tabak skladujte dobre uzavretý na suchom a chladnom mieste, pokiaľ sa pri ďalšom použití nechcete hrabať v mastnej, suchej a drevnatej zmesi humusu. Ja ho dávam do mrazničky.

Silný tabak spôsobuje silnú bolesť hlavy a miernu stratu koordinácie pohybov, je isté, že po silnom tabaku zaspíte. Kombinácia silný tabak + alkohol je silná.

Káva pred vodnou fajkou je dobrá, zmierni predchádzajúcu definíciu.

Krúžky najlepšie robíme cez kalibračnú rúru.
Diameter pre tento účel je normalizovaný = 3cm. HMR= + 1.5cm DMR= 0 cm
Dokonalý dymový krúžok spravíte len v dobre utesnenej miestnosti, napríklad garáž alebo kúpeľňa.
V bare pred divákmi to je zložitejšie, no určite nie nemožné.

Ak sa fajkuje v byte, tak pre dosiahnutie čo najlepšieho pôžitku je nutné úplne vypnúť televízor aj rádio.
Argumenty typu: Naši hrajú alebo ide superstar sú neplatné. Mali ste si dopredu rozmyslieť čomu sa chcete venovať, ak Vám záleží viac na trápnom hokeji ako na fajke, tak vypadnite s notebookom do vedľajšej izby. Nerozbite CCFL.
Výnimku tvorí relaxačná alebo orientálna hudba.

Nech Vás nenapadne pri práci naložiť si vodnú fajku!
V mojom prípade by to bolo katastrofálne. Predstavte si napríklad prepaľovanie ROM pamäte, či nastavovanie frekvencií v BIOSe. Rozoberanie pripojeného zdroja nemá cenu komentovať...

Naviazali sa na Vás stáli fajčiari? Vo vlastom záujme ich upovedomte, že 50 gramov kvalitnejšieho tabaku stojí pomaly 10 Eur!

Pokiaľ neviete vopred odhadnúť chute konzumentov tak kúpte mätu, tá chutí každému.

Váza je vyrobená zo skla a kotlík z keramiky. Sú to krehké materiály.

Ak ste cestou z izby na záchod (tam ste pôvodne chceli hodiť uhlík) uhlík stratili, pravdepodobne sa on nachádza niekde na zemi a na 100% je ten koberec už prepálený.

Po druhom uhlíku vymeňte tabak ak nechcete fajčiť zuhoľnatený tabak. -vymeňte aj alobal

To aký hustý je dym závisí od toho kto a ako fajku rozťahal. Spočiatku ťahajte pomaly aby sa tabak neprepálil, potom zrýchľujte až na maximum. Prestaňte keď začnete cítiť miernu nevoľnosť - vtedy je fajka rozťahaná dostatočne. V extrémnych prípadoch, keď bude dym stále riedky využite extrémne riešenia - nájdite vysávač.

Po odskrutkovaní samoupchávacieho mechanizmu sa gulička navždy stratí v zakrivenom časopriestore.

Rozbitý kotlík opravíme sekundovým lepidlom. Vydrží nám zopár sedení potom sa navždy rozpadne.
jarkov1
Beginner
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Mar 01, 2010 3:42 pm

Re: Užitočné rady pre vodných fajkárov

Poslaťod Maki » Ned Dec 11, 2011 8:56 pm

iba jedno - WTF?
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Re: Užitočné rady pre vodných fajkárov

Poslaťod jarkov1 » Pon Dec 12, 2011 12:07 am

Ja taktiež: WTF ? "WTF ???"
Nechapem Tvoj príspevok asi tak ako Ty môj :r
Prosim ďalej píš viac priamočiaro, ako som písal, som technický typ :x:
jarkov1
Beginner
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Mar 01, 2010 3:42 pm

Re: Užitočné rady pre vodných fajkárov

Poslaťod Maki » Str Dec 14, 2011 5:53 am

čo si mal v sebe keď si to písal? alkohol? trávu?
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno

Re: Užitočné rady pre vodných fajkárov

Poslaťod jarkov1 » Str Dec 14, 2011 9:17 am

Prepáč, ale s takýmto prístupom som sa už dlho nestretol, nedokážeš normálne reagovať a Tvoje vyjadrovacie prostriedky sú aj po mojom nabádaní obmedzené na "tráva" "alkohol".
-----------------------------------------------------------------
Moja posledná téma založená na tomto fóre.
jarkov1
Beginner
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Mar 01, 2010 3:42 pm

Re: Užitočné rady pre vodných fajkárov

Poslaťod Maki » Uto Dec 20, 2011 2:13 am

prístup? aký prístup? normálne som sa ťa opýtal čo si mal v sebe keď si zo seba vyplodil také kraviny... 80% tých pravidiel sú blbosti a ostatok je napísaný zle... snažil si sa byť vtipný, no nevyšlo ti to...

a že posledná téma na fóre? ak som ťa odradil týmto prístupom, tak veľa šťastia v internetovom svete prajem...
If RAP is music then BALD is a hair color
Maki
SHISHA KING
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Pon Jún 08, 2009 9:29 pm
Bydlisko: BB/Brno


Späť na Tipy & Triky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron