Voda+ lad vo váze

Vaše vychytávky

Moderátori: garant, remus, wladas

Poslaťod martinpn » Uto Okt 21, 2008 8:05 pm

no hej predtym dam ale nadobu do mrazaku nech je chladna dam vodu z ladnicky studenu a do toho skoro po vrch ladu a kym sa lad roztopi tak uz som aj dobafkal jasne ze mi tam za tu necelu hodku trosku vody pribudne ale je to zanedbatelne
martinpn
Site Admin
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 3:16 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod zeres.rybiz » Uto Okt 21, 2008 10:10 pm

p0casie píše:No ja stale robim tak ze nalejem vodu a dam par kociek ladu...oki...len ma zaujima to, ze pisete, ze date doplna lad a dolejete vodu?? a akoze sa ten lad netopi? ved to tam vo vaze musi byt potom plno vody, az neprirodzene...akosi mi to nesedi...ved logicky: mam doplna lad, dolejem pomedzi to vodu, lad sa roztopi a bude z toho voda..viac a viac vody....hm?! sa citim jak blondinka teraz :lol:


No pokial viem, lad vytrca z hladiny nejakou sedminou alebo dokonca desatinou objemu, co znamena ze jedina tekutina ktoru budes mat navyse, je uz spominany zlomok. Ak das plnu vazu ladu, dolejes vodou tak aby bol napr. liter, po roztopeni budes mat 11 alebo 11,5 dcl vody v nadobe, co zas tak vyrazny rozdiel podla mojho nazoru nieje, nehovoriac o tom ze realne sa ti cely lad pocas fajcenia vodnej fajky, mozno aj dvoch, pokial naplnis do plna a zalejes studenou vodou, neroztopi.
A prave som zistil ze ta veta ktoru som napisal je strasne dlha :)
Kto druhemu rum vypije,
sam sa doblve.
zeres.rybiz
Beginner
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:17 pm
Bydlisko: Na Zapade, v Stupave, ty Tela

Poslaťod p0casie » Str Okt 22, 2008 7:44 am

:lol: heh mna ta posledna veta naozaj rozosmiala ;)
dakujem za vysvetlenie, teoreticky to chapem....ale uverim az ked vyskusam v praxi....lebo moj mozog akosi s tymto strajkuje, tak uverim ociam :cumel:
p0casie
Light Star
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Pia Apr 11, 2008 11:43 am
Bydlisko: Košice

Poslaťod cartman » Str Okt 22, 2008 8:13 am

Voda je pokial viem jedina vec co pri zmrznuty zvysi svoj objem - to kvoli tomu ako sa usporiadaju sa jej atomy. Cize mala by si mat nizsiu hladinu vody ked sa ten lad roztopi :)
cartman
Forum Demi-god
 
Príspevky: 509
Registrovaný: Pon Jún 09, 2008 7:36 am
Bydlisko: Bratislava, SK

Poslaťod p0casie » Štv Okt 23, 2008 12:17 pm

no vyskusala som to, a uz vam verim vsetkym...aj tomu odbornemu vysvetleniu :)
p0casie
Light Star
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Pia Apr 11, 2008 11:43 am
Bydlisko: Košice

Poslaťod HULK » Sob Mar 07, 2009 1:25 am

my sme to raz chceli skusit ale sme nemali lad po ruke tak sme do banky drbli sneh... pozor nie zlty :D... bolo to fakt dobre
Drum & Bass
HULK
Expert
 
Príspevky: 330
Registrovaný: Uto Mar 03, 2009 4:34 pm
Bydlisko: Bardejov

Poslaťod garant » Sob Mar 07, 2009 10:21 am

aj my zme to ras skusali u kamarata ale on ma maly otvor na tom hrdle tak sa tam zmastili len male kusky a tie sa hnet rostopili ake ja mam velke hrdlo tak ja ja si to skusim dakedy
garant
SHISHA KING
 
Príspevky: 876
Registrovaný: Sob Jan 17, 2009 3:13 pm
Bydlisko: Banská Bystrica Sásova sva

Poslaťod remus » Sob Mar 07, 2009 10:42 am

Garant, skús nabudúce podrviť ten ľad :p:
remus
SHISHA KING
 
Príspevky: 961
Registrovaný: Sob Dec 20, 2008 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod garant » Sob Mar 07, 2009 10:47 am

ako podrvit? nemaju sa tam dat cele kocki? u kamarata zme tam podrveny a rospustilo sa to za 5 min :lol:
garant
SHISHA KING
 
Príspevky: 876
Registrovaný: Sob Jan 17, 2009 3:13 pm
Bydlisko: Banská Bystrica Sásova sva

Poslaťod HULK » Sob Mar 07, 2009 12:10 pm

to nevadi ze sa to rozpustilo ale voda je ladovo skutena a tak je dym lepsi.. my davame niekedy len tak vychladit vodu a je so super :x:
Drum & Bass
HULK
Expert
 
Príspevky: 330
Registrovaný: Uto Mar 03, 2009 4:34 pm
Bydlisko: Bardejov

Predchádzajúci

Späť na Tipy & Triky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron