Dymove bubliny

Vaše vychytávky

Moderátori: garant, remus, wladas

Poslaťod matejced » Pia Júl 16, 2010 4:53 pm

je to zaujimave ... urcite to skusim ... :) takisto by som chcel pridat do zbierky trikov aj srdiecka a dymopád :D

s tým receptom na bublifuk ... aj som mal nejaký, ale neviem kde je.. tak len tak, od oka a po pamäti ... koľko toho dať, záleží na tebe ... voda, jar a trochu oleja :)
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod Majosinek » Pia Júl 16, 2010 6:31 pm

tak o srdiečka mám riadne lukratívny zájem :) .. :D to sem daj hneď a dymopád.. ? to čo je? :D
Majosinek
Light
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Sob Jún 26, 2010 8:47 pm

Poslaťod matejced » Str Júl 21, 2010 4:18 pm

tu dakde na fóre som videl "návod" na srdiečka... ako robíš krúžku z dymu, tak podobne aj srdiečka, len s tým rozdielom, že na hornú peru si priložíš malíček, alebo nejaký prst... skúšal som to, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo.. buď to chce len cvik, alebo to nefunguje :D

a ten dymopád ... dym ti vychádza z úst a zároveň ho nasávaš nosom, alebo naopak :)
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod jozo1606 » Pia Aug 13, 2010 9:23 am

NO konečne mám odskušane bubliny

zmiešal som asi 3 diely Puru
a 2 diely vody

poriadne rozmiešal a bolo fukal som to rurky od toaletného papiera išli bubliny len rychlo praskali....
jozo1606
Beginner
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob Júl 10, 2010 12:30 pm

Poslaťod wladas » Pia Aug 13, 2010 10:34 am

fuuuu tak to si dal velmi zly pomer
skus diel puru a 5 dielov vody
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod jozo1606 » Pia Aug 13, 2010 10:52 am

ale bubliny išli pekné .... veľké len boli tažké ta rýchlo padali dole
jozo1606
Beginner
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob Júl 10, 2010 12:30 pm

Poslaťod jozo1606 » Pia Aug 13, 2010 10:54 am

matejced píše:tu dakde na fóre som videl "návod" na srdiečka... ako robíš krúžku z dymu, tak podobne aj srdiečka, len s tým rozdielom, že na hornú peru si priložíš malíček, alebo nejaký prst... skúšal som to, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo.. buď to chce len cvik, alebo to nefunguje :D

a ten dymopád ... dym ti vychádza z úst a zároveň ho nasávaš nosom, alebo naopak :)



TO je jednoduché... Daš dym do ust. Potom pomaly vyfukuješ dym tak že stlačaš usta ( líca či ako ti to povedať nechavaš usta otvorené trocha a špuliš usta dym ide pomaly hore a je hustý a popri špulení ťaháš nosom :)
jozo1606
Beginner
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob Júl 10, 2010 12:30 pm

Poslaťod matejced » Pia Aug 13, 2010 12:26 pm

=> vyskusam ;-)
matejced
Light Star
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 3:18 pm

Poslaťod jozo1606 » Pia Aug 13, 2010 12:39 pm

ale i tak radšej odporučam kupiť bublifuk za smiešne 0,50 € a maš pokoj len vyliat zobrať rurku od toaletného papiera a fičiš
jozo1606
Beginner
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob Júl 10, 2010 12:30 pm

Poslaťod wladas » Pia Aug 13, 2010 12:44 pm

@jozo1606
padali dole a rychlo praskali lebo si dal vela puru
wladas
SHISHA KING
 
Príspevky: 873
Registrovaný: Sob Máj 01, 2010 4:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Poslaťod jozo1606 » Pia Aug 13, 2010 1:18 pm

destilovaná voda...........10 dílů
Jar..................................3 díly
glycerin..........................1 díl



voda: musí být destilovaná, případně hodně měkká. Klasickou vodu z vodovodního kohoutku vůbec při přípravě směsi nepoužívejte, jinak je téměř jisté, že bubliny nebudou dělat to, co si představujete!

Jar: nejlepší je použít některý z řady pínie, citrus, jablko nebo jahoda. Různé koncentráty (Jar Extra a podobné) zdaleka nevykazují tak dobrý výsledek. Jar je možno nahradit i některými druhy tekutých mýdel, případně koupelových pěn. Nicméně Jar je asi to nejlepší co se u nás dá koupit.

Glycerin: prodává se v lékárnách s označením Glycerol 85%.

Příprava směsi: míchejte při pokojové teplotě v nádobě s uzavíratelným víkem.Pro lepší splynutí směsi se mohou složky zahřát na teplotu okolo 80stupňů. Směs je nutno míchat 24hodin před použitím !!! Nechte směs v uzavřené nádobě. Pokud ji neuzavřete, odpařováním a prachem se směs znehodnotí.

Výroba skutečně profesionální směsi pro naše vystoupení samozřejmě zůstává tajemstvím, které si každý bublinář velmi pečlivě střeží. A jen pro zajímavost: vybíráme Jar podle času a dne kdy byl vyroben, destilovanou vodu podle výrobce a samozřejmě i další složky velmi pečlivě tak, aby směs byla opravdu kvalitní a stálá. Pokud chcete docílit ještě lepších bublin, tak je možno přidat některý z komerčně vyráběných bublifuků asi ve stejném množství jako Jar.


// okopčené ale každý už aspoň vie že čo a ako :)
jozo1606
Beginner
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Sob Júl 10, 2010 12:30 pm

Re: Dymove bubliny

Poslaťod LoO » Str Nov 23, 2011 6:35 pm

Pred nedávnom sme to skúšali prvýkrát a bola to riadna haluz :D čo sa týka bublifuku, žiadny sme nemali, jednoduche sme zriedili tekuté mydlo s vodou a šlo to parádne. Momentálne mám aj bublifuk, takže najbližšie skúsim s tým, ale myslím, že je to škoda peňazí keďže to šlo v pohode aj s mydlom :)
LoO
Beginner
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Nov 23, 2011 6:15 pm

Predchádzajúci

Späť na Tipy & Triky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron